Ambystoma mexicanum

Az akváriumban fellelhető élőlények a halakon kívül.

Ambystoma mexicanum

HozzászólásSzerző: Zöldfülü » 2011.06.05. 17:54

Sziasztok!
Új vagyok itt a fórumon és az akvarisztika világában is. Korábban ugyan voltak halaim, de csak kisméretű gömbakváriumba (2 guppi majd 2 aranyhal majd 1 aranyhal) ez a megoldás nem volt valami célszerű már csak a szűrő(k) hiánya miatt sem... Most azonban beleszerettem az axolotlokba és szeretnék egy új akváriumot kezdeni. Már kezdtem olvasgatni róluk néhány kezdő kérdés és aztán folytatom: 40 l-es akvárium jó 1-2 ilyen állatkának? (kb. 50×27×30) Tényleg 25 évig élhetnek? (emiatt kicsit vitatkozom magammal valahogy jobb lett volna ha 2 évig élnek, de azért jó hogy ilyen sokáig, hogy utánpótlás nélkül élvezhetem az akvárium szépségét, mert ha 2 év után elpusztult volna egy idő után úgy is újrakezdeném a tartását vagy haltartást....) Eléggé bizonytalan vagyok valahogy egy akvárium (ilyen kicsi is) nagy felelősségnek tűnik..... Hiába vannak más szárazföldi állataim nagyobb felelősségnek tartom az akváriumot, mi van ha megunom?? :( :/ De mindenképpen szeretem nézni a benne úszkáló élőlényeket...
Egy ilyen szűrős 40 l-es akváriumot milyen időközönként, hogyan kell takarítani? Kell bele algaevő csiga? Lehet hülye kérdés, de lehet halakat együtt tartani az akxolotlokkal akár eleségképpen is? Milyen lemezes, fagyasztott táp kell nekik? Milyen az ideális viselkedés náluk? (Bp-es Lurdy házban most vannak eladók, hátha jár arra valaki és megnézi őket stb.) Ugyanitt (Lurdy) láttam eladó 40 l-es akváriumot tartozékokkal (ebből az akváriumból vettem az adatokat is, azért kb mert csak nagyjából emlékszem) 40.000 Ft elég soknak találom... Egy 50×27×30-as tényleg 40 l ?
Egyelőre ennyi kérdésem volt majd biztos lesz több is nagyon várom a válaszokat!!!
És keresek eladó 4 l-es akváriumokat kb ilyen méretadatokkal (ha ez 40 l) és tetővel!!!
Zöldfülü
Friss hal
Friss hal

Re: Ambystoma mexicanum

HozzászólásSzerző: Beni » 2011.06.05. 18:36

A megadott méreted egész pontosan bruttó 40,5l. Ugyanakkor egy kb 30 cm-es állatot biztosan nem tartanék egy 50*27 cm-es területen. Gondolj csak bele, keresztben el se fér. Te sem örülnél neki, ha a lakásod/házad csak 50 cm széles lenne.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2011.06.06. 08:05

Az jó, hogy érdeklődsz, mielőtt belekezdesz, az is jó, hogy nem (csak) a boltban teszed ezt. De szerintem először nem jó felé indultál.

Az első Google-s keresés harmadik találata:
http://www.akvariummagazin.hu/index.php ... &Itemid=28

Sose foglalkoztam velük, így ilyen módon próbálok utánanézni, tedd ezt Te is.
Ha ezek után is marad még kérdésed, már azt is tudni fogod, hogy hol érdemes kérdezni.

Ha viszont az akváriumról, szűrésről van szó, szívesen segítünk.
Azt már most mondom, hogy ezt jóval olcsóbban is megúszhatod, csináltass akváriumot, főleg, hogy ezeknek az állatkáknak nem kell olyan magas akvárium, mint a halaknak. Minden mást megvehetsz külön-külön. Ajánlani tudom neked a Webáruházakat, olcsóbbak mint a boltok, és ha pesti vagy, még a szállítási költséget is megúszhatod.
Sok sikert!
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Zöldfülü » 2011.06.06. 15:58

Sziasztok!
Először is köszönöm a tanácsokat!

Még kérdeznék néhányat. Ti milyen szűrőt/szűrőket ajánlotok? Milyenből, hányat javasoltok? Vagy milyeneket "keverjek" egymással? Én először is belsőt szeretnék, vagy a külső jobb lenne?
Zöldfülü
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: krisz1207 » 2011.06.06. 16:55

Ekkorába szerintem felesleges a külső szűrő,elég egy normális belső is!
krisz1207
Növendék hal
Növendék hal

Vissza: Egyéb vízi élőlények