Anemóna és bohóchal!

A tengeri akvarisztikával kapcsolatos általános kérdések.

Re: Anemóna és bohóchal!

HozzászólásSzerző: fic » 2009.11.29. 23:15

Szia kigyosi.
Az akváriumod hogy alakul ? Az algák már eltűntek, vagy kezdenek eltűnni?
Üdv: fic
fic
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: kigyosi » 2009.11.29. 23:36

fic írta:Szia kigyosi.
Az akváriumod hogy alakul ? Az algák már eltűntek, vagy kezdenek eltűnni?
Üdv: fic

Szia!

Köszönöm hogy érdeklődsz! [great.gif]
Most jelenleg úgy állok hogy egy nap 6 órát világítok! Reggel 6kor kelnek a halak velem együtt (meló van) és akkor van a reggeli etetés ideje! Világít még nekik 8ig! Aztán majd csak délután 4kor kapcsol fel (akkor érek haza a munkából) akkor van a második etetés! És este 8ig világít! Azért csináltam így mert így tudom a legtovább élvezni a szépségüket!

Ebben a felállásban nagyon ritkán kell takarítanom az akváriumot! Sőőt! Szinte csak 2 hetente egyszer egy nagyon kicsit! Fel szoktam még kavarni az alját is (sajnos nagyon apró szemcsés a talaj ezért csak így tudom tisztítani) meg a köveket is "meglegyezem" hogy jöjjön le róla a kosz! Akkor a szűrőt is kicsit erősebb sodrásra állítom hogy jobban kavarja fel! A szűrőt most alacsony keringetésre állítottam mert így nem sodorja ki az anemónát a helyéről! A köveken van még kis alga! Ezeket a tengeri sünök szokták letisztítani!

A világításom miatt izgulok most kicsit mert olvastam hogy az anemóna miatt más fénnyel kell világítani!
Sajnos nem találtam leírás hogy milyennel de nekem a sera deep sea csövem van! 1db mert csak annyinak van hely!

Közbe szert tettem egy tűz garnélára! Nagyon szeretem! Szerintem nagyon jól érzi magát mert már 2 hónap alatt 2x is vedlett! Az első vedlés az elég sok idő volt! Aztán az első után már a másik kb 2 hét volt!

Most már csak a bohócoknak drukkolok hogy találják meg az anemónát! Folyamatosan nézik! De szó szerint! Nagyon közel mennek néha hozzá (anyukám szokta is őket kézzel csalogatni odafelé /nem nevetni/ hogy hátha...) de egyenlőre még nem mentek bele!

Kicsit hosszú lettem! Bocsika! Ha van valami tipped szívesen fogadom!
De ha valami szted nem jó akkor szólj! Minden vélemény érdekel!
kigyosi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Zsálek Balázs » 2009.11.30. 18:42

Kigyosi! Szerintem még egy kicsit (kb.2 hetet) várnod kéne.De lehet hogy pár nap múlva már belemennek.
Balázs
Zsálek Balázs
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: fic » 2009.11.30. 21:25

Szia kigyosi.
A 100 literre 1 db Sera csőved van össsze-vissza??
A csöved T5-ös igaz??/ Ez a vékonyabb cső/. Az egy cső /100 literhez/ nagyon kevés mindenféle tengeri élőlénynek. A tengeri akváriumoknál úgy szokták kb. 1liter= 1W Tehát a 100 liter =100W Neked legalább még egy cső, de lehet hogy kettő is kell. A csővek fölött használsz fényvisszaverő reflektort? Az sokat lendít a világításon. /Pl: ATI superreflektor/
Üdv. fic
fic
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: kigyosi » 2009.12.03. 19:22

fic írta:Szia kigyosi.
A 100 literre 1 db Sera csőved van össsze-vissza??
A csöved T5-ös igaz??/ Ez a vékonyabb cső/. Az egy cső /100 literhez/ nagyon kevés mindenféle tengeri élőlénynek. A tengeri akváriumoknál úgy szokták kb. 1liter= 1W Tehát a 100 liter =100W Neked legalább még egy cső, de lehet hogy kettő is kell. A csővek fölött használsz fényvisszaverő reflektort? Az sokat lendít a világításon. /Pl: ATI superreflektor/
Üdv. fic

Már most tervben van hogy kap még egy csövet csak nem tudom hogy milyet! Az fehér legyen? Vagy az is kék? Jelenleg most a rákom nincs jó passzba! Írtam már a fórumon! Egy topic-al feljebb! :(
Arra nincs valami ötleted? 5. napja nem eszik! De nem is vedlik...! Sztem el fog pusztúlni...! Semmi nem látszik rajta...! :(
kigyosi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: johny989 » 2010.01.19. 15:49

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék én is bohóchalat venni! KB mekkora akvárium kellene neki és h úgy cakkumpakk, mennyibe fáj?

Segítségeteket előre is köszönöm!
johny989
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Zsálek Balázs » 2010.01.19. 17:09

Hát 2-3 halnak kell 150-250 literes akvárium egy hal kb. 3-4 ezer forint.
Balázs
Zsálek Balázs
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Kovan » 2010.01.20. 14:01

Én inkább visszakérdeznék,hogy van-e más jellegű akváriumod,mert egy tengeribe egyből beleugrani,nem csak a pénztárcádnak fog "fájni",hanem a halnak is,ha mindenféle tapasztalat illetve utánajárás nélkül állsz neki.
Kovan
Növendék hal
Növendék hal

Előző

Vissza: Tengeri akvarisztika