A teljesen kezdő amatőr kérdései

Az akvarisztikával kapcsolatos általános kérdések.

Re: A teljesen kezdő amatőr kérdései

HozzászólásSzerző: Imperium Nova » 2012.01.06. 22:49

Beni írta:Nálam egy hét után kerültek be a halak és garnélák, minden vízparaméterem azóta is tökéletes, és algám sincs.

Novemberben indítottam be az akváriumot, én is 1 hetet hagytam a víz beállítására, gyorsító szereket nem használtam. Az egyik kereskedő azt tanácsolta, hogy a beállítás után először csak 3-4 (olcsóbb) halat vegyek, aztán 1-2 hét után kiderül, hogy minden rendben van-e a vízzel. Minden rendben volt.

Kb. 10 éve is volt egy szép akváriumom, annál a víz beállítása után egymás után két széria halam pusztult el, mire rájöttem, hogy nem dugtam be a vízmelegítőt, szegény sügerek nem bírták a 18 fokos vizet (az irodában volt az akvárium, ahol éjjel nem ment a központi fűtés).
Most pedig december közepén volt egy kisebb pusztulás az új akváriumban, mint kiderült túletettem a plattikat.

Szóval a víz hőmérsékletére és az etetésre is ügyelj!
Üdv: Nova (akinek Imperium Novum-ként kellett volna regisztrálnia...)
Imperium Nova
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.01.06. 23:11

Köszönöm a tanácsot, próbálok mindenre figyelni. Eddig minden élőlény fantasztikus formában van, a növények nagyon szépen megindultak, a garnéláim pedig már legalább 1-el többen vannak, mert nemrég megláttam egy kis apróságot. :)
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Imperium Nova » 2012.01.07. 00:03

Beni: bocs, elfelejtettem odaírni, hogy gondorrobert-nak címeztem a hozzászólást. az idézettel azt akartam jelezni, hogy hozzád hasonlóan én is 1 hetet hagytam a víz beállására. egyébként nagyon szép az akváriumod, a legközelebbi nekem is rio lesz, csak most sem helyem, sem keretem nem volt rá.
Üdv: Nova (akinek Imperium Novum-ként kellett volna regisztrálnia...)
Imperium Nova
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: godorrobert » 2012.01.07. 09:25

hát én szerintem kivárom az 1-1,5 hetet, mert tutira akarok menni, a türelmem meg még megvan :-)

nekem kisebbkoromban volt egy algaevő harcsám azt beletettük sima csapvízbe minden tápanyag nélkül azt 3 évig simán húzta szerencsére

amúgy köszönöm mindenkinek eddigi segítségét, de még tuti szükség lesz továbbira is :-)
godorrobert
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.01.07. 10:52

Ha az az algaevő egy anci volt, akkor az 15-20 évig is élhetett volna... [018.gif]
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: godorrobert » 2012.01.07. 15:40

igen anci volt :-)

sőt hallottam olyat is hogy bedöglött havernak a levegőztetője és kb. már 1 éve anélkül éldegélnek a halacská és egysem pusztult el

de azért én ezt nem próbálom ki
[meuh.gif]
godorrobert
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.01.07. 15:43

Nekem nincs is levegőztetőm. Tudtommal ha a szűrők fodrozzák a vízfelszínt, akkor elegendő oxigén tud beoldódni a halak számára, Nálam meg majdnem szörfözni lehetne, olyan hullámok vannak. [rofl.gif]
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: krisz1207 » 2012.01.07. 19:27

Nekem sincs a 450L-ben levegőztetőm és élnek a halaim szépen!A vízfelszín fodrozása szerintem sokkal jobb oxigén forrás!
krisz1207
Növendék hal
Növendék hal

A teljesen kezdő amatőr kérdései

HozzászólásSzerző: Micike » 2012.01.09. 17:33

Sziasztok. Nagyon szeretem az allatokat, volt nagyjaból minden haziasitott peldányom, halam még nem. Év eleje lévén gondoltam ideje ebbe is bepillantást lelni. Egyenlöre csak diszhalat szeretnék, azaz kevés igényt elváró halról lenne szó s csak 1 példányról. Találtam egy akvariumotami kb. 8 L csak. Reggeltöl késö délutánig dolgozom, tehát kevés idöm lenne rá. Tudnátok tanácsot adni, hogy milyen hal legyen az új lakó? Tehát megerösiteném,hogy nem hobbi szintem szeretném üzni, csakis a lakásom egyik sarkát barátságosabbá tenni, de attól még nagyon fogom szeretni. Köszönöm elöre is a válaszotokat.
Micike
Friss hal
Friss hal

Re: tanácsot kérek kezdö lévén

HozzászólásSzerző: taury » 2012.01.09. 18:05

Akkor neked egy Betta kel!
De azért ő vele is törődni kel.
taury
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Általában az akvarisztikáról