Tropheus

Halakról készült fotók bemutatása pár soros kommentárral.

Re: Tropheus

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.03.07. 21:07

Igen, főleg arra (Tropheus sp. Kabwe - Tropheus Kashekezi - Tropheus Golden Kushangaza)
de az áron kívül a többit mindkettőre gondoltam, mindkettő hasonlóan "szép" és ritkán előforduló hal [crazy.gif]
Te már láttál eladó sp. Golden Kalambot valahol? Gondolom annak is hasonló az ára, de én még nem láttam sehol.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.03.07. 21:23

Ezt még annyival javítanám, hogy a Golden Kalambo egy főleg OB halakból továbbtenyésztett, nemesített változat, de úgy tudom megtalálható nagyon ritkán vadon is, addig a Golden Kushangaza meg egy természetes változat ami a Tropheus moorii Kabwe és a Tropheus Mpibwe természetes kereszteződéséből kialakult hibrid.
Úgyhogy mégsem igaz minden mindkettőre :oops:
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.03.07. 21:28

Német oldalakon szoktam vele találkozni, árat nem tudok mondani, de Kushangazánál szerintem jóval kevesebb.
Üdv.:Fox
Fox
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.03.07. 21:34

feca101 írta:Ezt még annyival javítanám, hogy a Golden Kalambo egy főleg OB halakból továbbtenyésztett, nemesített változat, de úgy tudom megtalálható nagyon ritkán vadon is, addig a Golden Kushangaza meg egy természetes változat ami a Tropheus moorii Kabwe és a Tropheus Mpibwe természetes kereszteződéséből kialakult hibrid.
Úgyhogy mégsem igaz minden mindkettőre :oops:

Ezt egyébként pár hozzászólással előbb leírtam. [098.gif]
Fox
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.03.07. 21:46

:oops: az nekem kimaradt, bocsi.

Kushangazát egyébként szívesebben tartanék(ez a veszély nem fenyeget), a mesterségesen keresztezett változatok kevésbé szimpatikusak. És így már érthető, miért magasabb a Kushangaza ára. De ne is beszéljünk róla, mert egyre jobban tetszik :smile: fúj Kushangaza [098.gif]
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.03.07. 22:11

Azért ez nem így van, nem beszélhetünk teljesen mesterségesen kitenyésztett változatról, mint pl a golden kiriza. A golden kalambot a tóból befogott OB halakból tenyésztették ki.
Fox
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Cook » 2011.03.07. 22:18

Sziasztok!
Tegnap egy haverom keresett telefonon és kérdezte hogy nem tudok-e a Tropheus moorii "Musanga"-t.
Mondtam neki hogy nem de úttánna kérdezek.
Valaki tudna ez ügyben nekem segíteni hogy mennyibe kerül darabja és kinek van!? [102.gif]

Üdv.Attila
"A győztesek sose adják fel,akik feladják sosem győzhetnek"
Cook
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.03.08. 02:19

Cook írta:Sziasztok!
Tegnap egy haverom keresett telefonon és kérdezte hogy nem tudok-e a Tropheus moorii "Musanga"-t.
Mondtam neki hogy nem de úttánna kérdezek.
Valaki tudna ez ügyben nekem segíteni hogy mennyibe kerül darabja és kinek van!? [102.gif]

Üdv.Attila

Tudok egy-két csapatról, de ivadék nem igazán van, valószínűleg ez is elég rapszodikusan szaporodó változat, de tény, hogy szép. A leendő ivadékokra viszont már rátettem a mancsom [wink.gif] sorry
Ez volt az első sárga testű változat amit láttam élőben és már akkor megfogott, előbb-utóbb szerzek belőle egy csapatot. Ha találsz valahol, vagy ha más tud szaporodó csapatról szóljatok nekem is.

És hogy ne csak offoljunk, videó egy szép csapat Musangáról:
http://www.youtube.com/watch?v=2uTp-JymhGE
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.03.08. 02:35

Fox írta:Azért ez nem így van, nem beszélhetünk teljesen mesterségesen kitenyésztett változatról, mint pl a golden kiriza. A golden kalambot a tóból befogott OB halakból tenyésztették ki.

Így van, a Golden Kalambo egy főleg OB halakból továbbtenyésztett, nemesített változat, mint előtte írtuk is róla.
A "mesterségesen keresztezett" valóban megtévesztő megfogalmazás volt részemről, inkább csak arra gondoltam, hogy ennél a változatnál már sokkal inkább az ember keze volt a dologban, mint az evolúcióé, mondjuk a Kushangazához képest. De természetesen az "ember keze" jó értelemben, mert nem egy basztard létrehozásáról van szó, hanem nemesítésről és tenyésztésről ami azért egészen más.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.03.20. 15:38

Fox írta:Pár hozzászólással feljebb írtam ,hogy megerősítettek hogy külön változat. [great.gif]
Ezek szerint Hawk kolléga is ezen a véleményen van, én is, és beszéltem Brekkel ő is ugyanezt mondta.
Szerintem eldőlt. [098.gif]

Megfejtés született a Yellow Kachese vs. Golden Kazumba kérdésre! Köszönet érte Cslaci kollégának a sügifórumon [icon_pray.gif] [signthankspin.gif]
http://forum.cichlids.hu/tanganyika-faj ... #post57804
Ezek szerint a két hal egy és ugyanaz, és a legtöbben tévesen tudták ezt.

Van Red Kachese és Yellow Kachese - utóbbi pedig egyezik a Golden Kazumbával.
feca101
Cápa
Cápa

ElőzőKövetkező

Vissza: Halak fotói