POLIP

Az akváriumban fellelhető élőlények a halakon kívül.

POLIP

HozzászólásSzerző: yoghürt » 2010.01.26. 19:48

Hello

Én teljesen kezdő vagyok sosem volt akváriumom. (anno voltak kígyók :) )
Most sem halakat szeretnék tartani hanem egy polipot. fantasztikus állatoknak tartom őket
annak már utánajártam, hogy be lehetne e itthon szerezni.
őt találtam például
http://akvarium24.hu/?oldal=2&termek=2751
KÉRDÉSEIM:

a 90 centi elég nagynak hangzik. a fejétől a lába végéig mérik? mennyi idő alatt ári el ezt a méretet?

egy hasonló méretű állatnak mekkora akvárium kellhet? mi a minimum? illetve mi az amit állatbarátként lelkiismeret furdalás nélkül biztosítani kell neki?

Nagyon rossz ötlet lenne e polippal kezdeni?

előre is köszi [signthankspin.gif]
yoghürt
Friss hal
Friss hal

Re: POLIP

HozzászólásSzerző: Csabi » 2010.01.27. 09:25

Ha tényleg 90 cm-re is megnő, akkor nincs az az akvárium ami megérné. Mert nem abból kell kiindulni, hogy mikor, mennyi idő múlva lesz kifejlett méretű, hanem abból, hogy mekkora lesz.
Szerintem ha csak egyet akarsz tartani, akkor a minimum méret: 500 cm hosszú, 300 cm széles és 80 cm magas. Ez így egy 12000 literes akvárium, ami egy állatkertnek is megfizethetetlen.
De legalább elgondolkodtunk rajta. Szerintem nem érdemes vele kezdeni. Ráadásul ez egy tengeri akvárium lenne, így egy ekkora akváriumhoz a sok tengeri felszerelés, sem egy kis összeg. Úgyhogy ha csak nem vagy milliomos és nincs egy szobányi fölösleges helyed ne kezdj bele.
Csabi
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.01.27. 10:17

Szerintem kutass tovább, akár külföldi oldalakon is, hogy mi a gyakorlat! Biztosan vannak kisebb polipok is, de az biztos, hogy nagyon sok energiába (tanulás) és pénzbe kerül, ráadásul előbb érdemes (talán inkább kötelező) lenne beletanulni a tengeri akvarisztikába, ami megint rengeteg idő és pénz. Ha mégis ez az álmod és hajlandó vagy érte sok mindent megtenni, feláldozni, ne add fel!
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: mini » 2010.01.27. 11:16

Szia!

Én ehhez csak annyit tudok hozzá tenni, hogy hallgas Csabira és Csababára!!! Teljes mértékben igazuk van!!! [045.gif]

Üdv:mini [meuh.gif]
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
http://www.facebook.com/Afrikancichlids
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: gumiruha » 2010.01.27. 13:32

És ami még megfontolandó: a polipok viszonylag rövid életűek, a legtöbb polip 1 évig él.
Nem iszom vizet, mert halak szerelmeskednek benne ! ! !

Kép
gumiruha
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: yoghürt » 2010.01.27. 13:37

köszönöm az eddigieket!
az lemaradt az első üzenetemből, hogy a 90cmt én is hatalmasnak gondolom.

persze megjegyzem, hogy óva intetek a dologtól, de annyira minimum érdekel az ügy, hogy egy esetleges konkrét árajánlatig eljussak, és pontos ismereteket szerezzek, hogy az adott fajnak milyen körülényekre van szüksége, milyen igényei vannak.

van esetleg tippetek, kik foglalkoznak itthon különlegesebb állatoknak, akiknél esetleg többféle polip közül lehetne válogatni?
természetesen én sem egy óriással kezdenék, de vannak fajok amik ennek csak a töredékére nőnek meg. Persze beszerezhetőnek is kell lennie, így a kereskedők felől közelíteném meg a dolgot.
köszönöm
yoghürt
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.01.27. 14:00

Arra készülj fel, hogy meg kell ismerni elméletben a vezetést/járművet, mielőtt autót veszünk! Ezzel a tengeri akvarisztikára céloztam. Természetesen egy lelkiismeretes és közlékeny gazda/szaporító jobban ki tud okosítani.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Balaton Anna » 2010.01.28. 16:26

Viccelsz? Polipokat tartani?!

Szerintem elősször kezdj egy édesvízivel aztán később egy tengerivel. De polip? áhhhh...soha

Én a budapesti állatkertben láttam egy nagy polipos medencét, igaz hogy nagyon szép volt de hát az mégis csak egy állatkert!
És gondolj bele mennyibe kerülhet?! Csak mega a polip is húzós lehet...és még akkor egy hatalmas akvárium neki meg ugye a felszerelés...És azt még takarítani ... meg mit adnál neki enni??? Lenne rá időd ??

És egyáltalán: TE MEG MERNÉD FOGNI AZT A TAPADÓKORONGOS, NYÁLKÁS , CSÚSZÓS ÁLLATOT???????

Szerintem nagyon gyorsan felejts el! Halott ügy...
Az élet olyan mint a monopoly.....tudni kell okosan játszani...
Balaton Anna
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Kovan » 2010.01.28. 17:11

Szerintem nem kéne lerombolni valakinek az álmát ilyen nagy hévvel,mert neked éppen nem tetszik egy állat,vagy mert esetleg az elsőre talált állatról kiderül,hogy nagy helyigénye van.
Például a legmérgezőbb állat egy polip és akkora,mint egy golflabda,és itt nem a legmérgezőbbön van a hangsúly.
Természetesen elsőnek egy kisebb és kevesebb gonddal járó próbálkozásba kell belefogni,ezt leírták mások is,és ahogy észrevettem a kérdés felvetője is belátta.
Nem kell valakinek megölni az álmát,azért mert Te elképzelhetetlennek látod,hogy megvalósítsd. Ha mindenki így tenne,még most is barlangokban kucorognánk és bogyókat majszolnánk,reménykedve,hogy nem fagyunk halálra. Persze ez egy erősen elrugaszkodott példa volt,de szerintem eléggé érzékletes.
Külföldi oldalakon biztos több az információ a polipokról,de szerintem egy hazai,régen tengeri akvarisztikával foglalkozó személy is tud esetleg segíteni,vagy csak információ forrásokat adni.
Egyébként nekem már volt szerencsém élő polipot a kezemben tartani és egyáltalán nem olyan ijesztő(bár én szerintem minden állatot megfognék,szóval nem biztos,hogy a legjobb példa vagyok).
Szóval kedves yoghürt ne add fel az álmodat,tessék sokat olvasni,érdeklődni,tanulni. Anna Te pedig kicsit türelmesebben toleránsabban is hozzáállhatnál a dolgokhoz,főleg,ha azt nem is Neked kell megtenni.
Kovan
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: joshua » 2010.01.28. 21:31

[icon_peace.gif] Ezt szépen montad barátom [clap.gif]
Tudatod semmit sem ér érzéseid nélkül...
joshua
Növendék hal
Növendék hal

Következő

Vissza: Egyéb vízi élőlények