Red Cherry

Az akváriumban fellelhető élőlények a halakon kívül.

Re: Red Cherry

HozzászólásSzerző: Tibor » 2010.11.17. 10:33

Nálam is vannak redek egy olyan medencében ahol vannak fekete tetrák a kifejlett rákokat már ők sem tudják elkapni, nyilván szaporodni nem tudnak mert a kicsik veszélyben vannak. Az almacsiga egyáltalán nem veszélyes a garnélákra.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: milanl » 2010.11.17. 18:22

Köszi a segítséget. Akkor belevágok.
milanl
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibike » 2010.12.01. 17:17

Elolvastam az összes írást a topikban, és beszéltetek róla, hogy a halak meg tudják-e enni... Nos én nem tervezek nagy halakat, neonhal, algaevő harcsa, guppi, és egy vagy 2 féle páncélosharcsa alulra... De szeretnék majd az aksiba ilyen red cherry garnélát, de már láttam citrom és narancssárgát is, sőt sötétkékes feketét is.
Skype nevem: tibko845, bátran lehet jelölni, csak előtte jelezzetek kik vagytok :)
Tibike
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: vityu » 2011.05.26. 01:01

Megszületett ma vagy tegnap vagy valamikor a közelmúltban egy alom red cherry :) [yahoo.gif]

Március óta van akváriumunk a barátnőmmel, guppik, otocynclus meg garnélák vannak benne. A 25l-es akvárium miatt hagyjuk, hogy a természetes szelekció legyen meg a kis guppik között, így egy fialásból 2-3 kicsi marad meg. Ma fedeztem fel egy új kicsit, majd kicsivel később keresni kezdtem. A vízmelegítő alsó rácsos részében szeretnek elbújni, és amikor ott kerestem feltűnt, hogy hoppá, itt van egy kis garnéla. Aztán még találtunk ötöt. Valószínűleg a szűrőben lesznek még páran. :)

Mit ajánlotok? Próbáljam meg kiszedni őket a guppik közül? A vízmelegítőből és a szűrőből a nagytöbbséget ki tudnám menteni egy kis hálóval úgy, ha alárakom, és úgy veszem ki a vízből. A kérdés csak az, hogy hol legyenek? Nincs másik akvárium. Nagyobb befőttes üvegben, az akvárium vizével és egy kis porlasztós légpumpával fel tudnám őket nevelni? Vagy inkább hagyjam a dolgot a természetre?
vityu
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: vityu » 2011.05.26. 23:54

Végül csak kiszedtem a garnélafiókákat. Csak a vízmelegítőn lévőket vadásztam le, úgy, hogy a hálót beraktam a fűtő alá, és lassan kiemeltem a vízből. 8 kis garnéla élte ott az életét, de gynús, hogy ők a szerencsésebbek voltak, mert úgy tűnik, hogy két generáció élt benne. Igaz a legnagyobbak is alig 2mm-esek, de más most pirosodnak szépen. Remélem, hogy szépen fel fognak nőni a befőttes üvegben, mert más nem volt. Egy kis porlasztóst tettem be hozzájuk, hogy az oxigénnel ne legyen baj, meg egy kis jávai mohát. Közben meg figyelgettem a többi garnélát és 3 nőstény van tele petékkel, úgyhogy asszem a közeljövőben egy kisebbfajta garnélarobbanásnak lehetek a tanúja... [icon_peace.gif] Sajnos a guppyk nagyon leszelektálják a szaporulatot, de azt hiszem, hogy egy 25l-es akváriumban nem is baj, ha "almonként" 4-5db marad meg. Még így is rengeteg lesz záros időn belül. Bár engem nem zavar, mert nagyon szépek. :)
Ha lesz tapasztalatom, majd megosztom veletek.
vityu
Friss hal
Friss hal

Re: Vízinövények beazonosítása

HozzászólásSzerző: Akos10 » 2011.06.27. 14:32

lenne még egy kérdésem most akarok bele venni még garnélát mi lenne az ideális búvóhely esetleg gondoltam olyanra hogy vannak fatörzsek amibe bele vannak ültetve műnövények ha még tudtok mondjatok
Akos10
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: gumiruha » 2011.06.27. 15:53

Szerintem a garnéláknak ne tegyél műnövényeket, hanem ültess akváriumba élő növényeket, tegyél nekik gömbmohát és jávai mohát. A garnélák nem bujkálnak, a növényekről és a talajról fognak táplálkozni szinte egész nap.
Milyen garnélát akarsz tartani? Hal is van (lesz) a garnélák mellett?
Nem iszom vizet, mert halak szerelmeskednek benne ! ! !

Kép
gumiruha
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Akos10 » 2011.06.27. 17:06

red cherry garnélát és vannak halak
Akos10
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: mini » 2011.06.27. 20:46

És milyen halak????
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
http://www.facebook.com/Afrikancichlids
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Akos10 » 2011.06.27. 20:50

neon xifo vitorlás algaevő
Akos10
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéb vízi élőlények