Talaj

A megfelelő táptalaj kiválasztása és használata

Re: Talaj

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.08.25. 07:17

Színezett a talaj? Ha igen, de amúgy is vegyél megbízható minőségű kis szemű gyöngykavicsot, vagy nagyobb szemű kvarchomokot, amit szintén át kell mosni, de sokan biztonsággal használjuk. Én a talajodat már nem használnám, ha ennyi mosás után is enged valamit.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tibor » 2010.08.25. 08:57

attila978 írta:Sziasztok!
Elég kezdő vagyok még az akvarisztikában. Első akváriumomat próbálom összehozni. Vettem a kisállat kereskedésbe (zoodom) 2*5liter kavicsot (kb.1-3mm). Nem tudom már hogy milyen típus, mert a csomagolását kidobtam. Nagyon sokszor kimostam, legalább 40 szer még folyóvízbe is. Ki is főztem. Még mindig valami halvány sárgás-barnás leve van. Savazni nem akartam mert nem pezseg. Lehet, hogy mégis kéne savazni? Van valami ötletetek, hogy lehetne kristály tiszta a víz? Gondolom ez mérgező is lehet a halakra. Válaszotokat előre is köszönöm.

Szia!
Semmiféle mosószeres, vegyszeres kezelés nem ajánlatos akváriumba való felszereléseknél ill. dekorációknál. Mert igen nagy a veszélye a mérgezésnek még viszonylag kis mennyiségnél is. Látatlanba nehéz megmondani milyen aljzatot vettél, egy kérdésem azonban van, biztos, hogy kavics az amit vettél, nem valamiféle táptalaj? mert az színezhet, de azt meg le kell fedni gyöngykaviccsal, ezután is színez még egy kicsit, de rendszeres vízcserékkel ill. aktív szénnel ez idővel eltűnik. De egyébként igaza van Csababának a legjobb az aprószenű, mosott gyöngykavics.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: attila978 » 2010.08.25. 14:15

Köszönöm a válaszokat.
Ha jól emlékszem ez a tipust vettem, csak a az nem homok mint itt. http://halszendvics.hu/index.php?kat=53&id=1735&o=3
A zacskón azt írja hogy forró vízzel kell többször átmosni. Lehet hogy az segítene? Kipróbálom. Nincs ráirva hogy táptalaj lenne, de ez az enyémen sem emlékszem hogy lett volna írva, feltűnt volna. (szerintem folyami sóder kavics, meg törött kavicsok is vannak benne 1-3mm)
attila978
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2010.08.25. 21:28

Valószínű sok benne az apró porszerű üledék ez színezheti a vizet. A forró vizes átmosás jó ötlet, én tennék bele egy kis sót is fertőtlenítés céljából.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: attila978 » 2010.08.26. 22:13

Üdv!
Kimostam még egy párszór. Lefényképeztem, ilyen kő.
STA44811_resize.JPG

Szerintem vannak benne olyan kövek amelyek a mosástól és surlódástól össze törnek mégjobban és talán ez szinezi a a vizez. De lehet hogy nem jól gondolom.
Kádba öntöttem a vizet és ott látszik a sárgás barna porszerü valami.
attila978
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.08.27. 07:00

Továbbra sem tiszta? Nálam a tűzepén vett sóder tartalmaz olyan finom homokot, ami még most is felkavarodik, ha egy-egy hal megindul.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2010.08.27. 07:44

Saját tapasztalatom szerint is meglepően sokáig tud zavaros lenni.
Sokat egyszerűsít a dolgon, ha mosás előtt (ez Neked már késő) többször átfújatjuk a széllel. Rengeteg kisszemű dolgot kifúj belőle a szél, ha többször öntjük magasról egyik edényből a másikba.
És persze a zuhany. Dugd le a vödör aljába a homok alá, és nyisd meg óvatosan, majd akár magára is hagyhatod. Csak aztán ne nézd meg a vízszámlát!
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Tibor » 2010.08.27. 08:38

Szerintem nem lesz vele gond az üledék lassan vízcserék alkalmával el fog tűnni belőle és nem lesz zavaros.
http://akvarisztika.info/index.php/bere ... ljzat.html
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: feca101 » 2010.10.29. 02:34

Tudja valaki esetleg, hol lehet a közelben fehérvárcsurgói homokot beszerezni, rendelni? Vagy ha nem, nem megy arra valaki véletlenül? Nem kis mennyiség kellene kb: 1-200kg
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.01.25. 11:16

Egy észrevétel:
előzmény:
viewtopic.php?t=1122&p=22564#p22564
Robi írta: Aqua Medic Volcanit talajtáp +kvarchomok keverve.

az Aqua Medic Volcanit úgy tudom nem táptalaj, hanem egy égetett agyag általános növényes aljzat. Ez egyébként a te esetedben nem baj, mert ahogy látom erősen halas akváriumot szeretnél, nem pedig növényeset, és ha táptalajt használnál ezek a halak valószínűleg kitúrnák. Tápozni így is fogsz majd tudni, de ezt a megfelelő topicban.
Szóval a lényeg: szerintem jó ha bekevered a kvarchomokot az égetett agyaggal, a növények szeretni fogják. Csak ügyesen válaszd meg őket, de erről a megfelelő topicban találsz infót, ha nem, kérdezz nyugodtan.
Én is használok ilyen kevert talajt és nálam bevált, jobb mintha csak sima kvarchomokot használnál. Persze csak szerintem, és nem minden esetben, például sügérek mellé semmiképp sem javasolnám ugyanezt.
feca101
Cápa
Cápa

ElőzőKövetkező

Vissza: Növényi táptalajok