Akvárium szettek

Az akváriummal kapcsolatos kérdések.

Re: Akvárium szettek

HozzászólásSzerző: kzsolti73 » 2008.11.02. 19:48

Amúgy, mikor megvettem a halaimat, én is gondoltam sügérekre.
Csak nálunk a törpesügérek (pl. Agassizi, Ramirezi) elég drágák, sokba került volna egy 200 literes aksi benépesítése ezekből.

Azonkívül a Ramirezinek a szakirodalom - ezen momentán a HORN-ZSILINSZKY: "Akvarisztika" c. könyvét értem - 8-10 nk° keménységű vizet ír. Mármost nekem a csapvíz keménynek mondható: sokba került volna ez a 8-10 nk° létrehozása.
Ami a többi sügért illeti, az általam említett könyvben lévők - nekem ez van meg - nem igazán tetszenek.

Persze jó pár sügérfaj nincs benne ebben a könyvben, de nem akartam úgy venni egy sügérfajt, hogy nem ismerem. Meg aztán egy 200 literes aksi nem túl nagy ezeknek...
kzsolti73
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: hbandi » 2008.12.31. 21:55

Sziasztok! [039.gif]

Most kezdtem el a fórumot, Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!!!! [icon_pidu.gif]

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy kitől, vagy hol tudnék venni 25-30 literes aksit szettben? Sajna nem fér el nagyobb..
hbandi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2008.12.31. 22:08

Esetleg ha megírnád hol laksz könnyebb lenne.
De ettől függetlenül:
http://www.akvariumplus.hu/index.php?pa ... &Itemid=26
Itt vannak szettek.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: hbandi » 2009.01.01. 20:45

Hali! Érden lakom, de járom az országot, úgyhogy nem gond, ha pl: Pécsre is kell menni érte...
Köszi a tippet, de a legkisebb szett 54 literes volt, s az már nem fér el...
hbandi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2009.01.01. 20:53

Szerintem nem is igen fogsz kisebbet találni.
http://www.akvariumplus.hu/index.php?pa ... &Itemid=26

Ez a legkisebb szett amit én valaha is láttam. Persze nem is kerestem.
Ehhez viszont nincs világítás, de simán elég egy ekkora akváriumhoz egy asztali lámpába rakott 25 Wattos energiatakarékos izzó.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: hbandi » 2009.01.02. 01:17

Köszi, ez a méret pont jó lenne, megnézem majd.

Még1x köszi! [icon_super.gif] [icon_super.gif]
hbandi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Dragonslord » 2009.03.03. 11:33

Sziasztok

Friss fórumozóként lennének kérdéseim. Régen gyerekkoromban tartottam halakat elég sokáig, és már ezeréves vágy, hogy megint legyen akváriumom. Most ez végre megint lehetővé vált.

Az igazi probléma, hogy kissé megváltoztak a dolgok 15 év alatt választék terén :)

Nem tudom milyen akváriumot vegyek [102.gif]
200 liter körül gondolkodom. Dehát végigolvasva a fórumokat, és átböngészve a netet sem letem sokkal okosabb. :)

Amiket eddig néztem:
Juwel szett
Eheim szett
Aqua Nova szett

illetve építtetni egy akváriumot, és bele külön megvenni a dolgokat + bútort készíttetni.

Ami a fontos!!!
Normális ár / érték arányú akváriumot szeretnék ami megbízható, és évek múltán sincs vele probléma. Ezt a gépészetre is értve!!!

Ti mit tanácsolnátok????? Van egyéb javaslat, más megbízható márka. Esetleg ezek amiket néztem biztosan jók?????
Dragonslord
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Kovan » 2009.03.05. 13:51

Szia!
Nem volt még szettem,de ami elmondható róluk mások tapasztalataiból,hogy sajnos nem igazán vannak jól összerakosgatva technikai szempontból. Kicsi szűrő és világítás. Általánosságban elmondható,hogy jobban jársz,ha csináltatsz egy akváriumot,ez azért is jobb megoldás,mert így a paramétereit hozzászabhatod a helyhez,ahol el akarod helyezni.
A technika terén mindenki mást ajánl,mert neki az van,az tetszett meg neki,hasonló.
Nekem például eheim külső szűrőm van,teljesen meg vagyok elégedve vele,halk,nagyon jól dolgozik.
Légpumpánál sokan ajánlják a serát,mert nagyon halk,nekem van több is,az egyik márkásabb,a másik a valami kínai. Márkákra nem emlékszem. Furcsa mód a kínai sokkal halkabb a márkásabbnál. Azt is érdemes itt nézni,hogy alkatrészt melyikhez tudsz szerezni,mert a gumiharang ami nyomja a levegőt egy idő után elfárad,megreped,elengedi a levegőt.
Fűtőből igazából nem írnék márkát,ebből is használtam már serát,aqua-el-t,egyikkel sem volt gondom.
A világítás terén legjobb,ha saját magad csinálod,csináltatod. Így biztos,hogy annyi és olyan fénycső megy bele,amilyet szeretnél.
Remélem tudtam segíteni.
Kovan
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2009.03.05. 14:04

Persze azt is figyelembe lehet venni, hogy egy kezdőnek nem baj, ha nem veszi el a kedvét a sok "cécó". Anno anyukám sokkal jobban állt volna a dolgokhoz, ha "normális" akváriumom van tetővel, világítással, stb. Kezdésnek én jónak tartom a szetteket, sokat lehet tanulni belőlük. Nyilván alapos utánajárással jobbat lehet kihozni a keretből, de a legtöbb ember nem tudakozódik annyit, amennyit kellene, lehetne. Ha jól van összeválogatva a szett, nem lesz vele nagy gond és még olcsóbb is lehet, mintha külön vennéd meg a tételeket. Egyszerű díszmedencéknek szerintem megteszik és manapság, a rohanó fogyasztói társadalomban sokaknak szett(!) kell.
Lehet, hogy később komolyabb halas válik az illetőből.
Egy szó mint száz, én nem ítélem el annyira a szetteket, mint itt sokan, de szerintem így kerek a történet.
Végig kell gondolni türelmesen, hogy mit szeretnénk, mik a lehetőségeink és alapos utánajárással érdemes meghozni a döntéseket. Abba is érdemes beletörődni, hogy a döntéseink gyakran hibásak, tanulópénzt mindenki fizet, csak nem mindegy, mennyit.
Utólag mindig ügyesen megállapítom, hogy még mindig nem vagyok elég türelmes. Persze ott a másik oldal is, hogy mi van, ha holnap meghalok, pedig még nem is volt frontosám, diszkoszom, bohóchalam, stb. [icon_peace.gif]
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: aquaboy » 2009.05.25. 16:51

Sziasztok !

Én javaslom neked az Aqua Nova akváriumokat.
Nekem egy 920 literes van és gyönyörü mivel nem ragasztott a homlokfala hanem sarkán hajlított.Mindig ilyet szerettem volna és szerencsére az importőr egyenesbe kiszolgált a weboldalán keresztül.
Van nekik vagy 15-18 méretben teljes felszereléssel.Én merem neked ajánlani ha szettet szeretnél. elérhetőségük : http://www.petfusion.eu ha jól emlékszem.Remélem tudtam segiteni.
aquaboy
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium