Szőlőtőke

Aljzat, fa dekoráció, szikla, háttér, stb..

Szőlőtőke

HozzászólásSzerző: Degec » 2009.07.20. 12:25

van akinek szerencsés a faválasztás :)
Degec
Kis hal
Kis hal

Re: szőlőtőke

HozzászólásSzerző: ricsze » 2009.09.14. 19:26

Gondolkodtam énis a szőlőtőkén. A mamáéknál van pár sajnos elég rosszul termő, nem permetezett, sok-sok éves szőlősor. Nos ha így vágom le, kérdezném hogy meddig száradjon, utána hogy-mennyit kell főzni, majd utána áztatni. Elolvastam a topikot, de egyhangú választ nem találtam. Adna valaki tanácsot?
ricsze
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2009.09.14. 20:27

Az az igazi, ha egy évet szárad. Utána áztatni kell 2 hétig,amig le nem merül.Közben állandóan tisztítani kell,lehúzni a kérgét.Lehet ,hogy szárazon is lejön,ami nem,az csak áztatással.Ezután sós vízben kell főzni,hát ezt nem tudom,csak mondom,hogy úgy 2 órát.Ha lehet,a gyökerét is ásd ki,az nagyon szép göcsörtös,tiszta ADA RED MOOR. :smile:Nálam pont most van napirenden,az áztatóban vannak,már tisztítottam őket vagy 5x,6x és még mindig lehet kapirgálni.Kellene valami brigád,aki ezzel foglalkozik. :shock:
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ricsze » 2009.09.14. 20:46

Köszi. Próbálkozni fogok. A főzés annyit tesz hogy felrakom egy fazékba forrni? Só kell bele?
Szerncsére van a kis aksi. Abba tudok rakni próbára ha kész, tehát nem a ngyot rontom el vele :D
ricsze
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2009.09.14. 20:58

ricsze írta: A főzés annyit tesz hogy felrakom egy fazékba forrni? Só kell bele?
....... tehát nem a ngyot rontom el vele :D

Igen,felrakod a fazékba főni,sót szerintem annyit,minta a levest jól elsóznád.Ez ami még rajtamaradt,leszedi és persze a rosszindulatú bacikat is kinyírja.Ha így csinálod , nyugodtan teheted a nagy akiba is.Csak jól száradjon ki.Nyers,újonan vágottat semmi esetre se használj..... Én azt szoktam mondani,hogy szarvas agancs levest főzök. :grin:
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ricsze » 2009.09.22. 18:10

Nos ezeket a darabokat választottam, inkább funkciója lesz, mint díszítő szerepe. Igazából az anci kedvérért van, a ceruza pedig a méretezésben segít.
Csatolmányok
DSCF0049.JPG
DSCF0048.JPG
ricsze
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.03.19. 09:16

nyalifali írta:Szia!

Köszönöm szépen!
Önszorgalomból elkocsikáztam arrafelé, de már "esteledett", ámbár láttam ígéretes
"kupacokat". [az igaz, hogy volt köztük már hamu kupac is] [icon_salut.gif]
Holnap megpróbálok világosba kiérni, és akkor közelebbről megvizsgálom ...
Persze, ha tudok gyűjtök, valóban elégetik őket, csakhogy a tanyák környékén mindig jól jön a tüzelő... [eusa_think.gif]

Addig is bámulom a halakat [041.gif]

Leült kissé a dolog.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

Re: Szőlőtőke

HozzászólásSzerző: kohi81 » 2010.06.20. 09:00

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata szőlőtőkével kapcsolatban kb 1 hónapja áztatom és naponta/kétnaponta cserélem rajta a vizet és mindig valami fehér hártya szerű valami jelenik meg rajta mi lehet ez?
Ha kifőzöm az edényt nem szinezi el ill. nem lessz szaga???
kohi81
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: joshua » 2010.06.20. 09:47

Szia
Én úgy szoktam hogy kifőzöm egyszer az elején, utána áztatom egy hétig vizet cserélgetve, aztán másodszor is kifőztem akkor megint egy hétig áztatom,Utána harmadszorra is kifőzöm, persze ekkor már tovább kell főzni,megint áztatás de most 2-3 hétig.

És végsősorban, ami a két három hét alatt lerakódott rá pl:alga moszat ilyesmi azt megintcsak ugy tudod eltávolítani hogy főzöd 10 percig és utána mehet az akiba .

A többit pedig az ancik elintézik.
Remélem segíthettem.
Tudatod semmit sem ér érzéseid nélkül...
joshua
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: kohi81 » 2010.06.20. 10:24

Köszönöm. Annyit tudnál még segiteni hogy meddig kell főzni és hogy szennyezi-e a lábast??
kohi81
Növendék hal
Növendék hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Akvárium dekoráció