jó boltot keresek

Itt hirdesd, keresd az eladó vízi élőlényeket, technikákat, akváriumokat a Megye területén, ismerkedési hely a Pest Megyei akvaristáknak!!!

jó boltot keresek

HozzászólásSzerző: ricsze » 2010.02.28. 12:50

Tudtok Budapesten a Keleti\Déli pályaudvar\Örs vezér tere körül valami jó boltot?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tibor 2010.03.01. 09:26-kor.
Ok: Áthelyezve!
ricsze
Növendék hal
Növendék hal

Re: jó boltot keresek

HozzászólásSzerző: Tibor » 2010.03.12. 17:24

Ez jól megközelíthető, elég jó igaz én eddig csak neten rendeltem tőlük, de meg vagyok elégedve, ha nem halakat akarsz venni meg is rendelheted olcsóbb int utazni. http://www.aquadepo.hu/bolt.php

v. nézz szét itt. http://akvarisztika.lap.hu/#b18520999
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: kohi81 » 2010.05.18. 07:48

Keleti és az örs környékén a nagy bevásárlóközpontokban vannak boltok, ott szép nagy a választék nyitva vannak mindig, ellenben drága és sajnos néhány eladó kivételével semmit nem értenek a halakhoz. Bár sajnos utóbbi megállapitásom nem csak a "nagy" boltokra érvényes, sokan a bevétel reményében bármit rásóznak az olyan kezdőkre amilyen én is vagyok.Persze nem akarok senkit megbántani mert én sem szeretem az előítéleteket, csak ez a szomorú tapasztalat. A bevásárlóközpontokat csak olyannak ajánlom aki tudja mit akar venni, vagy hétvégén nem tud hová menni. Ha már itt tartunk nem tud valaki olyan helyet ahol jó minőségű élő eledelt venni mert én a tubifexben nem bizok. Most voltam németországban és egy kisvárosi "állati áruházban" volt artémia keltető, bezacskózva élő artémia daphnia szúnyoglárva, egyszerűen hihetetlen a választék. Nem értem itthon miért nem foglalkozik vele senki? Egy állateledel boltban jobban elfér pl egy artémia keltető mint otthon a nappaliban, szerintem. Na ez jó hosszú lett ugyhogy ennyi [icon_salut.gif]
kohi81
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.05.18. 09:56

Bocs, hogy beleszólok, de azt is megnézted, hogy ott az mennyibe kerül, illetve az milyen mértékben terheli az ottani átlag "akvarista" költségvetését?
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: kohi81 » 2010.05.18. 12:04

Persze hogy megnéztem, és nem kerül annyival többe mint amennyivel jobban élnek, sőt valami olcsóbb is.
kohi81
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.05.18. 12:55

Tehát valami elég nyomott áron kellene itthon árulni, hogy valaki meg is vegye, de melyik kereskedő bajlódna vele, ha amúgy nem nevel kishalat? Tovább megyek, lenne rá (fizetőképes) kereslet? (jó pénzért persze bármit, de azt meg ki fizeti meg?) Amikor még mindig az élő/minőségi kaját kell szajkózni, úgy érzem, bizonyos dolgokban bizony, hogy előttünk járnak, aminek persze megint meglehetnek a maguk okai. Jobban el is kényelmesedtek persze, így a (szolgáltató) ipar jobban profitálhat és minden bizonnyal arra tartunk minek, mert a nappaliban nem akarunk keltetőt, stb.
Nem vitázni akarok, csak hangosan tűnődöm. Félre ne értsd, jobb, mint a 6-színű, azonosíthatatlan műeleség. Mondjuk zacskózva nem tudom, meddig bírja a bolha, rák...
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: kohi81 » 2010.05.19. 07:48

Szia Csababá!
Értem az érveidet, csak mindenki azt mondja hogy élő eledel kell a halnak de a tubi kivételével nem lehet kapni azzal viszont rengeteg a baj. Egyébként a kereskedő nyakán se maradna a kaja mert ő is be tudja szórni az ottani halaknak nem?? Nemsokára megyek megint németországba és megnézem az árakat illetve a bezacskózott hűtöben tárolt élő kajákról is szerzek infot.
kohi81
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.05.19. 08:31

Most veszem észre magam, hogy ez nem is ide tartozik. Én már hallottam fővárosi boltról, ahol nem csak tubit és szúnyoglárvát lehet kapni, de a nevére nem emlékszem.
Csababá
Moderátor
Moderátor

jó boltot keresek

HozzászólásSzerző: halcska » 2010.09.29. 21:49

Valaki tud segíteni ? Tud olyan üzletet mondani Budapesten, ahol nagy választékban, és jó áron vannak hala, de főleg növények ???
halcska
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2010.09.30. 08:49

halcska írta:Valaki tud segíteni ? Tud olyan üzletet mondani Budapesten, ahol nagy választékban, és jó áron vannak hala, de főleg növények ???

viewtopic.php?f=56&t=1009&p=20453#p18551
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Következő

Vissza: Pest Megyei Akvarista Klub