Aranyhalak!

Halak szaporodásával kapcsolatos problémák, kérdések.

Aranyhalak!

HozzászólásSzerző: Kárpátia » 2008.04.10. 16:57

Hello!
Szeretnék segítséget kérni Aranyhalak tenyésztéséről!
Kárpátia
Vendég
Vendég

Re: Aranyhalak!

HozzászólásSzerző: pepe » 2008.04.10. 21:49

Sajna ebben a témában analfabéta vagyok.
Próbáltál a neten rákeresni?
"valamit rosszul tudni rosszabb,
mint nem tudni"
pepe
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: Kárpátia » 2008.04.11. 13:23

Rákerestem egy jópár oldalon, de azok inkább a helyes tartásról írnak! Meg hát az lenne a legjobb ha valami tapasztalt ember segítene, minthogy inkább "Hazug oldalt" találjak. Nem? [075.gif]
Kárpátia
Vendég
Vendég

HozzászólásSzerző: pepe » 2008.04.11. 19:16

Nos, túl sokat mint írtam ebben a témában nem tudok segíteni.
Még annyi jutott eszembe, hogy hétfőn meg tudom nézni a régi halas
könyveimet, hátha ott találok valamit.
"valamit rosszul tudni rosszabb,
mint nem tudni"
pepe
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: ostrich » 2008.04.12. 14:51

Sziasztok!

Tudom ajánlani a Horn Péter és Zsiliniszky Sándor könyvet szerintem ott nagyon jól le van írva a tenyésztés is.
ostrich
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: konvex » 2008.05.02. 23:26

Pénzes-Tölg: Az aranyhal című könyv is segíthet. Ebben a témakörben az egyik legjobb munka.
konvex
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2008.05.03. 00:19

Üdv Konvex! [039.gif]
A profilodból (köszi hogy kitöltötted) úgy látom ebben a témában (és másban is) nagy segítségünkre lehetsz.
Csak az a kár, hogy olyan messze laksz.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: blaze88 » 2008.12.20. 00:10

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni! Nekem is aranyhalaim vannak egy 80 literes akváriumban, egy 5 centis teleszkóp szemű fekete meg egy 15 centis szintén fekete gülüszemű amúgy tesók és itthon születtek. :) Nah de a lényeg, hogy a nagy beteg, úgy tűnik vagy a gyomra nincs rendben vagy már úszóhólyag gyulladása is van, mert néha háton úszik és ide-oda dülöngél. Több halam is már ebben pusztult el nem tudom igazából miért lehet megfáztak vagy azt olvastam a kaja vagy parazita, beltenyészet vagy ilyesmi de az akvarisztikás azt mondta ha tényleg úszóhólyag gyulladása van akkor azt csak antibiotikummal lehet kezelni és hogy igazából ha rendbe is jön már nem lesz a régi a halam. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy nektek mik a tapasztalataitok ilyen esetben? (Most 3 napig koplaltatom ha gyomorbaja van akkor elméletileg attól jobban lesz bár szerintem már sajna nem csak a hasával van baj de majd meglátjuk.)
A másik kérdésem, hogy ma egyik ismerős hozott nekünk szintén egy aranyhalat (5 cm kb. ő is mint a másik halam), mert neki az otthoni halait piszkálta egyfolytában kergette az egyik halát. És inkább nekünk adta nézzük meg nálunk mint csinál. Hát betettem és amint észhez tért abban a pillanatban elkezdte szegény beteg halamat kergetni belebújt szinte nem hagyta békén! Ilyet csak akkor láttam mielőtt a nőstény halam leikrázott volna 2 hal rátapatt és ugyan így kergették de most nem erről van szó ez a hal beteg. Miért kergeti? Miért nem a másikat? Túlpörgött a hal vagy mi? Mi lehet a gond? Most kivettem külön van de holnap reggel szerintem visszaviszem az akvarisztikába nem tudok vele mint csinálni pedig nagyon aranyos meg nagyon örültem neki új hal az akváriumban, de azt nem tudom nézni ahogy kergeti a beteg halamat. :(

Légyszi segítsetek!!! Előre is köszi aki elolvassa az üzenetemet!!! :)
blaze88
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2008.12.24. 13:25

A betegségeket megelőzni sokkal könnyebb, mint gyógyítani. Szerintem inkább erre koncentrálj, akkor a többi halad jól fogja magát érezni. A betegnek adj időt, hátha meggyógyul, de általában csak azokat a nagyon egyszerű betegségeket tudjuk sikeresen gyógyszerrel kezelni, ami talán anélkül is megoldódott volna.
A halak is eltérő egyéniségűek lehetnek, nem tudjuk, miért kötekedőbb egyik a másiknál.
Véleményem szerint 15 centis halnak, meg egyáltalán az aranyhalnak kevés a 80 liter. Eredetileg tavi halak és bár régóta jelen vannak az akvarisztikában, mindenképp több vizet érdemelnek. Nagyobb helyen, több egyed mellett talán a kötekedés is csökkenne.
Sajnos nem tudok neked olyan tanácsot adni, amit vártál, aminek örülhetsz.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: blaze88 » 2008.12.24. 15:56

Köszönöm szépen, hogy válszoltál! :)
blaze88
Friss hal
Friss hal

Következő

Vissza: A halak tenyésztéséről, szaporításáról általában