Akvárium aljzat tisztítása

Az akváriummal kapcsolatos kérdések.

Re: Akvárium aljzat tisztítása

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.01.19. 12:38

Gyurmio írta:feca!

Kíváncsivá tettél. Milyen és mennyi hal van az olyan akidban ahol már nem kell porszívóznod? És azokban milyen szűrőrendszer van? Az természetes hogy sima növényes aksiban nem porszívózok,mert nincs mit. De milyen halad van amelyik nem szarik soha?

Semmi gond Gyurmio, látom felhúztalak ezzel a témával, nem akartalak. Viszont egy gyenge kis vita kedvéért nem fogom megosztani egyenlőre a növényeseim, nem azért mert el akarom titkolni, hanem mert más célom van vele. Majd a megfelelő időben és helyen, fogsz találni róla képeket és naplót.
Találsz három olyan aksimat is fent, amiben nem porszívózok és semmi extra szűrés nincs bennük van egy 1500 és két 400 literes. Az 1500-ban például a Callochromisok és a Delfinek végzik el a talajporszívózást, tehát mérethatár sincs, ekkora akinál is megoldható.

A kérdéseid viszont legközelebb kérlek fejtsd ki bővebben, egy soros hozzászólás kedvéért nem mindig ragadok billentyűzetet.
feca101
Cápa
Cápa

Re: Akvárium aljzat tisztítása.

HozzászólásSzerző: Gyurmio » 2011.01.19. 12:54

Mini! Folytatás a szűrős topicban!
Gyurmio
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Csababá » 2011.01.19. 13:10

Nehogy összevesszünk már ezen! El kellene fogadni a tényt, hogy aljzatporszívózás nélkül is van karbantartott akvárium. Szerintem egyiknek kevésbé hevesen kellene érdeklődnie, míg másiknak türelmesebben "mesélni". Én a 222-ben nem mulmozok, míg 240-ben kénytelen vagyok, bár szélmalom-harcnak tűnik. Sok tényezőtől függ, nincs egyedül üdvözítő megoldás. Ha szükség van rá, szívjuk le!
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2011.01.19. 16:07

Ahol megfelelő szűrés van,nem kell porszívózni.Én sem szoktam soha.Számtalan olyan növényes akvárium van,ahol vannak vitorlások is,mégsem porszívóznak.
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Csababá » 2011.01.19. 19:11

Persze nem mindenkinek jelenti ugyanazt a megfelelő.
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2011.01.19. 20:10

Növényes akiban azért nincs aljzattisztítás mert:
1-a sűrű növényzettől nem tudsz aljzatot szívni
2-10-15-25szörös vízforgatású szűrővel szűrnek
3-a halak száma minimális
4-hetente csinállnak 50%-os vízcserét!
Ha valamit nem jól írtam(bár lehetne még mit írni)javítsatok ki!
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2011.01.19. 21:02

A halak száma nem minimális,hanem inkább csak kisebbek,és olyanok,amik nem szennyeznek annyit,magyarul kicsi a kloákájuk :grin:
És olyanok,amik nem tépik a növényzetet.
A többi stimmel :smile:
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.01.21. 01:12

Egy kis videó az aljzattisztításról:
http://www.youtube.com/watch?v=SC6BhvjUWts
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Csababá » 2011.01.21. 11:46

Továbbra is úgy tartom, hogy ez inkább a gyártók céljait szolgálja, mint az akvaristákét. Ha megnézitek, a talaj egyik esetben sem tűnik megfelelőnek. A színről ne is beszéljünk, de nagy szemű, így könnyebben megül közte a mulm. Megfelelő talajnál szerintem elég fölötte mozgatni a leszívó csövet, a szmötyi könnyebb, így felszippantja. Ami mégis a talajba kerül, az szerintem biológiailag lebomlik (hasznos bacik), esetlegesen a tornyos csigák feldolgozása után. Nem kezdő akvaristáknál ritkán látni ilyen eszközt, talán nem véletlenül. Ha olyan szűrésünk van, ami ráadásul jó áramlással a szűrőbe, vagy legalább is egy helyre gyűjti a koszt, akkor meg még könnyebb dolgunk van.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Csabi » 2011.01.21. 11:55

Én minden vízcserekor áttúrom a kezemmel a kavicsot. Így az aljzat is tisztul, és a csapvíz is "koszolódik".
Csabi
Öreg rája
Öreg rája

ElőzőKövetkező

Vissza: Az akvárium