Akvárium szettek

Az akváriummal kapcsolatos kérdések.

Re: Akvárium szettek

HozzászólásSzerző: Mustang » 2009.06.03. 17:37

Sziasztok! Totál kezdőként véleményt szeretnék kérni az alábbi szettről:

http://www.aquadepo.hu/shop/product_inf ... ts_id=1264

Megéri-e az árát, vagy kutassak tovább? Elegendő-e a 6-os vastagságú üveg? Csak mert egy helyen azt olvastam, hogy 120 liter felett 8-as kell. A hozzá adott világítás nem túl kevés? A fűtő, szűrő teljesítménye elegendő? Jó minőségűek?
Bocsi a láma kérdésekért, de minél többet olvasok utána a témának, annál hülyébb leszek... Sok az ellentmondó infó.

Előre is: [signthankspin.gif]
Mustang
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: nano » 2009.06.03. 17:44

Ennyi pénzért már 200L -es szettet is vehetsz, ha már szettben gondolkozol:
http://aquaimpex.hu/webshop/product/kom ... teres-1341
[039.gif]
nano
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2009.06.03. 18:00

Itt egy picit nagyobb , mint amit kinéztél,ugyanonnan , amit nano ajánlott.Van hozzá többféle szűrő,én mindenképpen azt választanám,aminek a legnagyobb a szűrési teljesítménye.
http://aquaimpex.hu/webshop/product/kom ... teres-1330
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Mustang » 2009.06.03. 18:18

Köszi a tippeket, de a 200 literes kicsit nagy nekem, mivel a bútort már megrendeltem, az 80x40 lesz. Ennél nagyobb alapterületben ezért nem gondolkozhatok, max kisebben.
Mustang
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: peva82 » 2009.06.04. 07:43

Az enyém is ekkora, és 112l-es
peva82
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2009.06.04. 10:42

A 80*30 alapterület (mint az enyém) általában 40-es magassággal br 96l egy fénycsővel. A 80*35-ös gyári szetteket (br. 112l) már 2 csővel szokták adni, amit nagyon meghálálnak a növények, erre érdemes odafigyelni. Anno 30e-ért vettem az enyémet, de szívok a kevés fény miatt. A hozzá adott belső szűrők is kicsinek bizonyulnak általában. Egy vízpumpára húzott nagyobb szivacs jobb teljesítményre képes alacsonyabb esztétika mellett.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Áron66 » 2013.06.02. 14:37

Sziasztok!

Én most kezdem akvarisztikát és először egy 54l-ben gondolkodok.
Találtam is egyet 54 literes szögletes akvárium szettet szerintetek ez a akvárium ér 16.990ft és megfelelő ezzel elkezdeni ezt a hobbit?? Előre is köszi a válaszokat [signthankspin.gif] Üdv: Áron [039.gif]
- akvárium
- műanyag tetővel: zárható etetőnyílás, beépített akváriumi fénycső, páramentesített foglalat
- belsőszűrő: hj-411b szűrő
- fűtő: rester 50 w fűtő
- halkiemelő háló
- hőmérő
Áron66
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.06.02. 16:26

Áron66 írta:Sziasztok!

Én most kezdem akvarisztikát és először egy 54l-ben gondolkodok.
Találtam is egyet 54 literes szögletes akvárium szettet szerintetek ez a akvárium ér 16.990ft és megfelelő ezzel elkezdeni ezt a hobbit?? Előre is köszi a válaszokat [signthankspin.gif] Üdv: Áron [039.gif]
- akvárium
- műanyag tetővel: zárható etetőnyílás, beépített akváriumi fénycső, páramentesített foglalat
- belsőszűrő: hj-411b szűrő
- fűtő: rester 50 w fűtő
- halkiemelő háló
- hőmérő

Először is gratulálok, nagyon szép hobbit választottál, és kívánom Neked, hogy sok örömödet leld benne, mint ahogyan Mi is leljük itt jópáran! [great.gif]

Természetesen, rendben van ez a szett, szerintem az ára is korrekt, de természetesen ez amolyan "induló szett". Nézzük darabokban, amit kapsz/kapnál a pénzedért:
Az akvárium mérete nagy dilemma, kezdésnek a lehető legnagyobb méret a legjobb. Nagy méretben könnyen beáll az egyensúly, és nehezebben is billen ki onnan. Első akváriumnak ezt az 54 l-t minimumnak mondanám, ha elfér, és megengedheted magadnak, akkor nyugodtan vegyél pár mérettel nagyobbat, hiszen akár milyen furán is hangzik, bizony minél nagyobb, annál egyszerűbb bánni vele! Sajnos az akvárium méretének növelésével a szükséges berendezések ára is drámaian nő... [pullhair.gif]
Sajnos nem írják a világítás erősségét (pedig rákerestem erre a szettre), de általában ezeket a szetteket ilyen méretben 1 db 15-18W-os fénycsővel adják, így ha szeretnél bele élő növényeket (ami erősen ajánlott!), akkor oda kell majd figyelned, hogy ne legyenek fényigényesek, vagy be kell tenned legalább még egy fénycsövet.
A szűrés sem túl erős, így szintén oda kell majd figyelned, hogy milyen és mennyi halat rakhatsz bele, de kezdésnek természetesen jó.
A fűtő nem szokott kelleni, ha az ember panelben lakik, hiszen a panelekben mindig meleg van, ugyanakkor családi házban néha jó szolgálatot tud tenni. A teljesítménye bőven elegendő.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

Előző

Vissza: Az akvárium