Tropheus

Halakról készült fotók bemutatása pár soros kommentárral.

Re: Tropheus

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.02.17. 22:34

Először is köszönöm a megszólítást. [icon_pray.gif]
Nos, ha rövid akarok lenni akkor de igen, kicsi.
Viszont több oldalról is megnézve úgy látszik sikerült emberünknek eltalálni egy olyan felállást amiben nem rendeznek vérfürdőt és stabilan szaporodnak is.Igaz nem tudni mióta vannak ezen a helyen de a sok ivadékból arra következtetek ,hogy ez már egy ideje működőképes, tehát ebből látszik ,hogy megfelelő hím-nőstény arány esetén ilyen kis helyen és kis csapatban is működőképes lehet a tartásuk.Természetesen ez nem azt jelenti ,hogy álljunk neki 200 literben Tropheust tartani, csak egy példa arra ,hogy működhet.Bár ez így ebben a formában csak ideig óráig, gondolom azért néha lehalássza a nagyobbakat mivel ahogy elkezdenek fickósodni a kicsik ez az egyensúly borul(hat) és ilyen kis élettérben még a növésben is megállnak. Én továbbra is tartom magam a legalább 400 liter 20-30 fővel jó szűréssel rendszeres vízcserével elvhez. Tehát igen, kicsi ez a hely, és attól ,hogy a halak szaporodnak és egyes gazdik értenek a nyelvükön mert a halak közlik velük ,hogy tök jól érzik magukat még nem biztos ,hogy így van.
Legalább is kevéske tapasztalatom alapján így van, ezzel nem kell egyet érteni.
Elnézést a rizsa miatt. [098.gif]
Üdv.:Fox
Fox
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.02.17. 22:45

feca101 írta:Hát igen, elég rizikós, de lehet, hogy elfogadnák őket, még most együtt voltak egy moliro bandával jó sokan. Én is első körben molirokhoz raktam őket, kettő perc elteltével össze akartak ívni a molirokkal, 5 perc elteltével a két vezérhím elkezdte megszabadítani egymást a pikkelyeitől [021.gif] Külön is választottam őket egyből, persze mindezt éjszaka [pullhair.gif] . Most egy 1500 literesbe vannak császárokkal és delfinekkel, de majd mennek egy külön aksiba. Ivadékot viszont szerintem melléjük lehetne nevelni, szerintem ez jó megoldás lehet egy agresszív csapat bővítésére, általában a kicsit nagyobb (már nem ehető) ivadékot nem bántják. Megpróbálnék idősebbet is, de abból inkább nőstényt, egy új hímet valószínűleg nem viselnének el. Az új nőstények miatt viszont valószínű megritkítanák egymást a hímek. No de ilyen ez, kockázat nélkül nincs siker.
Egyenlőre viszont nem fenyeget ez a veszély, mert úgy néz ki kipusztultak Országunkból és nálam van egyedül. Esetleg Németből lehetne hozatni, vagy esetleg Pondraisedet, vagy vadonfogottat.

Hát igen, ez a kis létszámú csapat átka [089.gif]
Az ivadékos mellénevelős dologba még látok is némi fantáziát, villany leolt éjjel berak aztán lesz ami lesz.Esetleg ha egy 15-20 főt tudnál szerezni melléjük.Minden esetre szurkolok. [great.gif]
Fox
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.02.17. 22:52

Hát igen, elég rizikós, de lehet, hogy elfogadnák őket, még most együtt voltak egy moliro bandával jó sokan. Én is első körben molirokhoz raktam őket, kettő perc elteltével össze akartak ívni a molirokkal, 5 perc elteltével a két vezérhím elkezdte megszabadítani egymást a pikkelyeitől Külön is választottam őket egyből, persze mindezt éjszaka .

Bocsánat, de így értelmesebb:
Hát igen, elég rizikós, de lehet, hogy elfogadnák őket, még most. Együtt voltak egy moliro bandával jó sokan.

Mikor utólag visszaolvasom egy hozzászólásom, sokszor észreveszem milyen szörnyű hosszú összetett mondatokat írok :oops: még nézni is rossz. Általában akkor történik ez, mikor gyorsan akarok leírni valamit ami épp lelkesít. Na mindegy, ez már így marad nálam.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.02.17. 22:52

Cook!
Most a nagyoktól kérdeznék, gondolok itt Fecára

Én semmiképp sem vagyok "nagy" vagy "profi" vagy akármi, hanem maximálisan kezdő! A sügérekkel és azon belül a Tropheusokkal kapcsolatban meg főleg! Az meg csak szerencse, hogy megtehetem, hogy tartok belőlük egy-két csapatot és megfigyelhetem őket. És ha jól tartom még az is lehet, hogy szaporodni fognak.
Ebben a történetben nem hiszem, hogy vannak nagyok vagy kicsik. Esetleg van aki ügyesebben csinálja és van aki kevésbé.
Van akinek több szerencséje van van akinek kevesebb - és ez, a leginkább meghatározó! A Nagyok pedig: a Halak!
Nem akarlak untatni, csak az a tiszta, ha erről már most leírom a véleményem.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.02.17. 22:53

Mi a véleményetek erről az akváriumról és halakról?
Nem kicsi ez az hely??
http://www.youtube.com/watch?v=-q2sxOVZ ... re=related

Szerintem is kicsi. De! Ennek az akváriumnak a szűrése valószínűleg jobb mint az én összes szűrésem együttvéve, ha ennyi halnál ilyen kristály tiszta tud lenni a víz. A másik: legalább négy generációt látok úszkálni, méghozzá nem is kis mennyiségben, így láthatóan, részben jól érzik magukat. De valóban még minimum 50 centi ráférne a hosszra, és egy picit szélesebb is lehetne, hogy legyen egy kis kiúszótér. Ráadásul ez nem igazán osztott vagy szorzott volna az aki költségvetésén.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.02.17. 23:02

Bocsi, hogy belepofázok a véleményedbe de szerintem ez egy gyári külső+powerhead szivaccsal kombó. [098.gif]
Fox
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.02.17. 23:05

feca101 írta:Cook!
Most a nagyoktól kérdeznék, gondolok itt Fecára

Én semmiképp sem vagyok "nagy" vagy "profi" vagy akármi, hanem maximálisan kezdő! A sügérekkel és azon belül a Tropheusokkal kapcsolatban meg főleg! Az meg csak szerencse, hogy megtehetem, hogy tartok belőlük egy-két csapatot és megfigyelhetem őket. És ha jól tartom még az is lehet, hogy szaporodni fognak.
Ebben a történetben nem hiszem, hogy vannak nagyok vagy kicsik. Esetleg van aki ügyesebben csinálja és van aki kevésbé.
Van akinek több szerencséje van van akinek kevesebb - és ez, a leginkább meghatározó! A Nagyok pedig: a Halak!
Nem akarlak untatni, csak az a tiszta, ha erről már most leírom a véleményem.

Mikor utólag visszaolvasom egy hozzászólásom, sokszor észreveszem milyen szörnyű hosszú összetett mondatokat írok :oops: még nézni is rossz. Általában akkor történik ez, mikor gyorsan akarok leírni valamit ami épp lelkesít. Na mindegy, ez már így marad nálam.

Ezzel pedig maximálisan egyet értek, ha tudnék fogalmazni valószínű én is ilyet írtam volna [041.gif] , de ha egoista nagyképű paraszt vagyok az egyszerűbb. [icon_hang.gif] [098.gif]
Fox
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.02.17. 23:32

Fox írta:Bocsi, hogy belepofázok a véleményedbe de szerintem ez egy gyári külső+powerhead szivaccsal kombó. [098.gif]

Igaz :oops:
Nemrég láttam egy kasakalawe medencét élőben, ami 250 literes volt, gyönyörű halakkal és szintén több generáció ivadékkal. Egy nagyobb teljesítményű Eheim külső, és egy vízforgató volt benne szűrésnek. Megjegyzem volt még 5-6 darab 2000 literes medence is [gasp.gif]
A kasakalawe is egy gyönyörű változat, a képek nem adják vissza, élőben nagyon szép.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.02.20. 02:46

Fox! Szerinted a Tropheus Kachese Yellow és a Golden Kazumba egy és ugyanaz a hal, vagy két külön változat? Van olyan írás ami az egyiket állítja és van olyan ami a másikat. A Kachesének van egy vörös és egy arany változata, az arany változatot nevezték el arany Kazumbának, vagy ez csak tévhit?
Kachese ugye egy partfok neve Zambia partjainál, http://www.panoramio.com/photo/21294234 Kazumba pedig egy falu, vagy város észak-nyugat-Zambiában, vagy egy város a Kongói Demokratikus Köztársaságban, vagy egy valami Mbala mellett a Tanganyika tótól délre, vagy van még Kazumba amit nem találtam meg. Ez elég zavaros de valószínűleg több Kazumba is létezik
illetve a területek fennhatóság is változhat, amivel a városok neve szintén. De a lényeg - ha a két hal ugyanaz, mi köze van a két névnek egymáshoz? [017.gif]
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.02.20. 02:57

Ráadásul a Kachese elméletben Spec Red, a Kazumba pedig Moorii [017.gif]
feca101
Cápa
Cápa

ElőzőKövetkező

Vissza: Halak fotói