Akvárium üzemeltetése, tisztítása

Az akváriummal kapcsolatos kérdések.

Re: Akvárium üzemeltetése, tisztítása

HozzászólásSzerző: zretyi » 2012.11.21. 15:37

Üdv Mindenkinek!
Lenne egy kérdésem. 35*76 magasság 38cm ez az akvárium mérete, élő növénnyel. Milyen az ideális világítás? Kérem segítsetek milyen világítás kell hozzá? Igazából a legjobb egy gyári tető lenne gondolom de mivel itt komoly szakemberek vannak kérlek segítsetek mit vegyek?
Köszönettel: Kati
zretyi
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: calbus » 2012.11.21. 18:57

zretyi írta:Üdv Mindenkinek!
Lenne egy kérdésem. 35*76 magasság 38cm ez az akvárium mérete, élő növénnyel. Milyen az ideális világítás? Kérem segítsetek milyen világítás kell hozzá? Igazából a legjobb egy gyári tető lenne gondolom de mivel itt komoly szakemberek vannak kérlek segítsetek mit vegyek?
Köszönettel: Kati

Szia ! Hasonló méretű akváriumnál nekem egy Philips aquarelle 18w, 60 cm, és egy sylvania grolux 18w jött be. 8-9 óra világítással. A mostani 250-esbe a Philips aquarelle megmaradt, de egy sera daylight T-8 as párosítással. Megpróbálod, és a neten is van pár fénycső amikből válogathatsz. [eusa_think.gif]
calbus
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: tevfik » 2013.02.19. 09:44

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni. Az akváriumban észre vettem, hogy ismeretlen " nem almacsiga " icipici kis csigák mászkálnak, majd később egyre több jelent meg belőle és elkezdtek nőni is, de maximum kb 1cm-re. Felfedeztem hasonló tornyos fajtát is elvétve. Az 1 - 5 db-ból mostmár 20-30 darab mászkál nap mint nap! [017.gif]

Valószínűleg a növénnyel hozhattam még anno. A kérdésem, hogy ha újra indítom az akváriumot mivel érdemes kitakarítani és hogyan, milyen tisztítóval?

Gondolkodom egy új akváriumon közbe 54 literes lenne red cherryvel - és neon halal. A kérdés mit lehet hozzájuk rakni esetleg még? Valamilyen takarítót harcsa elfér vagy nagyon felzavarja a nyugodt cherry-ket?

Köszönöm előre is válaszotokat! [signthankspin.gif]
tevfik
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: papi » 2013.02.19. 15:59

A csigáktól úgy tudsz megszabaulni, ha levadásod őket ill. forrázott salátalevelet teszel északára a vízbe és reggek kiveszed rendszerint tele lesz csigákkal ez párszor megismételed és ha szerncséd van el tudod tüntetni őket. De jó megolás a csiga evő csiga vagy a botia.
papi
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: calbus » 2013.02.19. 16:32

Szia! Lehet venni csiga irtó vegyszereket halas üzletekben, de azt ne! Egyszer próbáltam , a halaim éppen hogy túlélték. A vékony szálú növényeim nem, pl hínárjaim kimentek. Ahogy Papi is írta salátalevél , uborka szelet egy kis üvegbe este beletéve , reggel csigákkal ki. Személy szerint vettem két botiát, akik egy hét alatt elintézték a csiga kérdést . Kis 200 literes akvárium lévén , helyszűkében fél év után eladtam őket.Bármi is legyen a választásod a vegyszert ne!
calbus
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2013.02.19. 19:29

Ha algázóra gondolsz ajánlom az Otot!(törpe szívóharcsa)
Nekem van 10db és nagyon jók!
Egész nap meg nem állnak és a garnikra sem veszélyesek!
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: Gelfiro » 2013.02.19. 20:34

Szia!

Saját tapasztalatomat mondom, mert nemrég hasonlóan jártam, a végén volt hogy napi 15-20 csigát is sikerült kihalásznom de még így is maradt bőven.
Mivel vegyszerekkel nem akartam kísérletezni először beruháztam egy Ista csigacsapdára
http://www.aquadepo.hu/product_info.php ... pda-p-9950
nem volt rossz, de ennyit kézzel is kiszedegettem, ennek annyi előnye volt hogy egyszerre.
Nálam a megoldást a Csigaevő csiga (Anentome helena) hozta meg. Vaterán sikerült 500 Ft-ért 6 db-ot venni. Azon kívül hogy dekoratívak, lazítják a talajt, kb. 1 hét alatt kitakarították az akváriumot teljesen, csak az üres csigaházak maradtak.
A növényekre teljesen ártalmatlan, ha nincs csiga az aljzatot túrva a kajamaradékokat csipegetik. Nem nagyon szapora fajta, így csak ajánlani tudom.
Gelfiro
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: izabella » 2013.05.01. 12:18

Sziasztok. a heléna csigaevö csiga a legtermészetesebb megoldás az apro csigákra de akkor nem szabad csigaevö halakat tartani. nekem csak 3 helénacsigám van de azota nincs apro csigám , elötte meg mindig láttam és halásztam öket.
izabella
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: geryxplod » 2013.10.23. 20:38

Sziasztok régen volt egy gyönyörű akváriumom ez vagy 10 éve és nagyon jól ment minden majd a sok költözés miatt megváltam tőle.Most e rávettem magam és vettem egy aquael szettet amit szinte már meg is bántam.Egyszerűen nem tudom mi lehet a baj hihetetlenül algásodik és színeződik a víz 17db halacska van benne ebből 2 anci 2 páncélos harcsa 10 pontylazac és 3 vitorlás szerintem a halak mennyisége nem hiszem hogy gond lenne.Hetente 20% vizet cserélek a szűrő soha nincs kikapcsolva.Első sorban a szűrő minősége aggaszt amikor tisztítom alig jön ki belőle valami és vízcserénél rengeteg mulm van mindenütt a kavicson mintha semmit nem szívna magába a másik lehet a kavics mérete 5mm-20mm vegyesen tűzépen vett legkisebb szemű kavics gondosan tisztítva.Lehet nem a legjobb az áramlás a kavicsok között és talán ezért nem dolgozik jól a szűrő.A 3. probléma a fénycsövekkel lehet lehet gyengék vagy nem a legjobbak.Tehát a lényeg az hogy szeretnék egy szép akváriumot amiben életben maradnak a növények mert nem lepi be a moha őket akkor mit és mire cseréljek le?és pl ebbe a szettbe lehet-e másik fénycsövet belerakni átalakítás nélkül.és hogy a szűrő milyen legyen hogy hatékony is legyen és hogy kell e kavicsot cserélnem.
Köszönettel Gery
geryxplod
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2013.10.24. 06:15

Itt az oldalon rengeteg hasznos információ van, olvasd el ezeket:
http://akvarisztika.info/index.php/akvariumok/
Ha ezek után is lesz kérdésed, szívesen válaszolunk.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium