Csigák

Az akváriumban fellelhető élőlények a halakon kívül.

Re: Csigák

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.03.27. 20:12

Szívesen hozzászólnék a témához, mert Én is nagyon szeretem a csigákat, de Nekem csak maláj tornyosok, és tylomelania csigáim vannak, ezek meg pont elevenszülők...
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: MI.E » 2013.03.27. 21:04

pisti7701 írta:
MI.E írta:
Beni írta:Ha a csiga, vagy a platty új, akkor csak simán "ismerkednek", mivel a platty nem tudja, hogy lakó, vagy eleség-e a csiga. Valószínűleg 1-2 nap alatt rájön, hogy nem tudja megenni, és békén fogja hagyni, nem hiszem, hogy izgulnod kéne. [great.gif]

A platti új. Elpusztult platti helyére érkezett ő és a társa. Valószínűleg tartom hogy az unokahúgom mikor az első párt kapta kicsit megrázhatta őket mert 1-2 napon belül mind a kettő bekerülés után mély álomba szenderült. de egyébként nem annyira "újak" szerdán került be az akváriumomba. Elképzelhető hogy most fedezte fel de ha valamiért belenyúlok az akváriumba mint most a csigáért. már a kezemen is van a hal nagyon bosszantó. ahogy Édesanyám mondta. a szeme se áll jól
Szia Beninek igaza van de ahogy misem vagyunk egyformák úgy a halak sem nálam folyton csipkedték őket a Xiphok "érdekes a vitik nem [102.gif] " . Az,hogy a kezed csipkedik nos az elevenszülők már csak ilyenek ,szerintem ez aszt jelzi ,hogy egészségesek hisz van étvágyuk sok sikert !

[signthankspin.gif] [signthankspin.gif] :D
MI.E
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: MI.E » 2013.03.27. 21:06

marcsi-57 írta:MI.E-re:
Az almacsigák szoktak pihenni bezárt ajtóikkal,órákon át is.Ha már unod,hogy
pihennek,és azt hinnéd,hogy elpusztult,vedd ki,szagold meg,ha nincs büdös szaga,él.
Aranyos ez a gondolat,hogy a plattinak még a szeme sem áll jól.Fenyegesd meg,
ha bántja a csigát,akkor te meg őt bántod.Nekem volt egy vitorlásom,ha láttam,hogy
vadászik valamire,csak mutatóujjal intettem neki [018.gif],és már fordult is másfelé.

Nekem mostanában keresztlányom van meghülyülve a halakért. Felfedezte a kis agyával hogyha végig huzza az úját az akvárium üvegen követik a halak. Néha már félek h nagy örömében fellöki. :D Az anyja már megfenyegetett hogyha a 13 hónapos gyerek olyan állatmániás lesz mint én kitekeri a nyakamatXD [rofl.gif]
MI.E
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: pisti7701 » 2013.03.27. 22:44

marcsi-57 írta:pisti7701-re
Aranyos vagy,hogy lehet veled csigázni!A zselés petecsomókban még nem láttam semmi életkezdeményt.
Bár ez a zselétrakó csiga is kettedmagával van,de nem kaptam
még őket ,,légyotton".Talán nagyon hasonlít az asolene spixi-hez,
zebra almacsiga?Tudom,most a nagyok mit gondolnak,de nem tudom
mit gondoljak én is,amikor a pagoda csigát eladják süncsigának.

Hahó ! Itt vagyok csak utánanéztem a dolgoknak a Mozillán van jó néhány oldal a latin név szerint keresd, ha vágod az Angolt v. a Németet jók lesznek sajna nekem nem mennek . [089.gif] Na de ha hihetek a szememnek akkor bizony Asolene spixi, ebből adódik ,hogy az Alma cs. egyik alfaja .A kis csokik vagyis ha barnák szerintem sajna p.kűrt lesz mondom szerintem mert így elég nehéz kitalálni, kinézetre majdnem ugyan úgy fest mindkettő a tányérból van még zöldes ,a postiból viszont foltosak is vannak, esetleg lesd meg vannak "bordái" mert akkor bingó tányérod van. [yahoo.gif] A csiguszokrol tudni kell ,hogy ha nem találnak elég táplálékot ráugranak a növényekre s ezek rendszerint mindig a legdrágábbak vagy a legszebbek melyeket féltve őrzünk . [pullhair.gif]
egyet mondok kettő lesz belőle
pisti7701
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: pisti7701 » 2013.03.27. 22:53

Beni írta:Szívesen hozzászólnék a témához, mert Én is nagyon szeretem a csigákat, de Nekem csak maláj tornyosok, és tylomelania csigáim vannak, ezek meg pont elevenszülők...

