Egyéb élőlények az akváriumban

Az akváriumban fellelhető élőlények a halakon kívül.

Re: Egyéb élőlények az akváriumban

HozzászólásSzerző: taksoft » 2009.10.19. 14:12

Nekem a liofilizált vörös szûnyoglárvától jött elõ mindig. Kiirtottam, hetekig egyet sem láttam, aztán etettem megint azzal a kajával, és 1-2 hét múlva megint ott volt.
Sózással lehet kiirtani, mert különbözõ fertõtlenítõ-szerekkel. Ahol 1 van, ott van több is, a dekorok alatt gyûlnek össze.
Ahol nem lehet sózni ott a neomagnol-t ajánlják. Nekem szerencsém volt, az elevenszülõk jól tolerálták a sót, a planária nem.
Ritka gusztustalan egy lény, akkor már inkább a barna csigák...
taksoft
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2009.10.19. 17:49

Itt van egy pár szép darab belőle.

Kép
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Kismicsi » 2010.04.01. 11:42

Sziasztok,
ma vettem észre az üvegen egy kis fehér kukacot, néhány mm volt. Valószínűleg planária, a kérdésem az lenne, hogy lehet hogy a tegnap este adott fagyasztott kajával került be (nem tudom mi, mert ilyen vegyes menüből volt, vmi rózsaszínes trutymák:)), mert akkor kidobom az egészet. A másik kérdésem, hogyha jól értettem nem káros a halakra, csak ronda... Csak hogy azonnal aggódjak nagyon, vagy csak ha már mindent elleptek:)
Kismicsi
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.04.01. 11:44

Nem hinném, hogy a fagyasztást túléli. Nem etetsz amúgy túl sokat, mondjuk szárazzal?
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Kismicsi » 2010.04.01. 12:41

Gondoltam hátha Ti tudtok róla vmit, amit én nem, de szerintem sem annyira bírhatja a fagyasztást. Régebben többet kaptak szárazat, az utóbbi hetekben már csak 2-3 napot egy héten, de a fagyasztottból a feljebb úszkálók inkább pukkadásig eszik magukat, minthogy lejusson a páncélosharcsáknak is valami, úgyhogy nekik minden nap szoktam bedobni egy kis darab tablettát/chipset. De ahogy látom abból sem nagyon szokott maradni...
Kismicsi
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2010.12.06. 22:45

Van egy 30l-es akim!Csak levegőztető megy benne a csigáknak!(barnacsiga)
A botiáimnak tartom őket!Ebben az akiban nekem is van 0,5cm hosszú és hajszál vékony kis féreg(planária)vagy mi!
Emellett van kicsi fehér ugráló bolha vagy cyclops!Az uborkát nagyon szeretik de a salátát is!
Mikor bedobom a csigáknak az uborkadarabot hamarosan ellepik!
Most van 3db kishalam beraktam őket ide hátha megeszik ezeket a kis bogarakat!
Hétvégén átrendeztem az akit és egy két dudva kihúzásakor láttam,hogy a gyökerén giliszta van!
1mm átmérőjű és 2-3cm hosszúak voltak!A mollyjaim bekajállták!
Már bánom,hogy nem tettem félre belőle a 30l-be belőle!
Ha ott szaporodtak volna lenne élő kajám!
Halkaját és csigakosztot kaptak volna enni!
És halaimnak ők lettek volna a vasárnapi ebéd!
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: wolfeee » 2011.04.20. 19:27

Ha minden igaz akkor kagylósrákjaim vannak ,nem tudom hogy mivel jöttek be ,kaja v növény, passz ...már sokan mondták h nem zavarnak semmit de azt szeretném megkérdezni hogyha túlságosan is elszaporodnának mivel lehetne őket megölni anélkül h vmi vegyszeres cuccal tölteném meg a vizet v anélkül h az egész akváriumot szét kéne szedni. előre is köszi
wolfeee
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: TheYeti1995 » 2011.04.20. 20:14

Hát nekem pont azzal a módszerrel sikerült megszabadulnom tőlük (majdnem teljesen),amit szeretnél elkerülni.Kicseréltem az aljzatot.Bár nem kifejezetten azért hogy eltűnjenek ezek az állatok de ez is benne volt.Mióta kvarchomokra váltottam alig vannak páran, pedig azelőtt rengetegen voltak.De szerintem vannak olyan halak amik megeszik őket.Az elevenszülőim nem foglalkoztak velük, úgyhogy valami más halfajtával próbálkozz!Biztos lesz itt valaki aki tud egy ilyen halfajtát.
TheYeti1995
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: wolfeee » 2011.04.22. 16:21

köszi
wolfeee
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: FrankoProvolone » 2016.06.06. 13:44

Szürke szőrös penészszerű valami.

Sziasztok, van egy 100 literes akváriumom. 10 év után kezdtem újra 3 hónappal ezelőtt. Viszont ilyet még nem láttam, nem is találtam a neten semmit róla. Elősször a növények szélénél vettem észre, hogy kenyérpenész szerű szürke akármi van rajtuk. le-levagdostam a leveleket, de újra előjött. Most már ott tartok, hogy nem csak a növények szélein, hanem a kavicson is elkezdett megtelepedni. Mi a fene lehet ez? Fényképet nem tudok mutatni mert túl kicsi és lehetetlen fotót készíteni róla.
FrankoProvolone
Friss hal
Friss hal

Előző

Vissza: Egyéb vízi élőlények