Talaj

A megfelelő táptalaj kiválasztása és használata

Re: Talaj

HozzászólásSzerző: timekiller » 2012.01.16. 17:29

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy Jbl sansibar-t (JBL Sansibar BLACK- http://www.jbl.de/de/aquaristik-suesswa ... ibar-black) merre lehet venni vagy egyáltalán megéri-e venni valami hasonlót [eusa_think.gif] , esetleg jó a gránitőrlemény (olcsóbban tudom beszerezni [eusa_think.gif] ) is.
Előre is köszönöm az infókat! [signthankspin.gif] [icon_pray.gif]
timekiller
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2012.01.16. 18:07

Tudtommal itthon senki nem forgalmazza.
Próbád esetleg a JBL Manadot.
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: GixerImi » 2012.01.16. 19:41

Helló-helló !
Mit szóltok a : UO fekete bazalthoz ( 1-2mm )
Szerintetek megfelelő talaj ez ??
Esetleg növényeknek is jó???
Szívem szerint manado-t szeretnék csak azt aranyárban mérik....
GixerImi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: feca101 » 2012.01.17. 01:09

Nem jó a bazalt, esetleg díszítésre, ott ahol nincs növény. Mindenképp valami égetett agyag talajt keress, ha a növényeknek akarsz jót. Ha kevés a ráfordítható összeg, akkor már inkább kvarchomokkal keverd össze a manadot - ne a legapróbb szeművel - ugyanolyan szemcsenagyságút keress mint a manado.
A manado-kvarchomok keveréket a fürdőszobámban lévő alsó 250 literes low-tech akváriumomban láthattad, ott én is így használtam - pillanatnyilag szebbek a növények ebben az aksiban mint az "igazi" növényesemben. De arra is figyelj, hogy olyan növényeket válogass bele amik jobban bírják ezt, az amúgy "nem növényeknek való" talaj keveréket, és kevésbé igényesek.
Persze ez a megoldás ettől még nem túl jó, én is költségtakarékosságból használtam, ha lett volna elég pénzem természetesen nem használok kvarchomokot. De a bazaltnál sokkal jobb, abban biztos vagyok.
Láttam már sok szép növényes akváriumot sima kvarchomokkal is, az itt fórumozó emberek közül is többnek van ilyen, az én módszerem is csak egy példa - nálam működik, lehet másnál nem, nagyon sok egyéb tényezőtől is függ a dolog. Bazalttal viszont még nem láttam hosszú távon jól működő növényest ( vagy csak nem emlékszem rá :oops: ) de ettől még lehet hogy van az is.

Olvasgasd a növényes topicot és az akvakertészt is.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Deeday » 2012.04.27. 23:14

feca101 írta:Nem jó a bazalt, esetleg díszítésre, ott ahol nincs növény. Mindenképp valami égetett agyag talajt keress, ha a növényeknek akarsz jót. Ha kevés a ráfordítható összeg, akkor már inkább kvarchomokkal keverd össze a manadot - ne a legapróbb szeművel - ugyanolyan szemcsenagyságút keress mint a manado.
A manado-kvarchomok keveréket a fürdőszobámban lévő alsó 250 literes low-tech akváriumomban láthattad, ott én is így használtam - pillanatnyilag szebbek a növények ebben az aksiban mint az "igazi" növényesemben. De arra is figyelj, hogy olyan növényeket válogass bele amik jobban bírják ezt, az amúgy "nem növényeknek való" talaj keveréket, és kevésbé igényesek.
Persze ez a megoldás ettől még nem túl jó, én is költségtakarékosságból használtam, ha lett volna elég pénzem természetesen nem használok kvarchomokot. De a bazaltnál sokkal jobb, abban biztos vagyok.
Láttam már sok szép növényes akváriumot sima kvarchomokkal is, az itt fórumozó emberek közül is többnek van ilyen, az én módszerem is csak egy példa - nálam működik, lehet másnál nem, nagyon sok egyéb tényezőtől is függ a dolog. Bazalttal viszont még nem láttam hosszú távon jól működő növényest ( vagy csak nem emlékszem rá :oops: ) de ettől még lehet hogy van az is.

Olvasgasd a növényes topicot és az akvakertészt is.

Semmi gondom nincs az Én 54 literesembe a bazaltzúzalékkal a legapróbb van benne 1-2 mm es és csurig van növénnyel. Co2 palackos élesztős Easy life profito Carbo és egy 6500 Kelvines fénycső van benne. a nagyon apró szemű finom kvarchomoknál nagyon odakell figyelni az ültetésre mert egyes növényfajtákat amik a győkerekből táplálkoznának képes meg fojtani tehát annyi teendő van vele hogy mikor beültetjk teljesen vissza kell húzni hogy a gyökere tövei kilegyenek a talajból kb 1 cm-t. ez csak a tapasztalt véleményem volt nem akartam beleszólni.
Deeday
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: feca101 » 2012.05.05. 02:31

:geek: Sirály
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: zolikAAAAA » 2012.08.07. 19:38

fehér kvarchomokot hol tudok venni nagyobb mennyiségben?
zolikAAAAA
Növendék hal
Növendék hal

Előző

Vissza: Növényi táptalajok