Hogyan kezdjek akvarizálni?

Az akvarisztikával kapcsolatos általános kérdések.

Re: Hogyan kezdjek akvarizálni?

HozzászólásSzerző: nemedi1990 » 2013.02.12. 13:49

Sziasztok!

Egy akvárium vásárlását tervezem, előtte viszont szeretnék mindenről tájékozódni. Kb. olyan 100-120 l nagyságúra gondoltam, s jobban elevenszülőket és harcsát tartanák benne, illvet néhány növényt.
Lenne néhány kérdésemm esetleg tudnátok tanácsot adni?
Először is, egy olyan kérdésem lenne, hogy meg lehetne-e azt oldani, hogy veszek egy nagyobb teljesítményű(1000-1200lph) külső szűrőt magába, és akkor nem használok levegőztetőt, sem belső szűrőt. Vagy ez igy nem fog működni? Mennyire lenne ez igy jó megoldás?

ELőre is köszönöm a segítséget!
nemedi1990
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: krisz1207 » 2013.02.12. 14:14

Nekem az a véleményem,hogy felesleges akkora teljesítményű külső szűrő.Levegőztető pedig szerintem egyáltalán nem szükséges.A vízfelszín fodrozásával is el lehet érni a kívánt hatást!Ha veszel egy jobb fajta külső szűrőt,akkor belső nem fog kelleni!
krisz1207
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2013.02.14. 09:21

Természetesen, ha jól megválasztod a szűrőt akkor elegendő a külső szűrő magában is. De emellett fontos az is, hogy inkább szélesebb mint magasabb legyen az akvárium mivel így a nagyobb vízfelületen hatékonyabb az oxigénfelvétel, ill. "gyengébb" világítás is hatékonyabb. Ha lehet ne kevés növényt, hanem sokat telepíts, ez nem csak esztétikai szempontból jobb, hanem biológiai oka is van pl.: az elevenszülőknél.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: pisti7701 » 2013.03.22. 21:17

nemedi1990 írta:Sziasztok!

Egy akvárium vásárlását tervezem, előtte viszont szeretnék mindenről tájékozódni. Kb. olyan 100-120 l nagyságúra gondoltam, s jobban elevenszülőket és harcsát tartanák benne, illvet néhány növényt.
Lenne néhány kérdésemm esetleg tudnátok tanácsot adni?
Először is, egy olyan kérdésem lenne, hogy meg lehetne-e azt oldani, hogy veszek egy nagyobb teljesítményű(1000-1200lph) külső szűrőt magába, és akkor nem használok levegőztetőt, sem belső szűrőt. Vagy ez igy nem fog működni? Mennyire lenne ez igy jó megoldás?

ELőre is köszönöm a segítséget!

Szia először is el kell döntened milyet is akarsz most nem kezdem sorolgatni milyenek vannak és a szerint felszerelni de mindenek előtt olvass utána mik a lehetőségek illetve a költség vetésed menyit enged meg ne érts félre nem kiokt. akarlak hisz magamat is kezdők közé sorolom de ezzel sok kudarc és veszteségtől kíméled meg magadat a neten én a LÁNYI féle műt tudtam ingyen elolvasni "kórszerű akvarisztika" a helyi könyvtárban akadt még jó néhány ezekből tudtam meg hogy 10l.vízhez csapott kk.jód mentes sót kell rakni ,közvetlenül a csapvíz nem jó ,min.5cm aljzat kell stb. remélem nem te leszel a következő aki nekivág ennek az amúgy gyönyörű hobbinak aztán jön a krahk és máris eladó az aksi sajna néhány kereskedő csak a profittal törődik nem azzal hogy ne a kudarc legyen az első élményed ha lenne kérdésed szívesen válaszolok feltéve persze ha tudom a választ mind azon által készülj fel némi járulékos veszteségre ezt még valamely könyvben is olvastam rengeteg tapasztalás és idő és tanulás az akvarista tuja és majd jőnek az első kis sikerek sok sikert kívánok neked [icon_peace.gif]
egyet mondok kettő lesz belőle
pisti7701
Kis hal
Kis hal

Re: Légpumpa

HozzászólásSzerző: akosaliman » 2015.02.17. 08:06

Sziasztok ! Azert ide irok mert nemtudom h milyen temaba kene ezt irnomAz a problemam van hogy: kaptam egy uj akvariumot es berendeztem novenyek halak aljzat dekoracio stb ... es a masodik nap reggelere elkezdtek szepen pusztulni a halaim egyesevel most a 10 bol van mar 5 3 guppi 2 neon maradt meg egyenlore de szerintem a neonok is a veget jarjak teljesen uj akvarium 3 napos tudom h bekell allnia es ez is lehet a baj de a masik problemam az hogy ha eloiras szeruen rakom fel akkor nagyon erosen fuj ugyan jonnek a buborekok h kis resze kinnt van a levegoztetonek de annyi buborek van hogy kis ido mulva habretegge all egybe... ami szerintem nem normalis ... :( kerlek titeket segitsetek mert ketsegbe vagyok esve elegge . Elore is koszonom.
akosaliman
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2015.02.17. 10:19

akosaliman írta:Sziasztok ! Azert ide irok mert nemtudom h milyen temaba kene ezt irnomAz a problemam van hogy: kaptam egy uj akvariumot es berendeztem novenyek halak aljzat dekoracio stb ... es a masodik nap reggelere elkezdtek szepen pusztulni a halaim egyesevel most a 10 bol van mar 5 3 guppi 2 neon maradt meg egyenlore de szerintem a neonok is a veget jarjak teljesen uj akvarium 3 napos tudom h bekell allnia es ez is lehet a baj de a masik problemam az hogy ha eloiras szeruen rakom fel akkor nagyon erosen fuj ugyan jonnek a buborekok h kis resze kinnt van a levegoztetonek de annyi buborek van hogy kis ido mulva habretegge all egybe... ami szerintem nem normalis ... :( kerlek titeket segitsetek mert ketsegbe vagyok esve elegge . Elore is koszonom.