Szia! én szívesen olvasnám a véleményed, tapasztalataidat más csiga fajtákról, garnélákról mert vannak ám rákocskáim is hátha tanulunk belőle .Előre is köszönőm [signthankspin.gif]
pisti7701
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.03.28. 07:03

A csigáknak nincs elég erős szájuk ahhoz, hogy egy egészséges növényben kárt tegyenek. Csak a beteg, bomló leveleket tudják megrágni, azokért meg nem kár, csak a vizet szennyeznék. Ha azt látod, hogy legelik a növényeket, akkor a világítással vagy tápozással van valami gond, és a növény pusztulna csigák nélkül is!
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: pisti7701 » 2013.03.28. 08:26

Beni írta:A csigáknak nincs elég erős szájuk ahhoz, hogy egy egészséges növényben kárt tegyenek. Csak a beteg, bomló leveleket tudják megrágni, azokért meg nem kár, csak a vizet szennyeznék. Ha azt látod, hogy legelik a növényeket, akkor a világítással vagy tápozással van valami gond, és a növény pusztulna csigák nélkül is!

Szia! Érdekes mert nálam lyukas néhány növény levele ,a fényell illetve a tápozással sem lehet gond mert állandóan ritkítanom kell."3 hete osztogattam szét az állomány egy részét " Esetleg valamelyik hal a bűnös van algázom ,márnám is .Igaz mostanában ritkábban kaptak forrázott salit lehet-e ez az oka ? A vízi hortenziám szára már kopasz ,a ph is jó mert szárosztás után ki hajtott . A segítséget előre is köszönőm [signthankspin.gif] .
pisti7701
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: pisti7701 » 2013.03.28. 10:19

MI.E írta:
marcsi-57 írta:MI.E-re:
Az almacsigák szoktak pihenni bezárt ajtóikkal,órákon át is.Ha már unod,hogy
pihennek,és azt hinnéd,hogy elpusztult,vedd ki,szagold meg,ha nincs büdös szaga,él.
Aranyos ez a gondolat,hogy a plattinak még a szeme sem áll jól.Fenyegesd meg,
ha bántja a csigát,akkor te meg őt bántod.Nekem volt egy vitorlásom,ha láttam,hogy
vadászik valamire,csak mutatóujjal intettem neki [018.gif],és már fordult is másfelé.

Nekem mostanában keresztlányom van meghülyülve a halakért. Felfedezte a kis agyával hogyha végig huzza az úját az akvárium üvegen követik a halak. Néha már félek h nagy örömében fellöki. :D Az anyja már megfenyegetett hogyha a 13 hónapos gyerek olyan állatmániás lesz mint én kitekeri a nyakamatXD [rofl.gif]

Szia! Pisti fiam is így kezdte most meg már saját aksia van ,na ez azért túlzás mert a velejáró gondok rám várnak [rofl2.gif] .Jól van ez így ,6 évesen fontosabb a játék .Azt a kis nyaktekerést ki bírjuk legfeljebb nem járunk csontkovácshoz [045.gif]
pisti7701
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.03.28. 19:01

pisti7701 írta:
Beni írta:A csigáknak nincs elég erős szájuk ahhoz, hogy egy egészséges növényben kárt tegyenek. Csak a beteg, bomló leveleket tudják megrágni, azokért meg nem kár, csak a vizet szennyeznék. Ha azt látod, hogy legelik a növényeket, akkor a világítással vagy tápozással van valami gond, és a növény pusztulna csigák nélkül is!

Szia! Érdekes mert nálam lyukas néhány növény levele ,a fényell illetve a tápozással sem lehet gond mert állandóan ritkítanom kell."3 hete osztogattam szét az állomány egy részét " Esetleg valamelyik hal a bűnös van algázom ,márnám is .Igaz mostanában ritkábban kaptak forrázott salit lehet-e ez az oka ? A vízi hortenziám szára már kopasz ,a ph is jó mert szárosztás után ki hajtott . A segítséget előre is köszönőm [signthankspin.gif] .

Lyukas levél => 99%, hogy káliumhiány.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: marcsi-57 » 2013.03.29. 08:32

Sziasztok!
Azt hiszem megszülettek a kis almacsigák.Reggel megnéztem a
petecsomót,és darabokra volt hullva,egy része az akváriumba a tócsagazra,
a másik része még fent volt a fedlapon,de az is morzsalékos volt,szóval
nem volt szép látvány.Csak remélni tudom,hogy születés történt,és
nem pusztítás.Első gondolatom az volt,hogy úgy néz ki,mint akit
szétrágott az egér.Izgulok a picinyek miatt.Elvesznek a százliteresbe.
De bízom bennük,hogy feltalálják magukat,találnak enni,innivalót...
marcsi-57
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéb vízi élőlények