Fa dekoráció az akváriumba

Aljzat, fa dekoráció, szikla, háttér, stb..

Re: Fa dekoráció az akváriumba

HozzászólásSzerző: Satyak » 2011.11.09. 15:56

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy Szilva fa gyökerét lehet e akváriumba tenni? Persze jól kifőzve.
Satyak
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: zsike87 » 2011.11.09. 21:57

Sziasztok!
Akkor most én lennék a rémisztő ellenpélda a szőlőággal kapcsolatban..(nem mondom, hogy csináljátok utánam, de nekem sikerült így is)
Mi januárban vagy márciusban kerestünk szőlőágat akváriumhoz, mivel kitétel, hogy ne legyen permetezve. Végül egy régi tanyahelyen találtunk elvadult szőlőt a dzsungelben.Kivágtuk,hazahoztuk, mivel kb.ilyen idő volt akkor is, nekiálltam kint lepucolni, késsel, drótkefével megkapirgáltam, hogy a nagyja héj jöjjön le róla.Kb 2 hétig száradt kint.Nem emlékszem főztem-e, de szerintem nem, mert túl nagy volt, és nem fért bele semmibe, szóval leforráztam párszor, és ment bele az aksiba.Összekötöztem damillal, hogy a kívánt formát elérjem, és betettem, az akkor még üres akváriumba, forrásmészkőhöz rögzítettem, mert az jó lyukacsos, és át lehetett fűzni a damilt egy nagy lyukon.Úgy kötöztem föl, hogy a kő kicsit lógjon a damilon, de azért más kövekkel alátámasztva kőrakás kinézete lett.A damil most már látszik, mert kicsit bealgásodott, de nem zavaró, így az egész stabilan megáll, nem mozdul el.
Az akksi akkor fel lett töltve, és belekerült pár növény, meg egy maréknyi almacsiga, mivel a szőlőből elkezdett valami kocsonyás anyag szivárogni, és ilyen bevonat is lett rajta.A csigák, és pár héttel később a garnélák szépen letisztították.Később is csak annyi baja volt, hogy színezte a vizet erősen, ezt gyakori vízcserével ki lehet küszöbölni, meg nekem amúgy is jobban tetszik ha kicsit barnás a víz. Ezután pár hétre rá kerültek bele a halak, akkor már letisztult a víz is, és a szőlő is.(Eleinte csak egy két halat tettem bele próbaképp, hogy tényleg nem lesz-e baj.Ők túlélték, tetszett nekik, aztán jöttek a többiek)
Azóta minden rendben vele, most már annyira nem is színez, Áprilisban lett beüzemelve az akvárium.
zsike87
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2011.11.10. 09:56

Satyak írta:Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy Szilva fa gyökerét lehet e akváriumba tenni? Persze jól kifőzve.

Szerintem lehet, de érdemes jól kiszárítani előtte, és utána beáztatni.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: pannonicus » 2011.12.26. 20:32

Sziasztok!

Találtam pár fa dekorációt, mit szóltok hozzájuk? Melyik mehetne az aksiba? Egyik szőlőtőke, másik bodzagyökér, a harmadik barackfa.

Ezek már a természetben száradtak (és áztak-koptak) vagy 2 évig, én nagynyomású marófejjel leszedtem ami rajta maradt. Ebből már drótkefével sem lehet leszedni semmit. Most csurom vizesek, nem tudom, hogy mi értelme lenne az áztatás előtt megszárítani őket?
Aztán ha áztak egy darabig, betetszem a kemencébe egy kis hőkezelésre. Ott szerintem már semmi nem marad élőlény.

Várom a tanácsotokat, véleményeteket.

üdv.

Ui.: nem tudom csatolni a képeket, túl nagyok.... [089.gif]
pannonicus
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2011.12.26. 21:00

A sütőbe rakás nem célravezető,mert újra kiszárad és "úszni" fog,nem fog lemerülni.Az ártatásnak épp ez az egyik célja.
Szerintem bármelyik jó lesz.
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: pannonicus » 2011.12.26. 22:17

Akkor az áztatás után mehet egyenesen az akváriumba?
pannonicus
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2011.12.26. 22:29

Főzd ki utána sós vízben,hogy a bacik elpusztuljanak.Penészedni lehet így is fog,de az csak időleges.
tibicuk
Moderátor
Moderátor

Sziasztok!

HozzászólásSzerző: Nonolla » 2012.02.01. 23:47

Szeretnék segítséget kérni.
Akvaterráriumot tervezek, de nem tudom milyen fát lehetne bele tenni, ami nem rohadna el benne. [102.gif]
Olyat szeretnék,ami úgy néz ki,mintha egy fa nőne ki a mederből. [great.gif]
Szerintetek milyen fával lehetne dolgozni?
A vasfa vagy a mangrove elég kicsi , bár nem tudom mekkora a legnagyobb,amit lehetne szerezni.
Köszi az ötleteket előre is. [signthankspin.gif]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tibor 2012.02.02. 09:22-kor.
Ok: Hozzászólás áthelyezve!
Nonolla
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2012.02.02. 09:24

Nonolla írta:Szeretnék segítséget kérni.
.....

Szia!
Olvasgass ebben a témában megtalálod a kérdésedre a választ. Használd a keresőt is. [045.gif]
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: godorrobert » 2012.02.02. 13:19

kérdezném, hogy van egy szőlőtőkém, ami már lent marad a víz alatt!
ki is lett főzve, de még 1 nap alatt teljesen bebarnítja azt a vizet amiben áztatom(kb. 10 liter)

ez elfog múlni?mennyi ideig áztassam még?
[meuh.gif]
godorrobert
Kis hal
Kis hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Akvárium dekoráció