Gond van a xifoimmal

Halbetegségek és gyógykezelésük.

Re: Gond van a xifoimmal

HozzászólásSzerző: samara » 2009.05.12. 21:37

koszi !!!!!!!! [icon_pray.gif] mostantol jobban figyelek hogy mitt kapok az allatkereskedesben.
[signthankspin.gif]
samara
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: bodizs tunde » 2009.11.20. 11:01

sziasztok,nallam nagy a baj minden xifomon van valami feher aprocska pont.nem nagyok aprok es sok.nem tudom mi lehet a baj eddig semmi bajuk nem volt:ojanok mintha kis porszemek lennenek....mik ezek ?segitseg aki tud minnel hamarabb ne hgogy keso legyen.amugy jol vanak es esznek is de a foltok egyre tobek rajtuk.koszonom elore is
[signthankspin.gif]
bodizs tunde
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2009.11.20. 11:23

bodizs tunde írta:sziasztok,nallam nagy a baj minden xifomon van valami feher aprocska pont.nem nagyok aprok es sok.nem tudom mi lehet a baj eddig semmi bajuk nem volt:ojanok mintha kis porszemek lennenek....mik ezek ?segitseg aki tud minnel hamarabb ne hgogy keso legyen.amugy jol vanak es esznek is de a foltok egyre tobek rajtuk.koszonom elore is
[signthankspin.gif]

Olvasd el!

http://akvarisztika.info/index.php/halb ... rakor.html
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: bodizs tunde » 2009.11.20. 12:55

koszonom szepen a segiutseget de most nem vagyok halasuzlet kozeleben mit lehetne meg tenni mit csinaljak:csak a xifok es a platik vannak igy
vegyem kulon a tobbi halat vagy mar azokban is van kor?szerinted megmenekulnek a kor tol vagy nem?erdemes kinlodjak mert olvastam hogy ha megvan a betegseg akkor mar mint hiaba mert nagyon nehez ki kezelni.valaszoljatok kerlek [shock.gif]
bodizs tunde
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Kovan » 2009.11.20. 13:52

Annyira nem vészes a helyzet. Elsődleges dolog,hogy különítsd el a beteg halakat,ha van rá módod.A karantén és a tartó akváriumban is emeld meg a hőmérsékletet 27-28°C-ra. Ezt a hőmérsékletet a darakór már nem igazán értékeli. Ez persze nem feltétlenül mentesít a gyógyszeres kezelés alól,de sokat segít. Amennyiben sikerül szerezned szert akkor is maradjon ez a hőmérséklet,amíg meg nem gyógyulnak,utána pedig szépen fokozatosan vedd vissza a normálisra,nehogy a hirtelen hőingadozástól legyen bajuk.
Kovan
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: bodizs tunde » 2009.11.20. 16:19

koszi szepen igy teszek, csaki birjak ki holnapig,megyunk a boltba gyogyszert venni az en kis dragaimnak.koszi szepen a segitsegeteket [great.gif] [041.gif]
bodizs tunde
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Mihály » 2017.09.17. 14:07

Sziasztok. Nekem olyan gondom van a xyfoimmal, hogy belogatják farkuszolyukat a víztisztitóból kifolyó víz sodrásába , nem úsznak, fére vonulnak, olyan bágytnak látom őket és mintha a fark úszó össze húzodna. egy már el pusztult. Mit tegyek szerintetek?
Mihály
Friss hal
Friss hal

Előző

Vissza: Halbetegségek