Fa dekoráció az akváriumba

Aljzat, fa dekoráció, szikla, háttér, stb..

Fa dekoráció az akváriumba

HozzászólásSzerző: papi » 2010.02.22. 17:48

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, szeretnék valamilyen fa dekorációt tenni az akváriumomba, arra lennék kíváncsi, hogy milyen faággal, v. gyökérrel érdemes kezdeni, ill., hogy hogyan kell előkezelni, mielőtt az akváriumba tenném.
papi
Növendék hal
Növendék hal

Re: Fa dekoráció az akváriumba

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2010.02.22. 19:19

Erre vonatkozólag van egy szőlőtőkés topik,ott adtam pár tanácsot,hogy hogyan kell csinálni.Jó még a platánfa ág is.

viewtopic.php?f=85&t=1002
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: papi » 2010.02.22. 22:17

[great.gif] Köszönöm az tájékoztatást, intézkedni fogok. [icon_salut.gif]
papi
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: kohi81 » 2010.02.28. 14:33

Sziasztok!
Hogyan tudom eldönteni hogy egy fa jó-e dekorácionak az akváriumba? A fresnapfban láttam jó áron de nem tudom megvehetem-e??
kohi81
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Kovan » 2010.03.01. 15:32

Ha az akváriumi cuccoknál volt,akkor elvileg nyugodtan megveheted,de valami címkének csak kell lennie a környékén. Vasfa vagy mangrove lehet. Amennyiben pedig nem jutottál közelebb,akkor kérdezd meg valamelyik eladót.
http://images.google.com/images?oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=vasfa&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=hu&tab=wi
Ha valami hasonló volt,akkor szerintem bátran megveheted,de ezt se árt kifőzni illetve elég sokáig színezheti a vízedet,amit egy kis áztatással minimalizálhatsz.
Kovan
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: papi » 2010.04.07. 13:38

Úgy néz ki, hogy sikerült egy dekoratívabb platánfa ágat beszereznem, a tibicuk korábbi szőlőtőkés hozzászólásaiból arra következtettem, hogy az előkészítés egy hosszú folyamat lesz. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem az előbbi hozzászólásokból azt olvastam, hogy sok fa színezi a vizet, ez igaz lehet a platánfára is?
papi
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2010.04.07. 15:34

papi írta:Úgy néz ki, hogy sikerült egy dekoratívabb platánfa ágat beszereznem, a tibicuk korábbi szőlőtőkés hozzászólásaiból arra következtettem, hogy az előkészítés egy hosszú folyamat lesz. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem az előbbi hozzászólásokból azt olvastam, hogy sok fa színezi a vizet, ez igaz lehet a platánfára is?

Igazából nekem amikor volt az akiban,akkor vasfa is volt.A platán meg kevés.Tervben volt,hogy platánfa dekoráció lesz,de hozzájutottam pár szőlőtőkéhez,azt raktam be.Úgyhogy nem tudom,hogy a vizet színezi-e.Csak egy tippem van,hogy nem.Most jelenleg uszadékfa is díszíti a akit.Ezek nem színeznek semmit.
Jó lehet még a rózsagyökér is.Nekem már az is volt.
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: papi » 2010.04.09. 08:51

Köszönöm a segítséget, ez végül is megnyugtató, hogy nem kell még utána a színezett vízzel is bajlódnom. Még egy kérdés, a víz elszíneződését mi okozza valamiféle csersavak? Vagy rosszul gondolom? Ez a halakra nézve nem veszélyes?
papi
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.04.09. 12:09

Van olyan hal, ami "csersavas" vízből származik, neki kifejezetten jó is. Vízcserével kordában lehet tartani.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Bence » 2010.06.26. 13:04

Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem első sorban Tibortól kérdezem de ha más is tudja annak is megköszönöm.Szóval:az "akváriumok bemutatása" topikban a 110*45*45*-ös akváriumban az szép fa milyen fajta? Én is kaptam egy ugyan olyat és érdeklődnék hogy meddig kell áztatni (tudom hogy addig míg tiszta nem lesz a víz)Arra vagyok kíváncsi hogy hány napig, hétig vagy akár hónapig?
Bence
Növendék hal
Növendék hal

Következő

Vissza: Akvárium dekoráció