Caridina multidentata - Amano garnéla

Az akváriumban fellelhető élőlények a halakon kívül.

HozzászólásSzerző: viking » 2012.02.22. 15:29

Szia Satyak! Vagy bárki aki tapasztalatait megosztaná itt a fórumon a következő témában.Ide írom a kérdésem talán itt nem off.Sokat segítenétek ha megírnátok hogy nálatok milyen körülmények között érzik jól magukat az Amanok. Főleg a víz paraméterekre lennék kíváncsi ha szoktatok mérni ilyesmit?Esetleg a világítás mértéke?Előre is köszönöm.
viking
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Satyak » 2012.02.22. 16:16

viking írta:Szia Satyak!Vagy bárki aki tapasztalatait megosztaná itt a fórumon a következő témában.Ide írom a kérdésem talán itt nem off.Sokat segítenétek ha megírnátok hogy nálatok milyen körülmények között érzik jól magukat az Amanok.Főleg a víz paraméterekre lennék kíváncsi ha szoktatok mérni ilyesmit?Esetleg a világítás mértéke?Előre is köszönöm.

Szia. Hát nekem volt előtte egy sepregető garnélám ami egyszer csak bedobta a törölközőt.Minden előre jelzés nélkül.Aztán eléggé félve vettem meg az Amanót tekintve az árára.(tudom vannak drágábbak is,de szegény ember vízzel főz)Mikor az akváriumba bele tettem sűrűn nézegettem hogy nincs e valami nyűgje.Most már csak naponta egyszer ránézek és röhögök rajta hogy miket parádézik.Sima csapvízben van neonokkal együtt.Co2 t nem adagolok semmilyen formában mert a sepregetőnél arra gyanakszom hogy megpuhította a páncélját és nem tudott levedleni miatta.heti 20 liter vizet cserélek a 70 lityis aksiban.Kb a tartása ennyi. Megeszik mindent,az algától a halkajáig,a szárított bolhán keresztül.HA megnézed a boltban folyamatosan buzerálja a talajt, mert onnan szedi a kaját. HA az akváriumot rendezed, vagy piszkálod a belsejét, akkor utána egy darabig ne keresd az Amit mert úgy elbújik hogy lehetetlen megtalálni.
Hát kb ennyi az én tapasztalatom.Ez az első Amanóm de nem az utolsó mert tervezem még a beszerzését egy párnak. [eusa_dance.gif]

Sok sikert!
Satyak
Kis hal
Kis hal

Re: Caridina multidentata - Amano garnéla

HozzászólásSzerző: viking » 2012.02.22. 22:20

Köszi!Remélem nálam se lesz gond velük.Bár én is nyomok Easy Carbot.
viking
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2012.02.22. 23:04

Nekem van 5 Amanom.Növényes akváriumom van,nyomom ezerrel a nagynyomású CO2-őt,világítok is rendesen,úgy 1W / literrel,táp is megy bőségesen.
Kizárt ,hogy a Co2-től pusztult el a sepregetőd.Növényesben tartanak kifejezetten kényes garnélákat is, co2 mellett és élnek vidáman.
Amano urak kimászni szoktak,ha valami nem tetszik nekik .Alga evésre kifejezetten ajánlom őket.
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Satyak » 2012.02.23. 07:54

tibicuk írta:Nekem van 5 Amanom.Növényes akváriumom van,nyomom ezerrel a nagynyomású CO2-őt,világítok is rendesen,úgy 1W / literrel,táp is megy bőségesen.
Kizárt ,hogy a Co2-től pusztult el a sepregetőd.Növényesben tartanak kifejezetten kényes garnélákat is, co2 mellett és élnek vidáman.
Amano urak kimászni szoktak,ha valami nem tetszik nekik .Alga evésre kifejezetten ajánlom őket.

Értem. Akkor a Co2 is kilőve. Akkor ismét tanácstalan vagyok hogy mitől pusztult el. [eusa_think.gif]
Satyak
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2012.02.23. 09:29

A hirtelen vízminőség változás túlzott stressznek teszi ki a garnélákat ami megölheti őket, ez lehet túletetés vagy elmaradt vízcsere következtében lépett fel vagy betelepítéskor túl nagy a különbség az előző és a mostani vízminőség között.
Egy másik lehetőség, hogy nem találnak elég (megfelelő) táplálékot, és a garnélák egyszerűen éhen halnak. Gyakori hiba ugyanis, hogy sokan azt hiszik, hogy ezek a garnélák kizárólag algaevők és nem adnak nekik más eleséget. (Etetni naponta egyszer érdemes, és mindig csak annyit, amit rövid idő alatt elfogyasztanak.)
Elhullásukat okozhatja még a stressz is, amit a szállítás okozhat.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Satyak » 2012.02.23. 15:42

Értem.Az enyém a szállítást követően 1 hónappal pusztult el. Vígan evett még előző nap.Tehát táplálék volt.A víz is cserélve volt,bár akkor kisebb mennyiségben.
NEm tudom mi lehetett a probléma, de meg fogok vele próbálkozni újból. [eusa_think.gif] [041.gif] [icon_salut.gif]
Satyak
Kis hal
Kis hal

Vissza: Egyéb vízi élőlények