Uszadékfa, szikla, háttér készítése

Aljzat, fa dekoráció, szikla, háttér, stb..

Uszadékfa, szikla, háttér készítése

HozzászólásSzerző: fila » 2009.01.31. 14:03

Sziasztok ! -van 1 200 L akváriumom, de mivel a felsorolt kiegészitők nagyon drágák (háttér 15e, szikla kb. 10e, uszadékfa kb. 6e -ezen árakat egy olcsóbb szaküzletben néztem ki) ezért szeretném saját magam elkészíteni. Gondolom nem mindegy az uszadékfa milyen fából van, a háttér sokkal olcsóbb volna ha lapos kővekből ragasztgatnám össze (gondolom a mészkő (pl. horvát kő 3e nm -re) nem jó a mész tartalma miatt. Az uszadékfával kapcsolatos elképzelésem, hogy leugrom a Duna partra, s találok valamit, haza viszem megmosom se biztos, hogy jó. Na ilyen gondjaim vannak, valaki esetleg tudna hasznos tanácsokat, vagy akár link -eket adni e téren ?

Köszönöm : -gyuri-
fila
Friss hal
Friss hal

Re: Uszadékfa, szikla, háttér készítése

HozzászólásSzerző: pepe » 2009.01.31. 14:58

Szia!
Ha uszadékfáról írsz, akkor gondolom valami délamerikai jellegű akit akarsz.
Én nem biztos, hogy beháttereznék egy 200 literes medencét, lehet elég lenne fekete vagy kék öntapadó mögé.De ha mindenképp hátterezni akarsz,
Tudok segíteni, csináltam már néhányat perlites cementből és csemperagiból is.Én követ nem ragasztanék föl (bár láttam már több olyat is) szerintem
túl nehéz.
Uszadék fával kapcsolatban majd a jártasabbak segítenek.
"valamit rosszul tudni rosszabb,
mint nem tudni"
pepe
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: Degec » 2009.01.31. 17:35

akvarista voltokban nem uszadékfát hanem mangrove és vasfát árulnak, ha sikerül valami folyó mellett elmenni ott is lehet szedni príma fákat, igaz elég sok macera lehet velük.

korábban segédkeztem jó pár akvárium hátterezésében ahol cement perlit 1:2 arányú keveréke volt felvéve az előzőleg hungarocellből formára vágott és szilikonnal beragasztott alapra.
főleg sügeres aksikat csináltunk igy nem tudom mennyire képes keményíteni esetleg a vizet.
Degec
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Gyurmio » 2009.02.02. 01:13

Hungarocell alap helyett szerintem sokkal jobb a purhab. Ezt nem kell ragasztani mivel ugye a kifújásnál magától odaragad és később ha kell nyomtalanul el lehet távolítani. És sokkal természetesebbnek hat mint egy hungarocell faragvány,bár azt is meg lehet szépen csinálni,de az jóval időigényesebb. Ezenkívül a szilikonragasztó az üvegen maradandó nyomokat hagy,míg a purhab nem. Miért fontos ez? Mert ha véletlen karcos lesz a frontüveg és meg akarjuk fordítani a medencét, 5 perc alatt levágjuk a hátteret és nem marad nyoma. A szilikonragasztót is könnyen levághatjuk, pöttyeit viszont semmivel nem lehet letörölni mert az üvegen egy halvány folt marad vissza,olyan mintha megmarta volna.Tehát zsilettpengével sem.
Gyurmio
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: laszlogabo » 2009.02.03. 13:34

Helo,
Én azt javasolnám, hogy a háttérnél használj purhabot is meg hungarocellt is. Azért a kettő kombinációjával szép munkát össze lehet hozni. Én is akarok egyet készíteni a közeljövőben, meg is találtam, hogy hogyan:
http://#/?oldal=1&cikk=1 ... k/1128.xml
Remélem segít neked is. Ha a szilikonragasztó nem jó akkor ragaszthatod purhabbal is és akkor nincsenek azok a gondok amiket felsoroltál.
laszlogabo
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Gyurmio » 2009.02.04. 02:24

Köszi a linket megnéztem.Valóban szép a végeredmény.Én csak purhabot használok és a végén erre hordok fel egy vékony perlites réteget,megfelelő színezéssel. Az eredmény hasonló. Tehát több úton is járhatunk.
Gyurmio
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: joshua » 2009.02.15. 17:18

nikecelből lehet háteret késziteni
Tudatod semmit sem ér érzéseid nélkül...
joshua
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Gyurmio » 2009.02.16. 00:46

Oké joshua de mit is akartál mondani?
Gyurmio
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: nyuszimama » 2010.02.02. 15:28

Sziasztok.Sügeres akváriumba szeretnék házilag bújóalkalmatosságot éppiteni.Az akváriumba tetején 3 merevítő van .Könnyen be lehessen rakni.Köszike.
nyuszimama
nyuszimama
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: pepe » 2010.02.02. 21:44

Egybefüggőt szeretnél, vagy csak részlegeset?
"valamit rosszul tudni rosszabb,
mint nem tudni"
pepe
Öreg rája
Öreg rája

Következő

Vissza: Akvárium dekoráció