Hogyan kezdjek akvarizálni?

Az akvarisztikával kapcsolatos általános kérdések.

Re: Hogyan kezdjek akvarizálni?

HozzászólásSzerző: Zsani_Baba » 2012.03.06. 22:45

Szió csongor777!

Én is nagyon szerettem volna az akváriumomba vitorlásokat.
De figyelmeztettek, hogy ha neont is akarok , akkor nem lesz szerencsés választás. Igen, egy darabig míg a vitorlások kicsik, addig nincs velük gond, de ha nagyobbak lesznek, akkor a neonok könnyen az étlapra kerülhetnek.
Zsani_Baba
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: csongor777 » 2012.03.06. 22:54

Hello!
Köszi szépen mindenkinek a jó tanácsokat, betartom!
akkor szerintem inkább a neonokat választom mert azok igénytelenebbek :)
köszi még egyszer!!
csongor777
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: csongor777 » 2012.03.06. 23:19

1-et elfelejtettem [pullhair.gif]
Még annyi lenne , hogy milyen akváriumi talajt vegyek..Szerettem volna fehér/drappos homok talajt,de lebeszéltem magam róla, olvasva, hogy depresszíosak lesznek tőle a halak.
Ti milyet ajánlotok ami lehetőleg sötét színű és nem éles a pereme, hogy az ne anciknak megvágja a hasát?
Köszi [signthankspin.gif] :)
csongor777
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Zsani_Baba » 2012.03.06. 23:30

Nekem kétféle fajta van benne.
Nagyobb része fekete színű apró kavicsos zúzalék ill. piros homokszemcsés kavicsok(ebben nagyon szeretnek túrni a halicsik:) )
Zsani_Baba
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.03.07. 07:55

Nálam 0,5-3mm-es hengerelt bazalt van, jól elvannak vele az ancik, sőt, a panda coryk is túrják szépen hónapok óta, az Ő bajszuknak sincs tőle semmi baja.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: andrashodi » 2012.03.07. 22:11

csongor777 írta:1-et elfelejtettem [pullhair.gif]
Még annyi lenne , hogy milyen akváriumi talajt vegyek..Szerettem volna fehér/drappos homok talajt,de lebeszéltem magam róla, olvasva, hogy depresszíosak lesznek tőle a halak.
Ti milyet ajánlotok ami lehetőleg sötét színű és nem éles a pereme, hogy az ne anciknak megvágja a hasát?
Köszi [signthankspin.gif] :)

Depisek csak a festett kék műkavicson lesznek a műnövények és a fél kilós márványsügérek társaságában... [rofl2.gif]
Bocs!
Egyébként az ancim régen az élesebb bazaltban is szépen túrt, különösebben nem zavarta, az szép sötét, de nem ajánlom, mert nagyon beleül a mulm. Corykhoz meg semmiképp, nekik a bajszuk érzékenyebb az éles talajra. Az apróbb szemű (2-3mm-es) mosott kavics (ez színes) de a kis szemcséjű sóder bevált talaj általános használatra. Ha sötétet keresel, akkor a drágább növényes aljzatok is szépek, de ezek elég borsos árúak, viszont több kedvező tulajdonságuk lehet.
"Mindig két lehetőség van. Vagy nincs..."
andrashodi
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Diószegi Katalin » 2012.03.20. 14:03

Mi kell ahhoz, hogy tarthassak halakat? Mennyibe kerülne mindez? Keresgéltem már mindenfelé, de igazán átfogó választ még sehol sem kaptam. Ezen az oldalon azért találtam már némi infót.
Diószegi Katalin
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Satyak » 2012.03.20. 14:50

VAn valami elképzelésed milyen akváriumot,milyen halakat,hogyan berendezett akváriumot szeretnél? [102.gif] A legfontosabb kérdés az egészben:Mennyit szánsz rá? [017.gif]
Satyak
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.03.20. 20:45

Így van, néhány 10e-től sok-sok-sok 100e-ig terjed a skála, attól függően, hogy mit szeretnél. Talán ezt kell eldönteni először, és ha megvan a ráfordítható összeg, akkor összehozunk Neked valamit.
Valamint mennyi növényt szeretnél, mennyi, milyen, mekkora halakat? Ha már valami körvonalazódott, akkor oszd meg Velünk, és megpróbálunk okos tanácsokat adni.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: csongor777 » 2012.04.07. 16:28

Sziasztok!
Egyszer már írtam ide, de azóta úgy alakult, hogy egy 160l-es akvi lesz a 240-esből( születésnapi megszorítások [071.gif] )
A szűrés Hailea belső szűrő 690l/h és egy Hailea külső szűrő 1200l/h, ebben lesz még Biolabda, kerámiagyűrűk, bio-szivacsok, perlonvatta, aktív szén.Tud esőztetést is(Hoppá) [yahoo.gif]
Aljzatnak nemtudom hogy mit akarok, ezért légyszi mondjatok egy webcímet ahol lehet jó minőségű aljzatot viszonylag olcsón venni!!!! Köszi
Halaknak 3db ancit,15 db neonhalat és 15 db törpe üveglazacot gondoltam..
Növényeknek pedig 5 db gömbmohát 8-10db valisneriát (ez kevés?)
Előre is köszi! [signthankspin.gif]
csongor777
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Általában az akvarisztikáról