Hogyan kezdjek akvarizálni?

Az akvarisztikával kapcsolatos általános kérdések.

Re: Hogyan kezdjek akvarizálni?

HozzászólásSzerző: TheYeti1995 » 2012.04.07. 19:41

Üdv!
Szerintem a növények számát és fajtáját is növelhetnéd.Rakhatnál bele még néhány könnyen tartható növényfélét.Például:fodros vízikalász,anubias,tüskés hínár,bacopa monnieri vagy még esetleg a fény közelében, microsoriumot.De ha világításod két vagy több fénycsöves akkor mehetnek a fényigényesebb növények is.(bár ezek általában már komolyabb törődést is igényelnek)
TheYeti1995
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.04.07. 20:05

Ha nem lesz semmi nagyobb testű vagy ragadozó halad, akkor még valamilyen garnélán is elgondolkodhatnál, mert nem csak szépek, de nagyon szorgos takarítók is.
Vizinövényekből szerintem is érdemes lenne legalább 4-7 félét beszerezned (sajnos nem töltötted ki hol laksz), és a számukat is jócskán megnövelni.
Aljzatból mindenképp döntsd el, hogy égetett agyag, vagy kavics legyen, mindkettőnek vannak előnyei-hátrányai.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: csongor777 » 2012.04.07. 21:47

Beni írta:Ha nem lesz semmi nagyobb testű vagy ragadozó halad, akkor még valamilyen garnélán is elgondolkodhatnál, mert nem csak szépek, de nagyon szorgos takarítók is.
Vizinövényekből szerintem is érdemes lenne legalább 4-7 félét beszerezned (sajnos nem töltötted ki hol laksz), és a számukat is jócskán megnövelni.
Aljzatból mindenképp döntsd el, hogy égetett agyag, vagy kavics legyen, mindkettőnek vannak előnyei-hátrányai.

Szia!
Mostmár kitöltöttem!
Aljzatnak én kvarchomokot szeretnék, mert fehér és olcsó!
De ha tudsz valami mást akkor légyszi oszd meg velem [signthankspin.gif]
csongor777
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Zsani_Baba » 2012.04.07. 22:04

csongor777 írta:
Beni írta:Ha nem lesz semmi nagyobb testű vagy ragadozó halad, akkor még valamilyen garnélán is elgondolkodhatnál, mert nem csak szépek, de nagyon szorgos takarítók is.

Szia!
Mostmár kitöltöttem!

Szió!
Szerintem a fehér kvarchomok nem vmi jó megoldás, a halak stresszesek lesznek tőle.
Minél sötétebb, annál jobb!
Zsani_Baba
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: mini » 2012.04.08. 00:30

Zsani_Baba írta:
csongor777 írta:

Szia!
Mostmár kitöltöttem!

Szió!
Szerintem a fehér kvarchomok nem vmi jó megoldás, a halak stresszesek lesznek tőle.
Minél sötétebb, annál jobb!

Szia Zsani_baba!
Az igazság az, hogy ezt a kvarchomok témát meg kell, hogy cáfoljam!!! Én is a kvarchomokra esküszöm, és nekem be is vált, csak ilyen homok van az aksijaimban és egyáltalán nem stresszelnek tőle a halaim! Sőt! Ki mondta neked ezt, hogy ez nem jó a halaknak??? Csongor777! Az én véleményem az, hogy nyugodtan rakjál bele olyan talajt amilyet szeretnél!!!! [045.gif]
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
http://www.facebook.com/Afrikancichlids
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.04.08. 06:45

Tehát akkor kavics aljzatra gondoltál. Ezeknek az az előnye, hogy sosem mennek tönkre! :) Igazából a színét tekintve gyakorlatilag bármit választhatsz (kivéve a kékre-zöldre-pirosra stb festett szarokat, azokat nagyon messzire kerüld el), bár Én is azt olvastam, hogy a legtöbb hal jobban érzi magát sötét aljzat felett, és szebbek a színeik is. Hogy ez igaz-e, azt nem tudom, mindenesetre Nekem fekete van, és szépek a halacskák... [102.gif]
A színnél azonban fontosabb a szemcseméret! Sajnos a túl kicsi sem jó, mert a növények elrothadnak benne, és nem tud "szellőzni", meg a túl nagy se, mert abba meg belemegy a mulm, és az kezd el ott rothadni. Általánosságban azt szokták mondani a nálam okosabbak, hogy a legjobb tartomány ezért a 2-4 mm közötti. Nálam 0,5-3 mm-es van (SZAT U0 Bazalt), nem tudok rá panaszkodni.
Szemcseméret után pedig van még egy fontos dolog: lehetőleg se éles, se hegyes darabok ne legyenek benne, mert az ancik meg a páncélosharcsák (bár ilyet nem írtál, hogy terveznél) sajnos meg tudnak sérülni ezektől, hiszen egész nap ezen pihennek, este meg túrják rendületlenül.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: csongor777 » 2012.04.08. 14:58

Hello!
Tudnátok olyan halakat mondani(akár amilyen nektek is van) amelyek kedvelik a világos talajt és Én mint kezdő is meg tudok velük birkózni?Már sokat nézelődtem diszhal.info-n de nem sokra jutottam így a Ti segítségeteket kérem!
Köszi [017.gif]
csongor777
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.04.08. 16:24

Olyan hal, hogy "világos talaj kedvelő" nem fogsz találni, bármelyik hal elvan bármilyen talaj felett. :)
Kezdőknek talán a klasszikusokat tudnám mondani, amikkel Én is kezdtem. Valami elevenszülő (guppi, platti, stb), neonhal (sima, vörös), anci, valamelyik páncélosharcsa. De kezdőknek is ajánlhatóak természetesen a csigák, bár nagyon túl tudnak szaporodni, tehát velük fokozottan óvatosnak kell lenni. Szintén hasznos és szép kis élőlény lehet a red cherry garnéla, mely valószínűleg a legszívósabb garnélafaj, és ha akvarista társtól veszed, akkor 70-90 ft-ért már megkapod, tehát egyáltalán nem drága. Ha ezek az élőlények megmaradnak, szépek és egészségesek lesznek, nomeg Te is megszokod az akvarizálást, akkor pedig lehet kényesebb fajokkal is próbálkozni! [great.gif]
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Gelfiro » 2013.02.04. 20:54

Sziasztok!

Bocs, hogy ide írok és itt kérek ötletet, tanácsot, de talán ez volt a legalkalmasabb topik.
Valamikor nagyon régen foglalkoztam akvarisztikával, de akkor egy kicsit más volt minden és közben volt egy hosszabb időszak ami kimaradt.
Azóta sok minden változott, technika, praktikák és persze a rendelkezésre álló pénzösszeg is.
Jelenleg egy 54L akváriumom "üzemel", de elkapott a "tipikus akvarista betegség" és nekiláttam egy brutto 126L-es aki tervezésének, összeállításának.
Ebben kérnék segítséget, mivel ekkora méretű akváriumom még nem volt, illetve a jelenlegi technikák akkoriban nem volta illetve számomra nem elérhetőek.
Benitől már kaptam tanácsot, azt megfogadva szeretnék véleményt az alábbi "készülő" Közép-Amerika Biotóp akváriumra.

A tervezett aki: 80*35*45 (br.126 L)
Világítás:2*18 W T8 6000-6500 K
Szűrés: Tetra EX 700
Fűtés: Nem tervezek, mivel a lakásban télen-nyáron 24-25 fok van, a jelenlegiben sem üzemel.
Talaj:1-3 mm vöröses-barna sóder, illetve fehér dekor homok. (nem tudom, táptalajt érdemes lenne használni)
Dekoráció: Palakövek, kő, illetve ág-gyökér.
Növények: Igazából még nincs elképzelés, csak egy lista, ami az adott jellegnek megfelel és tetszik. (hosszú a lista, sokat nem ismerek. elsősorban olyan, ami nem igényel CO2-t.) Ha valakinek van ötlete, tanácsa, szívesen fogadom [great.gif]

Az alábbi összeállítás szerintetek megfelel, vagy van mit változtatni rajta? Előre is köszi a tanácsokat, ötleteket.
Gelfiro
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2013.02.04. 22:25

Növényválasztásban egy kis segítség!
http://www.greenaqua.hu/noveny.html?lightdemand=34
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal