Dekoráció az akváriumban

Aljzat, fa dekoráció, szikla, háttér, stb..

Re: Dekoráció az akváriumban

HozzászólásSzerző: reny76 » 2009.08.30. 21:14

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy milyen kövek jók az akváriumba?
Két spec kőről lenne szó...az egyik a mediterrán kő....sajnos semmit nem tudok róla...illetve annyit,hogy a házak talapzatába(?) építik díszként(remélem sejtitek miről beszélek,elnézést ha rossz kifejezést használnék.)Az ecetet kipróbáltam nála,nem pezsgett.
A másik kőnek viszont nem tudom a nevét,fehér,szikla kertet építenek belőle és nagyon kemény kő.
Ezzel a kettővel próbálkoznék dekorációt alkotni az új akiba...természetesen csak ha véleményetek szerint nem ártok velük a halacsoknak.
Várom a véleményeteket és köszönöm.
reny76
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Csabi » 2009.08.30. 21:18

Szia!

Ha lennének róluk képek, az sokat segítene. Mindenesetre ha nem pezseg az jó.
Csabi
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: reny76 » 2009.08.30. 21:42

Holnap teszek fel róluk képet...remélem valamelyik megfelelő lesz.
reny76
Kis hal
Kis hal

Mit lehet disznek használni,ami nem káros az élővilágra???

HozzászólásSzerző: sárga » 2011.01.26. 20:47

Üdvözlök mindenkit .
Szeretnék infót gyűjteni ,hogy mit lehet betenni a halak közé???
Az az ötletem támadt , szeretnék egy modellt összerakni és betenném a vízbe!
szerintetek ez lehetséges??ha bárkinek van ezen a téren tapasztalata és megosztaná velem hálás lennék!
Köszönöm előre is a segítséget.
Üdv Sárga
sárga
Friss hal
Friss hal

Re: Mit lehet disznek használni,ami nem káros az élővilágra?

HozzászólásSzerző: mini » 2011.01.26. 21:21

Szia!
A modellhez nem ragasztót kell használni? Szerintem nem belevaló, inkább próbálkozzál meg valami természetesebb dologgal! Annyiféle dolgot lehet kapni az akvarisztikai üzletekben!!! Amik már akvárium készek!
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
http://www.facebook.com/Afrikancichlids
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: sárga » 2011.01.26. 21:39

Szia Mini
Köszi. [signthankspin.gif] az a helyzet hogy egy revell makettet láttam és roncsként szeretném megépíteni és berakni az akváriumba!
Nekem ez jobban tetszik mint a megvásárolható díszek! ez igaz ragasztó és festék is kell hozzá,és mind nitro alapúak!de ha jól kiszáradnak akkor elvileg nem lehet baj mert a víz nem oldja ezeket!
hogy derítsem ki????
sárga
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: mini » 2011.01.26. 21:49

Szia!
Hát ahogy gondolod, de én biztos nem kockáztatnék! Szerintem áztasd be legalább 1 hétre egy vödörbe és meglátod, hogy mi történik vele! Bár szerintem a festék és a nitro valamennyire oldódik a vízben, csak nagyon lassan! És ez folyamatosan mérgezi a vizet!!!
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
http://www.facebook.com/Afrikancichlids
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.01.27. 00:50

Üdv Sárga!
A ragasztást csináld FBS-sel, akkor az nem fog mérgezni, a festékben nem tudok segíteni.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Joci » 2011.01.27. 11:54

FBS ragasztó:

Az FBSrugalmas ragasztó-tömítőanyag egykomponensű, hidegen térhálósodó szilikonkaucsuk. Kiválóan megtapad a legtöbb felületen, nem folyik meg függőleges felületen sem (kb. 1 cm vastgságig), kötés után tartósan rugalmas marad, ellenáll számos vegyi anyagnak (pl. híg lúgoknak és savaknak), szélsőséges hőmérsékleteknek (-50 - +200 °C között). A kőolajszármazékok kis mértékben duzzasztják. Felhasználási területek: Rendkívül széles körben alkalmazható, köszönhetően kiemelkedő tapadóképességének - megtapad üvegen, fémeken, csempén és kerámián, natúr és lakkozott fán, festett és lakkozott felületeken, bőrön, textilen illetve a legtöbb műanyagon (pl. kemény PVC, bakelit, akrilátok, plexi, polisztirolok). Nem tapad meg: nedves, zsíros vagy poros felületeken, polipropilénre illetve polietilénre (ezen tulajdonságát formaleválasztásnál alkalmazzák). Használják üvegek ragasztására és tömítésére (akváriumkészítésnél, reaktorok nézőüvegeinek, hajókabinok és bármilyen más ablakok ragasztásánál), klíma- és más hűtő- illetve fűtőberendezések szerelésénél, elektromos szerelvények időjárásálló lezárásánál, PVC csatornaelemek illetve rendszerek illesztésénél, szerelésénél, egyéb területeken hézagok, csatlakozások, repedések víz- és légzáró tömítéseként. Használják barkácsolásnál, gépkocsijavításnál, modellezésnél, laboratóriumokban, műszerészgyakorlatban stb. Alkalmazási tudnivalók: A ragasztandó vagy tömítendő felületeket meg kell tisztítani, zsírtalanítani illetve szükség esetén szárítani is. Az FBS nyitott (bedolgozhatósági) ideje 5-40 °C között 5 - 25 percig terjed, ezután előbb bőrösödés, majd a teljes átkötés következik be. 5 mm vastagságban a teljes átkötés kb. 24 óra. A felesleges nayagot megötés előtt ronggyal vagy benzines vattával célszerű eltávolítani.

Az OBI-ban 1 tubus (70 ml) ~800,-Ft, neten 560,-Ft Kép
Joci
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: msnkukacka » 2011.07.27. 11:48

Sziasztok! Nem nagyon jön ide a téma de máshová se nagyon illik. Azt szeretném kérdezni hogy hogyan lehetne fertőtleníteni kagylókat és köveket anélkül hogy utána akármilyen anyag felszabaduljon. A hipó a klór miatt nem alkalmas mert azt a kagyló beszívja. Nincs semmi ötletem. Ha valakinek van valami ötlete az szóljon kérem.

Köszönöm :)
msnkukacka
Kis hal
Kis hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Akvárium dekoráció