Akvárium beindítása

Az akváriummal kapcsolatos kérdések.

Re: Akvárium beindítása

HozzászólásSzerző: kicsiNemo » 2012.01.13. 01:31

Sziasztok!
Olvastam itt sok dolgot az aki beindításáról, meg minden,de szeretnék tisztán látni...tehát vázolnám a helyzetem: adott egy 60L-es akvárium,amit gyári felszereléssel (50W-os fűtő,PowerClean250 szűrő és Tetra Aquasafe vízkezelőszer) kaptunk karácsonyra. Most ott tart a projekt, hogy van már az aljzatban növénytáp,aprókavics,a tetején néminagyobb szemű és 24-25 fokon járatjuk 3napja folmatosan a szűrőt (ésugye a hőmérséklet tartásához a fűtőt)
Mostmár a kérdésem csak annyi,hogy kell-e még valami ehhez a konfighoz és hogy ekkora akival ki kell-e várnom az egy hetet,vagy korábban is mehet bele növény meg persze halacska.:)...csak élő növényeket tervezünk,kb.15 neon hallal és 2 alganyaló harcsával.
Válaszokat előre is köszönöm! [signthankspin.gif]
kicsiNemo
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.01.13. 08:43

Érdemes beszerezned valamilyen indítóbacikat, az összes nevesebb gyártónak van ilyen készítménye. Én Sera Nitrivecet használtam, a többit nem próbáltam, de ezzel nem volt bajom. Sajnos a víz zavaros lesz tőle jó pár órán át, de utána gyönyörűen kitisztul.
Növények már mehetnek bele most, a halak majd csak később. Halaknál javasolnám először a 2 harcsát csak, majd egy-két héttel később a neonokat, hogy ne hirtelen kapja meg a terhelést a szűrőd.
Sok sikert!
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: godorrobert » 2012.01.13. 09:00

kicsiNemo írta:Sziasztok!
Olvastam itt sok dolgot az aki beindításáról, meg minden,de szeretnék tisztán látni...tehát vázolnám a helyzetem: adott egy 60L-es akvárium,amit gyári felszereléssel (50W-os fűtő,PowerClean250 szűrő és Tetra Aquasafe vízkezelőszer) kaptunk karácsonyra. Most ott tart a projekt, hogy van már az aljzatban növénytáp,aprókavics,a tetején néminagyobb szemű és 24-25 fokon járatjuk 3napja folmatosan a szűrőt (ésugye a hőmérséklet tartásához a fűtőt)
Mostmár a kérdésem csak annyi,hogy kell-e még valami ehhez a konfighoz és hogy ekkora akival ki kell-e várnom az egy hetet,vagy korábban is mehet bele növény meg persze halacska.:)...csak élő növényeket tervezünk,kb.15 neon hallal és 2 alganyaló harcsával.
Válaszokat előre is köszönöm! [signthankspin.gif]

Én is ugyanebben a cipőben járok!
Hétfőn indítottam be az aksimat Tetra Aquasafe-el és élő növényekkel!
Ancimat sajna belekellett tennem szinte egyből, mert megörököltem, és nem tudtam volna hova tenni!
De szerencsére eddig jól érzi magát :-)
Neon halakat vmikor jövöhét végén tervezem beletenni
godorrobert
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: noniusz84 » 2012.03.11. 16:19

Sziasztok,
Nem tudom jó helyre írom e a kérdésem, de sajnos nemigazán igazodok ki a fórumtémák közt :s_vigyor:
Nos, kérdésem az lenne, hogy elkészült az uj akváriumom, feltöltésre kész. Mivel nem szeretnék nekiesni mint borjú az anyjának, szükségem lenne egy pár tanácsra.
Az akvárium 45O literes, víz nem volt még benne. Elkészültem a háttérrel (FBS ragasztóval ragasztottam nagyméretű pala lapokat a hátüvegre). Valamaint beszereztem az aljzatot. 2mm-es bazalt zúzalék.

1. Első kérdésem a háttérhez kapcsolódna. Szükséges e áztatni (többször feltölteni majd leereszteni), hogy esetleg az FBS-ből kiázzon valami ami káros lehet?

