Talaj

A megfelelő táptalaj kiválasztása és használata

Re: Talaj

HozzászólásSzerző: papi » 2011.01.25. 12:00

Valakinek van tapasztalata HOBBY Vulcanit táptalajjal a leírás szerit
A Vulcanit segíti az erős gyökerek, valamint a buja zöld levelek kialakulását.

Mi igaz ebből?
papi
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.01.25. 13:28

Az égetett agyag talajok jobbak a növényeknek, mint egy sima kvarchomok. Az hogy milyen márkájú, ebből a szempontból mindegy, természetesen vannak ebből is jobb és rosszabb minőségűek. Igazából ennyi. Ha növényes szemmel nézem akkor viszont mindenképp kell alá valamilyen táptalaj is.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Robi » 2011.01.27. 19:49

pl milyen táptalaj? Én Aqua Medic Volcanit + kvarchomok keverékére gondoltam. Egy 80*35 alapterületű akváriumhoz mekkora mennyiség szükséges? [102.gif]
Robi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: novenyesakvariumok » 2011.02.12. 10:06

én csak növényes szemmel tudok hozzászólni.
Ha "rendes" növényes táptalajt szeretnél akkor vagy ADA Power Sand ( ha Crypto-id vannak akkor Power Sand Special), vagy Tropica táptalaj. Igazából szerintem mind1, melyiket választod, nagyjából hasonló hatást érsz el. Emellett még vannak egyéb japán kisebb cégek, kb megfizethetetlen áron, akik készítenek ilyet, szerintem felesleges.
(A világ egyik legismertebb akvakertésze, Oliver Knott szerint "jelentéktelen szerepe" van annak, hogy melyik táptalajt választod, szerinte az a fontosabb, hogy milyen a főtalaj.
Ha szép növényeket szeretnél, a táptalajt nem érdemes kispórolni
Sok sikert!

www.novenyesakvariumok.eu5.org
novenyesakvariumok
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.02.12. 14:59

Robi írta:pl milyen táptalaj? Én Aqua Medic Volcanit + kvarchomok keverékére gondoltam. Egy 80*35 alapterületű akváriumhoz mekkora mennyiség szükséges? [102.gif]

Bocsánat, ez nekem kimaradt.
Én JBL Manadot használok de gondolom az Aqua Medic Volcanit ugyanolyan jó lehet. A Manadoból szerintem 5 liter, aztán majd még tudsz venni hozzá ha kevés, ugyanennyi kvarchomok, de ha csak az égetett agyagot használod még jobb.
novenyesakvariumok hozzászólásával szintén egyetértek, az általa említett talajok is jók.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.02.12. 15:16

Ha esetleg Manado lesz a választás, mosd át alaposan, egyébként beporol mindent és moslék lesz az akiból. Gondolom a többi talajnál is ez van, de ennél biztos - kipróbáltam [pullhair.gif]
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: andras » 2011.02.12. 19:04

Szia, én használtam Aqua_Medic terméket, volcanitot és terralitot, de nem voltam velük megelégedve. Két 7kg csomag volcanitit vegyítettem 2,5 kiló terralittal. Sok pénzt adtam értük de nem volt a számított hatás.
Elsősorban nagyon sok időt kell várni amíg aktíválodik, honapok telhetnek el.
Másodsorban, könnyebben algásodtam a vastartalom miatt.

Még maradt 2,5 kg terralitom, azt kavics közzé kevertem és alatta Sera ajzat van. Így nagyon jó, nagyon szép Glossostigma elatinoides szönyegem kezd kialakulni.
andras
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: szakal78 » 2011.03.24. 13:30

Sziasztok! Tervezgetem egy 126 literes akvárium betelepítését, de nem tudom milyen talajt, aljzatot tegyek bele.
Növényekből lenne benne, Anubias,Vallisneria,Microsolium.
Előre is köszi a segítséget. [signthankspin.gif]
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása!
Az agyat a legjobban a sakk és az ökölvívás mozgatja meg...
szakal78
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: papi » 2011.03.24. 14:24

Szia!
Tudtommal a Microsorium és az Anubias nincs különösebb táptalaj igénye, lévén, hogy általában fákta v. kövekre szokták gyökereztetni. Nálam a Vallisneria aprószemű mosott kavicsban van tápgolyóval a gyökerénél és szépen fejlődik.
papi
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: mini » 2011.03.24. 18:53

szakal78 írta:Sziasztok! Tervezgetem egy 126 literes akvárium betelepítését, de nem tudom milyen talajt, aljzatot tegyek bele.
Növényekből lenne benne, Anubias,Vallisneria,Microsolium.
Előre is köszi a segítséget. [signthankspin.gif]

Szia!
Igen igaza van Papinak valóban nem kell a talajba ültetni az Anubiast és a Microsoliumot! Csak a vallisneriát! Én aljzatnak a szép fehér kvarchomokot ajánlanám, nekem ez bevált és a halak is szeretik. A centerben az Iguanában 1400ft/5kg. Sok sikert!
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
http://www.facebook.com/Afrikancichlids
mini
Cápa
Cápa

ElőzőKövetkező

Vissza: Növényi táptalajok