Mire elég 54L és 15W?

Az akvarisztikával kapcsolatos általános kérdések.

Mire elég 54L és 15W?

HozzászólásSzerző: Landscape Wine » 2016.01.11. 00:32

... azon kívül, hogy semmire, váltsak nagyobbra :-) (valamikor majd talán meglehet)

Sziasztok!

2014. májusában telepítettem ezt az akit: 54L, 60-as belső Eheim, fűtő, 15W (akkor daylight, most tropical red) neon, táptalaj, gyöngykavics, növények, kezdéskor ezek a halak: Ramirezi 2 tarka, 2 gold, 2 kék, Adolfoi 3, Malabári 2, Vörös fantom 4. Most: Ramirezi 1 tarka, 1 gold, Adolfoi 2, Malabári 3, Odessza 6 (növendékek), platti 2 hím.
Újrakezdő vagyok, túl lett telepítve. Csere heti 10%, + kb 50%-ot (a táptalaj miatt csak felületi) porszívózás után vattán átszűrök. Egy hónapja kezdett ködösödni a víz, Bio Nitrivec-kel nem javult jelentősen. Asszem nitrát, ami részben a kaja, részben a kaka.

Az elképzelésem: Elajándékoznám minimum a 3 malabárit és a 6 márnát, egy fajt egyben, de fajonként külön is. Újratelepíteném az akit, kisebb szemű talajjal, helyi táptalajozással - akár edényesen is -, strapabíró és kis fényigényű növényekkel. A vizet valahogy kezelni kellene, hiszen jó része ugyanaz kell maradjon. Megfelelő időben a maradék populációhoz vennék még egy kis csapat (kb 6) kolibrihalat.

Milyen javaslatotok van még, hogy legyen egy viszonylag fenntartható aki, nem túl nagy költséggel (tudom, hogy a halazást nem lehet ingyen megúszni :-)) ? Gondolom ez mást is érdekelne, hiszen a boltok ezerszámra nyomják ki az ilyen szetteket.

Köszi!
Landscape Wine
Friss hal
Friss hal

Re: Mire elég 54L és 15W?

HozzászólásSzerző: Landscape Wine » 2016.01.12. 22:40

...hogy ne kelljen táptalaj, nem beültetendő növényekben gondolkodom: Microsorum, jávai moha, és ehhez hasonlók. Így mélyporszívózást is lehetne végezni bármikor. Minden javaslatot, ötletet szívesen veszek, ezzel és az előzőekkel kapcsolatban is. Köszönettel: LW
Landscape Wine
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Laco » 2016.01.27. 00:56

Hali! Nekem is ekkora akvariumom van es sok odafigyelessel lehet belole szepet kihozni keves kiadassal is csak fantazia kell hozza es sok turelem...a vized opalosodik ami annyira nem jo jel. Valami nagyon nincs rendben. Biztos vagy benn hogy nem valami olyan dekot vagy kovet raktal a vizbe ami esetleg oldodik? Szurod folyamatosan uzemel? Elsore ennyi... Lenne meg par otletem de nem akarom egyszerre az osszeset rad zuditani:) [rofl.gif]
Laco
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Babi&Geri » 2016.01.27. 16:24

Sziasztok! Hát mi is bele fogtunk egy 54l-es akváriumban és elég nagy sikerrel! Én állítom sok jó kis helyen is elfér! Nekünk több féle halaink vannak és remekül érzik magukat! Szivárványos guppik,mollyk,pleco,lazacok,betta/ami nagyon nyugis/ja és páncélosharcsa! Játékosak gyönyörűek! A bettánk fiú és imádja ha simogatják! [yahoo.gif] . Annyi mindent olvastunk tiszta káosz lett belőle, így saját tervet készítettünk! Tudjátok én azt vallom,ha szereted őket mint élőlényeket,akkor a bajok is elkerülnek!
Babi&Geri
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Laco » 2016.01.27. 20:44

Ennek orulok de azert ez sajnos nem csak alommal es remennyel mukodo dolog, sajnos nem eleg hozza a szeretet ereje. Nem akarok megbantani senkit felreertes ne essen, csak a halak ne lassak karat. A guppyk is elelnek igazabol mindenfajta vizben mert szivos halak de ez nem azt jelenti hogy a teljes eletkorukat leelik hanem a 1-3 ev helyett csak 6 honapot. A pleco meg kb 30 centire is megnohet szoval a 60*30*30as akvarium nem a legjobb hely neki. Bocsanat ha a lelkebe gazoltam valakinek, nem ez volt a celom. [039.gif] [signthankspin.gif] [signthankspin.gif] [signthankspin.gif]
Laco
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Babi&Geri » 2016.01.29. 10:58

Elfogadom a tanácsokat és a tervünk egy 200l akvárium amibe már össze szokott csapatott teszünk! Gyűlölöm az állatkínzást így amiért felelőséget vállaltam azt teljesítem is ahogy tudom! Rottweiler kutyákat tenyésztettem, családi állapotom változása miatt abba kellett hagynom, de azt is a legnagyobb felelőségel tettem és nem is volt gond! És képzeljétek,van egy gyönyörű macskám akit úgy szintén imádok és megtanítottam neki hogy a halak nem ételek és nem játékok! Én úgy gondolom ha az állat nem éhes és nem unatkozik nem bánt másik fajt!
Babi&Geri
Friss hal
Friss hal

Vissza: Általában az akvarisztikáról