Akvárium berendezése

Az akváriummal kapcsolatos kérdések.

Re: Egy akvárium berendezése

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2009.09.02. 13:39

Kovan, ez jó, ez nagyon tetszik:
Én a hozzászólásommal csak arra akartam felhívni a figyelmet,hogy sajnos például egy harcsa nem fogja figyelembe venni, hogy milyen szép dombot építettem, és hogy milyen jól néz ki az előtérben a fehér, a háttérben meg egy sötét aljzat, mert egy éjszaka alatt letolja a hegyemet és lesz egy szép síkságom, kevert aljzattal.

És igen, én is így jártam. Én alulra tettem nagyszemű kavicsot, fölé apróbbat, mert az jobban tetszik. Na a harcsáimnak (és a sügi is minden udvarlásnál hegyeket mozgat) nem így tetszett, most van szép, vegyes aljzatom. Mert ők úgy akarták.

Egyébként szerintem a harisnya meg pont erre lenne jó, így megmarad a domb halak mellett is. Viszont tényleg nem tudom nem büdösödik-e meg. [017.gif]
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

Re: Egy akvárium berendezése

HozzászólásSzerző: Csababá » 2009.09.02. 13:41

Így van, az igényes növényes sok kompromisszumot, de inkább elhivatottságot követel. Kell a "profi" fény, szűrés, (magasnyomású) CO2, tápozás és háttértudás. Pont ezen igények miatt hátráltam ki, mielőtt belefogtam volna.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

Re: Akvárium berendezése

HozzászólásSzerző: zolikAAAAA » 2011.12.29. 14:03

hali a halaknak szeretnék búvóhelyet csinálni hogy tudok mi kell hozzá? Valamint, hogyan álljak hozzá?
zolikAAAAA
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2011.12.29. 15:13

Ha van elég fád, nagyobb köveid, meg növények, akkor biztos találnak maguknak. Nálam nincs külön búvóhely, mégis minden félre tud húzódni, ha akar.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: zolikAAAAA » 2011.12.29. 21:19

de nekem tetszik ha van az akváriumban kimondott búvohely
zolikAAAAA
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2011.12.29. 21:43

Mire gondolsz? pl. műkőszikla lyukakkal, hajóroncs, stb.?
Vagy mondjuk félbevágott kókuszdióhéj?
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Imperium Nova » 2011.12.30. 01:46

zolikAAAAA:
A régi akváriumomban a sügerek szerettek bujkálni, viszont az aljzat feletti dísztárgyaktól (cserepek, műsziklák, stb.) idegenkedtem, ezért kitaláltam, hogy az aljzatba építek be úgy búvóhelyet, hogy ne legyen feltűnő.
Vízvezetékcsövet (kb. 2,5 - 3 cm átmérőjű volt) felmelegítettem és ívesre hajtottam, majd a két végét vasfűrésszel szintbe vágtam, hogy ne lógjanak ki.
Egy vékony műanyag lapból (ez lehet például füzet műanyag borítója, vagy bármi, ami kézbe kerül) kivágtam egy kb. 5x10 cm-es darabot és fúrtam rá két lyukat. A lyukakba vékony rézdrótot fűztem és a dróttal a műanyag lapot hozzáfogattam a cső közepéhez. Erre azért volt szükség, mert a cső felúszott volna a víz tetejére a talapzat nélkül.
A búvóhelyet az akvárium hátsó részébe helyeztem, hogy ne legyen szem előtt és a kijáratok elé tettem kisebb köveket, hogy ezzel is eltakarjam a lyukakat.
A sügerek nagyon imádták, végül be kellett telepítenem még egyet, mert a hímek veszekedtek a lyuk birtoklásán.
A kisebb kavicsokat, meg homokot, amik naponta bekerültek a csőbe szépen kitisztogatták a hímek.
Összefoglalva: a búvóhely nem volt feltűnő, filléres tétel az elkészítése és a (lyukba beleférő) sürgerek imádták.
Üdv: Nova (akinek Imperium Novum-ként kellett volna regisztrálnia...)
Imperium Nova
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: zolikAAAAA » 2011.12.30. 11:06

köszi ez jó 5let és tényleg nem egy vagyon meg is csinálom [signthankspin.gif] [icon_peace.gif]
zolikAAAAA
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: zolikAAAAA » 2011.12.30. 11:14

Tibor a műszikla is meg a hajóroncs is érdekelne hogy miből csináljam mert a többi az menne csak nem tudom milyen anyagokat használjak.
zolikAAAAA
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Imperium Nova » 2011.12.30. 12:41

Többek között a Fresnapf áruházakban is vannak 2 és 4ezer Ft között olyan műsziklák, amik lyukasak. Én is vettem a hónap elején egy igényes kidolgozású műsziklát, de 1 hét után kivettem, mert valahogy idegennek találtam.
Inkább több növényt telepítettem, plusz betettem egy szőlőgyökeret és pár bambusz rudat. A köveket a Dunából szedtem.
Kicsi, 63 literes az akváriumom, de a növényekkel ki tudtam alakítani két olyan területet, ahol megbújhatnak, illetve amik között bujkálhatnak, fogócskázhatnak a halak. Eddig úgy néz ki, tetszik nekik.
Csatolmányok
akvárium 2.jpg
akvárium 1.jpg
Üdv: Nova (akinek Imperium Novum-ként kellett volna regisztrálnia...)
Imperium Nova
Kis hal
Kis hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium