Tropheus

Halakról készült fotók bemutatása pár soros kommentárral.

Re: Tropheus

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.02.20. 03:08

Hopsz! Valaki már írt róluk a Wikipedián, bár ez is zavaros
http://tropheini.de/wiki/index.php/Trop ... lation_7.8 [017.gif]
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.02.20. 11:46

Szia!
Németül nem éppen vagyok toppon a fordítóval inkább nem próbálkozok tehát a Wikipédia nem tudom mit mond.A két hal nem is ugyanaz és nem is teljesen különböző.A golden kazumba a kachese arany változata.Legalábbis én így tudom.
Üdv.:Fox
Fox
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.02.20. 13:07

Egyenlőre én is valami ilyesmit szűrtem le, de nem vagyok biztos benne. Több ellentmondásos írást olvastam róla, mondjuk túl sok értelmes írást nem találtam. Rákérdek a sügifórumon, hátha tudja valaki.

Milyen böngészőt használsz? Próbáld ki a Chrome-ot, automatikusan fordít és sokkal gyorsabb mint a többi böngésző, én régebben kipróbáltam és nem szerettem, de most váltottam rá és tetszik, a könyvjelzőkezelője gagyi, de egyébként jobb mint a többi.Előtte Mozillát használtam, de lassú és elavult a Chrome-hoz képest.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.02.20. 13:25

Az is érdekes a Kazumbánál, hogy nagyon hasonlít több változatra is, például az Ilangira. Ezt magam is tapasztaltam mikor
nemrég beszereztem egy Ilangi csapatot (lebuktam) és hely hiányában a saját akváriumuk beszerzéséig, ideiglenes szálláshelyük a Kazumbák (megint lebuktam) akváriuma lett. Mindkét csapat körülbelül egyforma korú halakból áll, 6-7 centi méretűek.
Mikor beengedtem őket az akváriumba, este volt csak azt néztem meg nem e bántják egymást, de szemlátomást nem igazán érdekelték egymást ezért tovább nem is figyeltem őket. Másnap jött hozzám egy sügéres kolléga és megkérdezte, melyik az Ilangi - én meg - hát melyik lenne - az a - ööööö - nemtom. A két hal első ránézésre tök egyforma, természetesen van köztük különbség és már egyértelműen látom is, de első ránézésre nagyon hasonlítanak. Idősebb korukban már persze egészen más a két hal.

Mindkét csapatot nemrég szereztem be, gyönyörű F1-es halacsok, nagyon szép színezettel. Nagy szerencsém volt mindkét csapattal.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.02.20. 13:32

Feca én már abban sem vagyok biztos ,hogy te tartasz halakat. Mióta is csinálod róluk a képeket?? [098.gif]
Irigyellek, nálam egymáson állnak az üres akváriumok ,de nem tudom őket hova összerakni..... [093.gif] egyenlőre.Pedig már nagyon vágyom a Tropheusokra és Petrochromisokra.
Az ilangi kazumba hasonlóságra én még nem figyeltem fel, igaz együtt még nem is tartottam őket. [eusa_think.gif]
Mozillát használok, a fordítás meg hát.....angolul azért úgy ahogy tudok, de amiket az lefordít.... [rofl.gif]
Fox
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.02.20. 13:44

Hát igen nem ragozza túl :lol: vagy éppen nagyon, de nagyjából érthető.

Igyekszem fotózgatni, csak elvoltam (vagyok) az aksik beállításával és a szűrésük tökéletesítésével.
De egy pár régebbi képem van a Dubikról és Molirokról azt felteszem
https://picasaweb.google.com/balakva/Tr ... directlink
https://picasaweb.google.com/balakva/Tr ... directlink

A delfinek csak ideiglenesen voltak a Dubikkal pár napig, mikor kettészedtem a csapatot, már az aksik is át lettek rendezve és kezdenek tanganyikás képet ölteni.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.02.20. 13:50

Na most már hiszek neked. [098.gif]
Szépek, a duboisiknél milyen világítás van?
Fox
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.02.20. 14:07

Philips Akvarelle, de kénytelen leszek valami más csövet beszerezni mert ez már nem kapható, pedig az új aksik fölé is ezt akartam nekem bevált, kár hogy beszüntették a gyártását, azt olvastam hogy Sylvania Aquastar,Sylvania Coralstarral helyettesítik többen, talán a Coralstar a jobb,
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.02.20. 14:20

De kapható csak más néven, ugyanezt a csövet adják más névvel és drágábban. Csak az új neve nem ugrik be. [eusa_think.gif]
Fox
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.02.20. 14:51

Időközben megerősítettek hogy a kazumba egy kaschese változat. [great.gif]
Fox
Növendék hal
Növendék hal

ElőzőKövetkező