Hogyan kezdjek akvarizálni?

Az akvarisztikával kapcsolatos általános kérdések.

Re: Hogyan kezdjek akvarizálni?

HozzászólásSzerző: Zsoca » 2015.02.20. 06:22

Norbedlee írta:Sziasztok!

Új vagyok még itt, de korábban már volt akváriumom, most pedig tervezek egyet csak pár segítség kellene nekem, főként technikai.

Édesvízi akváriumot tervezek, olyan 70-80L körülit. Kérdésem az lenne, hogy komplett akváriumot tervezek vásárolni (akvárium+tető+tech. felszerelés) ezekről mi a véleményetek? Mert pl. a technikai részéhez nem nagyon értek, hogy milyen szűrő kell? (pl külső vagy belső, levegőztető meg egyéb dolgok)

Köszi előre is

üdv

Szia!

Attól függ milyen akváriumot szeretnél. A szetteknek 2 gyenge pontja van a világítás és a szűrés. Kezdésnek elegendő lesz biztosan, de ahogy látom -olvasom előbb utóbb majdnem mindenki eljut a külső szűrőig...
Ha sok növényt tervezel, a gyári világítás kevés lesz.
Üdv
Zsoca
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Norbedlee » 2015.02.20. 13:57

Zsoca írta:

Új vagyok még itt, de korábban már volt akváriumom, most pedig tervezek egyet csak pár segítség kellene nekem, főként technikai.

Édesvízi akváriumot tervezek, olyan 70-80L körülit. Kérdésem az lenne, hogy komplett akváriumot tervezek vásárolni (akvárium+tető+tech. felszerelés) ezekről mi a véleményetek? Mert pl. a technikai részéhez nem nagyon értek, hogy milyen szűrő kell? (pl külső vagy belső, levegőztető meg egyéb dolgok)

Köszi előre is

üdv

Szia!

Attól függ milyen akváriumot szeretnél. A szetteknek 2 gyenge pontja van a világítás és a szűrés. Kezdésnek elegendő lesz biztosan, de ahogy látom -olvasom előbb utóbb majdnem mindenki eljut a külső szűrőig...
Üdv

Köszönöm a válaszod!

Olyan 40-50 ezrem lenne a felszerelésre (akvárium+technika+dekor) kövezzetek meg de én műnövényt akarok [icon_super.gif]
Norbedlee
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Zsoca » 2015.02.20. 17:51

Norbedlee írta:
Zsoca írta:

Köszi előre is

üdv

Szia!

Üdv

Köszönöm a válaszod!

Olyan 40-50 ezrem lenne a felszerelésre (akvárium+technika+dekor) kövezzetek meg de én műnövényt akarok [icon_super.gif]

Akkor a világítás elég lesz :)
Milyen halakat szeretnél?
Zsoca
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Norbedlee » 2015.02.20. 19:38

Üdv Zsoca!

Guppik, neonhalak, algaevők, dániók
Norbedlee
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Zsoca » 2015.02.21. 06:23

Norbedlee írta:Üdv Zsoca!

Guppik, neonhalak, algaevők, dániók

Szia!

Akkor a gyári akvárium szett elég lesz. Ezekhez a halacsokhoz a belső szűrő is elég lesz. Nekem az első Diversa startup 80 volt. 35 ezer körül meg lehet venni.Ehhez már "csak" aljzat és dekor kell no meg a halacsok. Még a tervezett keretedbe is beleférhet.
Üdv
Zsoca
Friss hal
Friss hal

Hogyan kezdjek akvarizálni?

HozzászólásSzerző: Csiga » 2015.06.11. 10:00

Hello, van 5db kis vizicsigám. A kérdésrm, hogy mit tegyek a vizükbe? Jelenleg van bent egy nagyobb kavics. Milyen vízi növényt érdemes bele tenni, amit nem esznrk meg, illetve mivel kell táplálni őket? Tudom hogy algát esznek, de honnan lesz algám?
Előre is köszönöm !
Csiga
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: díszmárna » 2015.06.11. 12:33

Milyen fajta vizicsiga?
A műanyag növényt nem eszi egyik sem. [045.gif]
Alga meg csak úgy lesz attól nem kell félned, hogy nem lesz. Ugyanis szinte mindegyik vízven megtalálható.
Általában a csigák minden növényi eredetű táplálékot megesznek.
díszmárna
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Csiga » 2015.06.11. 12:57

Nemtudom milyen fajták :/

http://matra-aero.hu/index.php?option=c ... iew=artic.. itt a csigáknál a 3.kép.

Egy nagy esővízzel teli hordóban találtam őket. A legnagyobb 5mm, a többi kisebb.
Csiga
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: díszmárna » 2015.06.12. 08:58

Bocs de nem tölti be a képet! De gyanítom közönséges hólyagcsigáról lehet szó. Az is szaporodik mint az "állat".
díszmárna
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Drizzt » 2016.05.17. 21:59

Sziasztok, új vagyok.
Kérdésem lenne. Hosszú év után újra össze állítottam egy akit. Kb 1,5-2 hónapja. 120l tank, van benne 4db vőröstorkú, 4 db szumi, 2db cápamárna, 3db odessa márna és 3db páncélos harcsa. A gondom az lenne, hogy az elmúlt 2-3 héten nagyon benarnult a vize. Vettem bele algaölő folyadékot, de nem lett jobb. Mi lehet a gond?
Drizzt
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Általában az akvarisztikáról