Rózsalazac merül - SOS

Halbetegségek és gyógykezelésük.

Rózsalazac merül - SOS

HozzászólásSzerző: ahndrash » 2017.09.22. 21:08

Sziasztok! Sürgősen hozzáértő tanácsra lenne szükségem egy rózsalazacom megmentéséhez! Öt napja vettem észre, hogy küzd hogy ne merüljön, emiatt ferdén, a farkát kicsit lejjebb tartva úszik. Étvágya volt, külsőleg semmi elváltozást nem láttam rajta. Leteszteltem a vizet, nitrit semmi, nitrát 20mg/l, mindkét keménység kb. 15 ha jól emlékszem, amennyi lenni szokott, pH semleges, hőmérséklet 25°C. A többi hal egészséges, nem zsúfoltak, 200l az akvárium, sok növény van, aerob és anaerob szűrő van, aktív szenet egy hete cseréltem (előtte lemosva). Utána néztem, hogy hogyan lehetne kezelni, és a találtak alapján elkülönítve 4 napig volt Baktokill-ben előírt adag szerint, 3 napig nem etettem, utána főtt-hámozott-morzsolt borsót próbáltam adni neki, de nem ette, ma fagyasztott eleséget próbáltam, de már azt sem eszi, és már a víz alján piheg. Mivel a kezelés nem hozott eredményt, ma Baktopur kúrát kezdtem. Mióta külön van, nem pottyantott, az elején sem. Vemhes nem hinném hogy lenne, mert a víz kemény ahhoz. Hogyan lehetne megmenteni?
ahndrash
Friss hal
Friss hal

Re: Rózsalazac merül - SOS

HozzászólásSzerző: ahndrash » 2017.09.22. 21:33

Plusz információ még, hogy CO2 nincs, a levegőztetés maximumon megy, algásodás nincs. A hal talán egy-másfél éves lehet. Már az oldalára dől.
ahndrash
Friss hal
Friss hal

Vissza: Halbetegségek