2. A bazaltot szárazon átrostáltam, hogy a por frakció kimenjen belőle, majd folyó víz alatt átmostam kisebb adagonként. Tehetem e bele ennyi előkészítés után az akváriumba, vagy mossam még? (kristálytiszta víz sztem sose fog lejönni róla, bár legalább már nem túl opálos)

3. Az akvárium feltöltésekor engedhetem e folyamatosan a vizet míg tele nem lesz, vagy szakaszosan pl egyik nap negyedig másnap félig stb?

Légyszi segítsetek, mert nem szeretnék semmit elszúrni :s_vigyor:

Előre is Köszi!

Üdv,
Viktor
noniusz84
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.03.11. 17:42

Ha a háttérből oldódik ki valami káros, akkor az nem fog pár "áztatással" kimenni, de nem hiszem, hogy ezzel lehetne bármi probléma, úgyis rengetegszer kell az elején vizet cserélni, meg szerintem nincs is minek kioldódnia.
Bazalt van nálam is, Én rengeteget mostam, de sajnos mégsem eleget, a feltöltés után csúnyán zavaros volt a víz tőle pár napig, szerencsére a már említett gyakori vízcserével, illetve a perlonok folyamatos tisztításával gyorsan rendeződött a dolog. Neked is ajánlom a további mosást, amíg tiszta vizet nem öntesz le róla.
Feltöltéskor szerintem ha gyári az akvárium, akkor mehet bele a bazalt, a növények, és tele a víz, "kisipari alkoholista ragasztómester" által gyártott esetében (használtra is vonatkozik) viszont végeznék egy nyomáspróbát, azaz 3-4 napig nem tennék bele semmit vízen kívül, azt viszont tele.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: noniusz84 » 2012.03.11. 18:48

Csáo Beni,

Köszi a segítséget.
Nos az akvárium ugy gyári, hogy egy kb 2O éves akváriumkészítő múlttal rendelkező emberke ragasztotta nekem és hát nem ez volt a legnagyobb aksi amit csinált már, ugyhogy bízom benne hogy nem lesz gond.
Ha jól értem azt mondod, hogy nem kell szakaszosan tölteni, hanem mehet egyből tele? Úgy gondoltam elsőre kavics és minden nélkül, majd 24-48 órás állás után leengedem az egészet, utánna kavics, dekoráció bele és mehet a végleges feltöltés.
Vélemény?
noniusz84
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2012.03.11. 19:35

Nem csak a készítőn múlik az,hogy az aki mit bír!
Ha az üveg hibás az a feltöltéskor kiderül!
Szerintem teszteld egy olyan helyen ahol nem tud kárt okozni!(udvaron,garázsban...stb)
Ha minden jó akkor mehet a helyére,kavics bele és növények feltöltés és járasd legalább 2-4hétig!

Üdv Jani!
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: noniusz84 » 2012.03.11. 20:22

Szia Jani 614,

Igen jólenne valahol tesztelni de ezzel csak az a baj hogy egy panelben van a 1O. emeleten:-) gondoltam hogy elviszem valahova feltölteni de attól tartok a szállítás nagyobb rizikó lenne mintha bevállalom a szobában... max a szoba tartalma költözik ki egy pár napra:-) perszer már ami mozdítható, aztán jöhet az imátkozás... a háttérért meg megszakadna a szivem :-S

Csáo
Viktor
noniusz84
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: andrashodi » 2012.03.11. 21:31

Én érdemben csak a bazalthoz merek hozzászólni, szerintem nem tudod teljesen kimosni, de persze kb. 10-szeri átöblítéssel javul picit. Valahol olvastam, hogy amikor a szemcsék összeérnek, már kopik annyit, hogy soha se legyen teljesen tiszta az öblítőlé. Viszont szépen le tud ülepedni, aztán nincs gond vele. Sajna viszont a mulm bele tud rakódni, ezért ha már egy jóideje az akváriumban van, nem érdemes nagyon piszkálni, mert eléggé randa lesz a víz.
Szép projekt, várjuk az életképeket akár az összeállítás folyamatáról is!
"Mindig két lehetőség van. Vagy nincs..."
andrashodi
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: noniusz84 » 2012.03.12. 07:57

Csáo Andrashodi

A bazaltról már én is letettem, hogy kristálytiszta víz jöjjön le róla, csak az a gond, hogy O-2mm-es szemcseméretű és legalább a por nagyrészét szerettem volna eltávolítani belőle:-)
Szívesen töltenék fel képet csak még nem jöttem rá, hogy ide a bejegyzéshez hogy kell csatolni a gépről...
noniusz84
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium