Dekoráció az akváriumban

Aljzat, fa dekoráció, szikla, háttér, stb..

Dekoráció az akváriumban

HozzászólásSzerző: Kovan » 2007.12.09. 14:34

Sziasztok!
Át akarom egy kicsit rendezni akváriumomat,most hogy jön egy kis szünet lesz rá időm.
Jelenleg adriai mészkövek vannak dekorációs elemként, viszont egy kicsit egyhangú, és nem túl jó búvóhely, ezenkívűl elég sok apró járata van,amibe a halak nem, viszont a kosz nagy előszeretettel megáll benne.
Az idei nyaralásnál szereztem nagyon jó köveket,szép nagy lyukakkal, kicsit kisebb helyet is foglalnának. Viszont nem igazán tudom, hogy mivel kéne lekezelni,mielőtt beteszem az akiba. A másik gond, hogy ez valami homokő szerűség. Nem úgy néz ki mint ami egykönnyen oldódna, de bármi előfordulhat.
Ebben szeretnék valami tanácsot.
Ha kell küldök képet is.
Köszi
Kovan
Növendék hal
Növendék hal

Re: Dekoráció az akváriumban

HozzászólásSzerző: Csabi » 2007.12.09. 14:37

Szia! [meuh.gif]

Én mindig ecettel fertőtlenítek, azzal átdőrzsölöm majd jó meleg vízben átfürdettem a fertőtleníteni kivánt tárgyat, majd egy jó nap után lehet is beteni az akviba. [icon_super.gif]
Csabi
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: Kovan » 2007.12.09. 14:40

Szerintem ezt fogom választani.
Amikor beindítottam az akit, akkor az aljazthoz használt kavicsot sósavval mostam át,persze nem töményen. Viszont akkor rengeteget kellet mosogatnom a kavicsot,hogy ne maradjon semmi ártalmas anyag benne.
Az ecetes egy kicsit barátságosabb megoldás.
Kovan
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csuvi » 2007.12.10. 21:39

Én sosem alkalmaztam ilyen drasztikus megoldásokat (savazás)...

A homok alzatomat mostam egyedül addig, míg áttetsző nem lett a víz felette... 50 szer kellett! :D Még jó, hogy van fúrott kutunk! :D
... inkább csak nézelődöm...
Csuvi
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Kovan » 2007.12.11. 14:38

Én az aljzatomat mostam át háztartásival. Egyszer felöntöttem, majd hagytam állni. Utánna addig mostam amíg a víz ki nem tisztult. Minden valószínűség szerint a savat nem fogom már alkalmazni. Túl sok macera, és csak nem természetes.
Kovan
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csabi » 2007.12.11. 14:42

Az ecetet nyugodtan használhatod, hisz biológiai anyag és tényleg pár óra alatt elpárolog, én a 325 literest sikállatm át vele és semmi gond nem volt, peddig bőven eceteztem.
Csabi
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: Kovan » 2007.12.11. 16:39

Meglesz.
Ezt valahogy nyugodtabban fogom használni. Köszi a segítséget.
Kovan
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csabika » 2007.12.28. 16:29

Én is valahol egy kicsit vegyszer-ellenes-párti vagyok. Nálam a jó öreg főzés, vagy egyszerű forró víz Az, amire rábízom a tiszítani, fetőtleníteni kívánt dolgokat! Emlékszem, hogy az aljzatomat egy nagy fém edénybe belepakoltam, kb 5x felengedtem csima hideg csapvízzel, egy fakanállal kevergettem, és mindíg leöntöttem a szutykot róla. Ez után megintcsak kb 5x csapból engedett forró vízzel megcsináltam ugyan ezt a műveletet, majd kb. 20 percig forraltam, utána megint felengedtem párszor, és így gyönyörű tiszta lett, és így ügyesen sikerült eltávolítani az üledékanyagot. Amúgy gondolkozom, illetve idő és hangulat hiányában gondolkoztam a homok aljzaton, hogy talán jobb lenne, pontosabban jobban tetszene, csak valahol egy kicsit tartok tőle, hogy nem minden növény támogatná az ötletet.

Amúgy más egyéb dekorációs kacatokat - mostanában egyre kevesebbet - mindíg csak forró vízben ásztattam, illetve körömkefével tisztítottam! Régen nagyon sok tengeri csigaház meg kagyló volt az aksimban, de egy alkalommal, takarításkor nem raktam vissza, és később hallottam is, hogy a víz keménységét igen nagy mértékben növeli... talán ha majd átállok a homokra, akkor visszateszem, mert valahol jobban tetszik a, kicsit tengeri hatás közeli akvárium...
Csabika
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: trewa » 2007.12.28. 17:58

Az aljzat forralása kicsit felesleges,főleg ha vhol normális helyen szerezted be.A tengeri csigákról, kagylókról csak annyit,hogy kicsit táj idegen egy édesvíziben,dehát izlések és ficamok,kinek mi tetszik.Az ,h homok vagy kavics függ attól is,h milyen halakat és egyebet akarsz tartani.Ha sok harcsát akarsz,akkor inkább homok,ha nagy testű sügiket akkor jó a kavics is.Nekem spec a homoktetszik mindenképp,de most kavics van bent mert nem tudtam jó minőségű homokot szerezni. [mik_biggrin.gif]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára trewa 2007.12.28. 18:41-kor.
Olyan nincs,hogy valami nem jó sörnyitónak!!
http://www.gazlap.hu , http://www.terrarista.hu
trewa
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Csuvi » 2007.12.28. 18:39

Homokom van... Szeretem! :D
... inkább csak nézelődöm...
Csuvi
Cápa
Cápa

Következő