VITORLASHAL(SCALAR)

Halbetegségek és gyógykezelésük.

Re: Vitorláshal (Pterophyllum scalare)

HozzászólásSzerző: bdius » 2011.07.26. 17:47

Sziasztok, néhány napja vettem két vitorlást. Egyikük teljen egészségesnek tűnik, de a másik úszóit elég furcsának találtam. Külön raktam őket, de érdekelne a véleményetek. Szerintetek úszórothadása van?
vitim.jpg
bdius
Friss hal
Friss hal

Re: VITORLASHAL(SCALAR)

HozzászólásSzerző: Tibor » 2011.07.27. 08:10

Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy úszórothadás. Kereskedésben, vagy kéztől vetted? Látszott-e akkor is rajta az uszonyprobléma.
Gyakori probléma a helytelen táplálásból, ill. nem megfelelő tartási körülményekből adó probléma, ami rontja az ellenálló képességét a különböző a vízben megtalálható kórokozókkal szemben. Ezek gyakran okoznak különböző uszonyproblémákat. Első sorban gyógyszerezés helyett, stresszmentes környezetre, jó minőségű magas tápértékű és vitaminokban gazdag eleségre, valamint jó vízparaméterekre van szüksége. Nyilván oda kell rá figyelni, hogy ha egyértelművé vállnak a betegség jelei időben megtörténjen a megfelelő kezelés. De semmi esetre sem tanácsolnám, hogy találomra kezdj el gyógyszerezgetni.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: bdius » 2011.07.27. 09:33

Köszönöm a gyors választ!
Kereskedésben vettem. Elég sokan voltak egy kisebb akváriumban... Ott sajnos nem vettem észre, hogy nem teljesen egészségesek az úszói. Tulajdonképpen nincs semmi más tünet, amit látnék rajta, csak az úszóvégek kissé elvékonyodtak és töredezettek. Szerintetek mikor tegyem be a nagy akváriumba?
bdius
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2011.07.27. 11:03

Ajánlott minden új jövevényt legalább egy hétig karantén medencében tartani.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: hermannviki » 2016.09.06. 09:46

Sziasztok!

Sajnos beteg a vitorlás halam és nem tudom mi baja lehet.
A hátsó úszóját nem nagyon használja, csak az oldalsókkal lebeg egy helyben. A kis "vitorlája" is csak lóg. Nem is nagyon mozog, kicsit el van dőlve. Az oldalsó kis úszójának a töve pirosas. Nem eszik.
Parakill-t már kapott a vizébe de nem javul.
A társa lendületből nekimegy és csipkedi.

Egy guppimat már elvesztettem, de őt már későn vettem észre így nem tudom neki milyen tünetei voltak.

Előre is köszönöm!!!
hermannviki
Friss hal
Friss hal

Előző

Vissza: Halbetegségek