Akvárium aljzat tisztítása

Az akváriummal kapcsolatos kérdések.

Akvárium aljzat tisztítása

HozzászólásSzerző: aquarist » 2011.01.17. 17:25

Sziasztok!
Azt szeretném (megint) kérdezni, hogy mitől lehet az, hogy a talaj nagyon koszos? Tegnap cseréltem ki a víz 1/3-át, és már nagyon koszos a a kavics. Teljesen natúr színű kavicsom van, nagyon apró szemű, és néhol ilyen feketés kosz van rajta. Mindenhol olvasgatok, hogy mi lehet, de sehol nincs olyan, ami beválna. Főleg a növények tövében van jelen. De máshol is... Mi lehet ennek az oka? Előre is köszönöm!
aquarist
Friss hal
Friss hal

Re: Talaj

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.01.17. 23:00

Lehet, hogy kevés a szűrésed. - Ez nyilván így van máskülönben nem látnál koszt.
Úgy cseréld a vizet hogy közben mulmozót (ez lehet egy félbevágott műanyag palack ráragasztva egy gumicsőre is) használsz, és takarítod a talajt.
Vagy szívd le a talajt a leszívócsővel, és mosd át alaposan, ne egyszerre, csak fokozatosan! Vagy ha ez nem megy mulmozóval menj végig rajta többször, amíg látod hogy ki nem tisztul. - szerintem!

Mulmozni és talajt tisztítani csak olyan akiban nem muszáj, ahol megfelelő szűrés van.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Gyurmio » 2011.01.17. 23:07

Hogyan cseréled a vizet,milyen módon? Gondolom csövet használsz ahogy kell,porszívó tölcsérrel. Előfordul hogy vízcsere közben felkavarod az aljzatot kicsit jobban mint kéne,aztán a kosz szép lassan visszaülepszik a talaj tetejére és olyan mintha nem csináltál volna semmit. Ez az egyik lehetőség. De ha rendesen kitisztítod,(nem havonta egyszer) akkor az másnap nem lehet koszos. A legjobban a növények töve,valamint a gyökerek,kövek alatti részek piszkolódnak. Mennyi hal van benne és mik?
Gyurmio
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Gyurmio » 2011.01.17. 23:12

"Mulmozni és talajt tisztítani csak olyan akiban nem muszáj, ahol megfelelő szűrés van."

feca! A szűrő nem szedi ki a koszt a talajból. Azt Neked kell.
Gyurmio
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.01.18. 01:21

Gyurmio írta:"Mulmozni és talajt tisztítani csak olyan akiban nem muszáj, ahol megfelelő szűrés van."

igazad van ennél az akinál erős volt ezt felhozni, de nem győzöm ezt a tapasztalatom megosztani és hangsúlyozni, mert nekem bevált és nekem is sok idő kellett míg elhittem.

feca! A szűrő nem szedi ki a koszt a talajból. Azt Neked kell.

Igen, ez ismerős, talán én is írtam ilyet régen, és én sem hittem, hogy ez megfelelő szűrés, és halválasztás esetén, nem így van. A legtöbb akim viszont már ilyen. És azokban, nekem már nem kell.
De pont azért írtam feltételes módban, mert nekem is van még olyan, amiben meg kell. Ennek kizárólag anyagi oka van.
Egy növényes akváriumban, ha már szépen benőtték a növények, nem tudsz porszívózni a növények és tereptárgyak miatt.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: aquarist » 2011.01.18. 16:00

Van ez a sima kézi pumpa... Azzal szoktam mindig a talajt szívni, meg a növények tövét, hogy eltávolítsam a koszt. Most egy kicsit csökkent a kosz, mintha eltűnt volna.
[signthankspin.gif]
aquarist
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Gyurmio » 2011.01.18. 22:49

feca!

Kíváncsivá tettél. Milyen és mennyi hal van az olyan akidban ahol már nem kell porszívóznod? És azokban milyen szűrőrendszer van? Az természetes hogy sima növényes aksiban nem porszívózok,mert nincs mit. De milyen halad van amelyik nem szarik soha?
Gyurmio
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: mini » 2011.01.18. 23:21

Szia Gyurmio!
Már bocsi, de szerintem ő nem ezt írta! Szerintem! Ja és ha egy növényes aksiban full a növényzet és vannak benne halak is, te, hogy porszívóznád? Te is kíváncsivá tettél!
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
http://www.facebook.com/Afrikancichlids
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Gyurmio » 2011.01.18. 23:25

Oké! A full növényesben nagyon nehéz a porszívózás. Tehát ha semmi helyet nem hagyunk akkor nem tudjuk rendesen takarítani az aljzatot. És a halak mellékterméke hogyan kerül ki?
Gyurmio
Kis hal
Kis hal

Re: Akvárium aljzat tisztítása

HozzászólásSzerző: mini » 2011.01.18. 23:35

Szia!
Sehogy! Szerintem, ha tévednék javíts ki, de az embernek van két keze, óvatosan felkavarjuk az aljzatról a növények között a "koszt" és utána a többi munkát elvégzi egy jó szűrő. Legalábbis a nagyját! Na meg ha úgy is hetente ill. kéthetente részleges vízcsere van a káros anyagok java kikerül az akváriumból. Nem?
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
http://www.facebook.com/Afrikancichlids
mini
Cápa
Cápa

Következő

Vissza: Az akvárium