Anemóna és bohóchal!

A tengeri akvarisztikával kapcsolatos általános kérdések.

Anemóna és bohóchal!

HozzászólásSzerző: kigyosi » 2009.11.19. 20:33

Sziasztok!

Van 2 bohóc halam (asszem hogy Amphiprion percula). Kb. 2 hónapja vannak az akváriumban!
Kb 1 hete vásároltam egy anemónát! Nem tudom milyen fajta de így néz ki! (http://travel.mongabay.com/us/alaska/600/tb_077.jpg) Sajnos a bohócok semmilyen érdeklődést nem tanúsítanak iránta! A bohócok csak egy szélső sarokba vannak ahol a lehaboló van. A bohócok kezdetektől kezdve ott vannak! A többi hal (korall sügés, tisztogató hal) nem bántja. Mindig szépen esznek! Néha elúszkálnak de nagyon ritka.
Az lenne a kérdés hogy hogyan lehetne velük megszokatni az anemónát hogy belemenjen? Vagy egyszerűen nem ez az anemónal kell nekik?

Köszi a segítséget!
kigyosi
Kis hal
Kis hal

Re: Anemóna és bohóchal!

HozzászólásSzerző: Zsálek Balázs » 2009.11.19. 20:47

Még várj 1-2 hetet és vagy megszokják vagy nem....Ha már egyszer a közelébe úsznak úgy 10 cm-re akkor pár nap alatt már körülötte úsznak és neki is dörgölőznek.Sok sikert!! Légy türelmes! [icon_salut.gif]
Balázs
Zsálek Balázs
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: kigyosi » 2009.11.19. 22:28

Zsálek Balázs írta:Még várj 1-2 hetet és vagy megszokják vagy nem....Ha már egyszer a közelébe úsznak úgy 10 cm-re akkor pár nap alatt már körülötte úsznak és neki is dörgölőznek.Sok sikert!! Légy türelmes! [icon_salut.gif]

Köszi a segítséget! Még az is gondom hogy a sodrás mindig viszi az anemónát! Nem akar megtapadni sehol! Mindig próbálom a bohócok közelébe tenni de a sodrás is sokszor közrejátszik! Ahol közel lenne a bohócokhoz ott nem marad meg! De eddig még szinte sehol nem volt 2 napnál tovább! Az akváriumot semmi képpen nem akarom átrendezni miatta! Nem tudom mit csináljak...! :(

Van esetleg ötlete valakinek!?
kigyosi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Zsálek Balázs » 2009.11.20. 15:55

Próbáld meg olyan helyre ültetni ahol nem éri annyira a sodrás.Nem biztos hogy sikerülni fog ha nagyon erős a sodrás és úgy van berendezve az akváriumod [icon_salut.gif]
Balázs
Zsálek Balázs
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: kigyosi » 2009.11.20. 16:49

Zsálek Balázs írta:Próbáld meg olyan helyre ültetni ahol nem éri annyira a sodrás.Nem biztos hogy sikerülni fog ha nagyon erős a sodrás és úgy van berendezve az akváriumod [icon_salut.gif]

Köszönöm a segítséget! Ezzel már próbálkoztam! A sodrást nem akarom kisebbre venni! Viszont ha olyan helyre teszem ahol nem éri a sodrás ott meg a drága bohócim nem úszkálnak! Sajnos ahogy írtam csak egy kiszemelt sarokba szeretnek lenni és csak néha néha úszkálnak el! Oda próválom tenni az anemónát kisebb nagyobb sikerrel! :D
kigyosi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2009.11.20. 17:05

Egyáltalán nem értek hozzá, így csak nagyon félve kérdezem meg, hogy nem lehetne valami szelíd erőszakkal rábírni az anemonát hogy ott maradjon ahol kellene? Gondolok itt valami nagyon gyenge, nem sértő rögzítésre egy kőhöz, vagy berendezési tárgyhoz például.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Kovan » 2009.11.20. 17:22

Én lehet,hogy inkább esetleg a víz forgásán próbálnék meg állítani,mert lehet,hogy a bohócok is azért gyülekeznek a lehabzó alá,mert ott találnak egy kis nyugit.
A lekötözés nem hiszem,hogy annyira jó ötlet,mert az anemóna ha jól sejtem elég puha egy szerzemény. (Eddig egyel volt dolgom az nem volt egy kemény szerzemény). Esetleg azt próbáld meg,hogy egy nyugis helyre beteszed arra kőre amire rá szeretnéd növeszteni,várd meg míg megkapaszkodik és utána kővel együtt tedd oda,ahova szeretnéd.
Egyébként szerény véleményem szerint az is okozhatja a bohócok elhúzódását,hogy nem tetszik nekik,hogy viszonylag gyakran nyúlkálsz az akváriumba az anemóna helyben tartása véget.
Ezeket a tanácsokat úgy osztom,hogy nem foglalkoztam még tengeri akvarisztikával,tehát nem feltétlenül van igazam.
Kovan
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: kigyosi » 2009.11.20. 18:53

Kovan írta:Én lehet,hogy inkább esetleg a víz forgásán próbálnék meg állítani,mert lehet,hogy a bohócok is azért gyülekeznek a lehabzó alá,mert ott találnak egy kis nyugit.
A lekötözés nem hiszem,hogy annyira jó ötlet,mert az anemóna ha jól sejtem elég puha egy szerzemény. (Eddig egyel volt dolgom az nem volt egy kemény szerzemény). Esetleg azt próbáld meg,hogy egy nyugis helyre beteszed arra kőre amire rá szeretnéd növeszteni,várd meg míg megkapaszkodik és utána kővel együtt tedd oda,ahova szeretnéd.
Egyébként szerény véleményem szerint az is okozhatja a bohócok elhúzódását,hogy nem tetszik nekik,hogy viszonylag gyakran nyúlkálsz az akváriumba az anemóna helyben tartása véget.
Ezeket a tanácsokat úgy osztom,hogy nem foglalkoztam még tengeri akvarisztikával,tehát nem feltétlenül van igazam.

Lejebb vettem a sodrást! A dolog változatlan maradt! :D Annyi hogy az anemónát nem viszi el a sodrás! :D
A lekötözés eszembe sem jutott! Isten őrizzen! :D Most odatettem a közelükbe de nem sok változás van! Nézik nézik de nem mennek le addig érte...! :(
kigyosi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Zsálek Balázs » 2009.11.20. 18:58

Hát úgy látom egyikünk sem tud sokat mondani-segíteni. [eusa_think.gif] Talán próbálj szerencsét abban a boltban ahol vásároltad.Ők talán többet tudnak segíteni neked mint mi.
Balázs
Zsálek Balázs
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: kigyosi » 2009.11.29. 18:20

Zsálek Balázs írta:Hát úgy látom egyikünk sem tud sokat mondani-segíteni. [eusa_think.gif] Talán próbálj szerencsét abban a boltban ahol vásároltad.Ők talán többet tudnak segíteni neked mint mi.

Na szóval most ott tartok hogy a sodrás levétele után az anemóna szépen megtapadt!
Nagyon jó helyen van! Most már csak annyi a gond a bohócok még mindig nem hajlandóak belemenni!
Már elég közel merészkednek 5-10 cm-re is oda úsznak de nem akarják érintőre venni! :D
Pedig már csak ennyi kellene a boldogságomhoz! Nekik is jobb lenne! :D
kigyosi
Kis hal
Kis hal

Következő

Vissza: Tengeri akvarisztika