Akvárium aljzat tisztítása

Az akváriummal kapcsolatos kérdések.

Re: Aljzattisztító

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2012.03.05. 21:30

Nekem ez van már 4.éve és jó!
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

Re: Aljzattisztító

HozzászólásSzerző: Zsani_Baba » 2012.03.05. 21:36

Több félét nézegettem, de amit láttam róla leírásokat és videókat jónak találtam.
Szerintem nekem is nagyon megfog felelni, maradok ennél a választásnál.

Mondjuk nekem az akváriumban kétféle aljzat van, a homokszemcsés köveket, amiben szeretnek túrni a hala nem fogja nagyon szét hordani, miközben tisztítom?
Köszi
Zsani_Baba
Friss hal
Friss hal

Re: Akvárium aljzat tisztítása

HozzászólásSzerző: Hal-Ász » 2017.05.22. 02:11

Sziasztok!
Embere válogatja, aljzattisztítás nélkül is működik az aksi, mint ahogy itt sokaknak is.
Én ugyan porszívózom /havi egyszer/, de akkor is csak amennyire hozzá lehet férni. Dús növényzet mellett ez nyilván nem működhet, meg egyébként sem illik bolygatni a növényeket, egy jól beállt medencében a gyökérzetük már mélyen beágyazódhatott a táptalajba. Ugyanakkor a mozgatható dekorációt ki lehet szedni, /nagyobb köveket, fákat, stb/ ha a porszívózás útjában van. Ha utána másképp van visszarendezve, az a halaknak is változatosság.
A tavakban tízezerszám vannak a halak, az ürülékük már komoly rétegben kellene, hogy lerakódjon az aljzaton, mégsincs így, és senki se porszívózza.
Szerintem atomi szintekre bomlik le az ürülék, csak mivel állandó az utánpótlás, mi ezt az akváriumban nem vesszük észre, állandó mennyiségűnek látjuk, holott az időben régi mulm már lebomolhatott.
Más kérdés, hogy aki ész nélkül hajigálja be az eledelt, az már túlterheli a rendszert, nincs idő, hogy feldolgozódjon. Annak muszáj aljzatot takarítani, ha jót akar magának.
Szép napot!
Árpi
Hal-Ász
Friss hal
Friss hal

Előző

Vissza: Az akvárium