Minden probléma abból adódik, hogy nem tartottad be a telepítés alapvető szabályait. Nagyon sajnálom, hogy ha tudtad mégis megtetted, ha meg nem tudtad akkor úgy vágtál bele valamibe, hogy fogalmad sem volt róla. De ha már így alakult akkor próbáld meg így bár nem sok esélye lesz szerencsétlen halaknak.
Ne telepíts több halat az akváriumba. És indítsd el így az akváriumot. Vegyél baktérium indítófolyadékot, vagy tablettát és használd azt.
Egyébként mekkora az akvárium és milyen szűrő van benne?
http://akvarisztika.info/index.php/akva ... itasa.html
http://akvarisztika.info/index.php/akva ... senel.html
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: akosaliman » 2015.02.17. 15:44

Tibor írta:
akosaliman írta:Sziasztok ! Azert ide irok mert nemtudom h milyen temaba kene ezt irnomAz a problemam van hogy: kaptam egy uj akvariumot es berendeztem novenyek halak aljzat dekoracio stb ... es a masodik nap reggelere elkezdtek szepen pusztulni a halaim egyesevel most a 10 bol van mar 5 3 guppi 2 neon maradt meg egyenlore de szerintem a neonok is a veget jarjak teljesen uj akvarium 3 napos tudom h bekell allnia es ez is lehet a baj de a masik problemam az hogy ha eloiras szeruen rakom fel akkor nagyon erosen fuj ugyan jonnek a buborekok h kis resze kinnt van a levegoztetonek de annyi buborek van hogy kis ido mulva habretegge all egybe... ami szerintem nem normalis ... :( kerlek titeket segitsetek mert ketsegbe vagyok esve elegge . Elore is koszonom.

Minden probléma abból adódik, hogy nem tartottad be a telepítés alapvető szabályait. Nagyon sajnálom, hogy ha tudtad mégis megtetted, ha meg nem tudtad akkor úgy vágtál bele valamibe, hogy fogalmad sem volt róla. De ha már így alakult akkor próbáld meg így bár nem sok esélye lesz szerencsétlen halaknak.
Ne telepíts több halat az akváriumba. És indítsd el így az akváriumot. Vegyél baktérium indítófolyadékot, vagy tablettát és használd azt.

Nem sajnos nem voltam teljesen tisztában a dolgokkal :( de 54 literes az akvárium és pacific power licquid filter a szűrő és levegőztető egyben most jelenleg úgy van h csak fodrozza a víz tetejét azt olvastam h az is jó. és van jelenleg 1 neon és 2 guppi nőstény és egy hím, meg néhány ivadék amik tegnap lettek. Most az a kérdésem hogy a vizet azt ne cseréljem le ugye csak várjak míg beáll a rendszer?
akosaliman
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: akosaliman » 2015.02.17. 15:56

akosaliman írta:
Tibor írta:

Nem sajnos nem voltam teljesen tisztában a dolgokkal :( de 54 literes az akvárium és pacific power licquid filter 300lph a szűrő és levegőztető egyben most jelenleg úgy van h csak fodrozza a víz tetejét azt olvastam h az is jó. és van jelenleg 1 neon és 2 guppi nőstény és egy hím, meg néhány ivadék amik tegnap lettek. Most az a kérdésem hogy a vizet azt ne cseréljem le ugye csak várjak míg beáll a rendszer?
akosaliman
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2015.02.17. 22:11

Heti rendszerességgel 30-40% vízcsere és pótolni kell a baktérium flórát az szűrőt szerintem ne piszkáld egy hónapig, csak ha nagyon legyengülne a teljesítmény az eltömődés miatt. Akkor a cserekor a leszívott vízben mosd ki a lerakódást.
A halakat még szerintem pár hétig ne pótold. Csak módjával etess! Az előbb belinkelt oldalon találsz a halak gondozásáról is leírást ott nézz szét!
Jó böngészést! Jó hobbizást!
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Norbedlee » 2015.02.19. 17:45

Sziasztok!

Új vagyok még itt, de korábban már volt akváriumom, most pedig tervezek egyet csak pár segítség kellene nekem, főként technikai.

Édesvízi akváriumot tervezek, olyan 70-80L körülit. Kérdésem az lenne, hogy komplett akváriumot tervezek vásárolni (akvárium+tető+tech. felszerelés) ezekről mi a véleményetek? Mert pl. a technikai részéhez nem nagyon értek, hogy milyen szűrő kell? (pl külső vagy belső, levegőztető meg egyéb dolgok)

Köszi előre is

üdv
Norbedlee
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Általában az akvarisztikáról