Szőlőtőke

Aljzat, fa dekoráció, szikla, háttér, stb..

Re: Szőlőtőke

HozzászólásSzerző: joshua » 2010.06.20. 15:43

Szia

Igen,megtudom mondani.Hát én addig szoktam főzni amedig a víz-e nem lesz sötétbarna színű.
A lábost szerintem megfogja de szerintem le lehet mosni vagy súrolni.
Tudatod semmit sem ér érzéseid nélkül...
joshua
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.06.21. 06:32

Azt hiszem, leírtuk már, hogy ha ki sem főzöd sem jelent veszélyt a penész. Az ancik, csigák lelegelik. A vegyszerezettség már más kérdés...
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: kohi81 » 2010.06.21. 07:46

Értem, tegnap azt olvastam hogy azt ami bepenészedik azt ki kell dobni. [eusa_think.gif] ,ugyhogy szerintem veszek az állati áruházban vasfát nagyon szépek voltak 999 forintért. Az a baj hogy nagyon féltem a halacskáimat.
kohi81
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.06.21. 09:44

Hol olvastad?
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: joshua » 2010.06.21. 10:54

Szia

Ha nem bízol meg a szőlőtőkédbe csináld azt amit leírtam és akkor tuti hogy nem lesz semmi baj.
Tudatod semmit sem ér érzéseid nélkül...
joshua
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: kohi81 » 2010.06.21. 12:23

http://akvarisztika.info/index.php/bere ... umban.html Itt olvastam azért gondoltam hogy jó megfogadni.
kohi81
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.06.21. 13:20

Ártani biztosan nem árt. Különböző kockázati szinten halazunk.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.03.09. 01:22

Sziasztok!
Igazából nem tudom , hogy jó helyre írom-e a kérdésemet, mert két hely között vacilláltam, hogy hova írhatnám, végül emellett döntöttem, itt többen is szóltatok hozzá.

Szóval a kérdés:Hogy is van ez a mindenféle "talált fákkal" mit lehet az akváriumba betenni, és mit nem tanácsos?

Van pár szőlőtőkém (biztos nem voltak permetezve), amit szeretnék majd betenni egy nagyobb akváriumba, mint a jelenlegi.Mennyire kell megtisztítani őket? A héját leszedjem, a korhadt részekkel mi legyen, ha esetleg van benne? Egy-két madárürülék is van rajta, azt leszedem, de egyéb "tisztító módszer"-t is alkalmazzak-e rajta, vagy csak elég ha áztatom egy pár hónapig, vagy ki is kell főzni? Illetve ki kell-e főzni mielőtt beteszem őket (elég nagyok)? Vannak-e általános szabályok az akváriumi fákkal kapcsolatban ( az olyanokkal, amit nem a boltban veszek, pl.vasfa, és társai)?

Mi a helyzet a folyami fákkal, ha folyóparton sétálunk, és meglátok egy-két szép darabot a tavaszi árvíz után? Ezekről nem tudom honnan jöttek, és milyen fa volt eredetileg, nem-e engednek magukból ki valamit, amit nem kéne.
Lehet túlaggódom az egészet, de nem nagyon tudom hogyan működik a dolog, és egy-két helyen láttam nagyon szép dolgokat, ilyen folyami fákat, meg hasonlóakat, és olyan nyugodtan mondták, hogy "jaaaa, hát ez innen, meg innen van, meg találtam, stb..." És úgy tűnt, hogy csak úgy tetszik-nem tetszik alapon kerültek be a fák akváriumokba, mintha más nem csinálna ekkora ügyet belőle
Én meg nem akarom, hogy kipusztuljanak a halacskáim egy baklövés miatt , és inkább mindent 3-szor átfőzök, meg kimosok, mielőtt az akváriumba kerül.

Amúgy "csak" guppijaim vannak, de őket is féltem .

Inkább itt válaszolok.

Szerintem jól csinálod, én is ki szoktam főzni amit tudok és ami még belefér valami lábosba, minél jobban megtisztítod annál jobb. A korhadt részeket meg amennyire csak tudod távolítsd el róla, a kérgét is szedd le amennyire engedi - nekem nem szokott sikerülni teljesen leszedni, de nem szokott gond lenni vele idővel leázik, vagy leeszik róla az algaevők, vagy egyéb halak,csigák. Ha van lehetőséged áztasd be előtte valami edénybe, ha nincs akkor főzőcske és tisztítás után mehet az aksiba. Eleinte színezni fogja a vizet, ezért szerencsés áztatni. Szerintem a folyóparton talált fák is jók, én is használok ilyeneket, a kezelésük ugyanaz mint a szőlőtőkénél - korhadt részek le, főzés, alapos tisztítás, áztatás. Az áztatás közben akár külön edényben akár az akváriumban van, időközönként szedd ki és tisztítsd át újból. A folyóparton talált fák azért is jók lehetnek mert már sokat áztak, viszont ezeknél a főzés szerintem különösen fontos, mert bevihetsz velük fertőzést is az aksiba, mivel olyan vízben voltak amiben szintén vannak halak, persze ha nem egyből rakod az aksiba hanem előtte áztatod két-három hétig, akkor elméletileg nem maradhat rajta kórokozó, mert gazdatest hiányában elpusztul, de ennek nincs semmiféle tudományos alapja csak én gondolom így.

Szerintem egyáltalán nem gond ha "túlaggódod" Ezt a topicot is érdemes átolvasnod, lehet másnak más tapasztalata volt ezzel kapcsolatban.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: cherry » 2011.06.28. 10:18

Sziasztok! Én is tanácsot szeretnék kérni! Így elkezdett penészedni, nyálkásodni a szolotoke, amit múlt szerdán tettem bele az akváriumba. Elotte ki volt fozve és áztatva kb. egy hónapig, akkor már a víz se szagosodott, nem is barnult. Mit csináljak vele? Vegyem ki, súroljam meg, fozzem ki sós vízben és úgy tegyem vissza? Algaevonk még nincs, azért gondolom, hogy jobb lenne így!
201106281715.jpg
cherry
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2011.06.28. 11:35

Vedd ki és töröld le.Utána nem valószínű,hogy vissza jön.Előbb utóbb el fog múlni.
tibicuk
Moderátor
Moderátor

ElőzőKövetkező

Vissza: Akvárium dekoráció