Akvárium hűtés

Az akváriummal kapcsolatos kérdések.

Akvárium hűtés

HozzászólásSzerző: kistigris30 » 2015.07.22. 12:03

Sziasztok még új vagyok de segítenétek elpusztult pár halam ebben a nagy melegben nincs valakinek egy jó tippje hogyan lehet tartósan hűteni az akváriumot.Előre is köszönöm
kistigris30
Friss hal
Friss hal

Re: Akvárium hűtés

HozzászólásSzerző: Beni » 2015.07.22. 18:54

kistigris30 írta:Sziasztok még új vagyok de segítenétek elpusztult pár halam ebben a nagy melegben nincs valakinek egy jó tippje hogyan lehet tartósan hűteni az akváriumot.Előre is köszönöm

Ventillátorral, akvárium-klímával, rendes klímával, jéggel.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: kz1702 » 2016.04.24. 19:03

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki próbálta-e már úgy hűteni az akváriumát, hogy levegőztetőn keresztül nyomott be hideg levegőt.
Arra gondoltam, hogy nyárra beteszek a szobába egy kicsi hűtőt, hogy legyen mindig hideg inni való. A hűtőbe betehetném a pumpát és akkor hideget fújna a vízbe. Azt nem tudom, hogy mennyire lehet ez a megoldás hatékony.
kz1702
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Hal-Ász » 2017.05.22. 01:44

kz1702 írta:Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki próbálta-e már úgy hűteni az akváriumát, hogy levegőztetőn keresztül nyomott be hideg levegőt.
Arra gondoltam, hogy nyárra beteszek a szobába egy kicsi hűtőt, hogy legyen mindig hideg inni való. A hűtőbe betehetném a pumpát és akkor hideget fújna a vízbe. Azt nem tudom, hogy mennyire lehet ez a megoldás hatékony.

Nem hiszem, hogy jelentősen változna a helyzet, hamar felveszi a meleg víz hőmérsékletét, azzal elkeveredve. Beni ötletei működőképesebbnek tűnnek /ventillátor, klíma, stb./
Szép napot!
Árpi
Hal-Ász
Friss hal
Friss hal

Vissza: Az akvárium