Tanganyika tó és sügérvilága

Halakról készült fotók bemutatása pár soros kommentárral.

Re: Tanganyika tó és sügérvilága

HozzászólásSzerző: mini » 2011.02.16. 20:34

Feca, Csababá!
Köszönöm szépen, majd megpróbálok csinálni róluk egy kis videót is, ha nem bánjátok?! [signthankspin.gif]
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
http://www.facebook.com/Afrikancichlids
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: mini » 2011.02.19. 23:27

Sziasztok!
Lenne egy oltári nagy kérdésem, nagy dilemmában vagyok szerintetek a Paracyprichromis nigripinnis "blue neon" lazacsügérnek hány fajtája vagy földrajzi változata van? Feca, Fox mint nagy hal guruk [icon_pray.gif] , mert én csak egyről tudok. Vagy tévedek? [eusa_think.gif]
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.02.20. 00:19

Szia Mini!

Fain a videó! [041.gif] [great.gif]

Ami a kérdést illeti ez a hal az egész tó partszakaszán megtalálható, tehát rengeteg földrajzi változata van, amik között minimális az eltérés.Az akvarisztikában legelterjedtebb "blue neon" a Chituta öböl-beli változat.
Üdv.:Fox
Fox
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: mini » 2011.02.20. 01:34

Szia Fox!
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, ez sokat segített! Most már ezzel is okosabb lettem! [icon_pray.gif] Nem gondoltam volna, hogy a blue neonnak még van több változata?! [eusa_think.gif] Ez érdekes.
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: feca101 » 2011.02.20. 01:47

Ugyanaz a véleményem mint Foxnak, sok változata lehet a nigripinnisnek, ráadásul a kis különbségek miatt gondolom nehéz őket megkülönböztetni, már ha egyáltalán jelzi egyáltalán a kifogás helyét a kereskedő. Egyébként nem egy sűrűn tárgyalt sügér. Nekem Brieni van, és abból Velifer, ennél ugyanez a helyzet, kíváncsiságból utánanéztem milyen változatai vannak, és a neten fellelhető, egyébként kevés fényképből nem tudtam beazonosítani - illetve egy másik változatra hasonlít.
Nem volt kifejezett szándékom Brienit tartani, egyszerűen csak megláttam és megtetszett. 1 centisen hoztam el őket, már akkor is úgy néztek ki mint a kifejlett egyedek - élénksárga alsó úszók, koromfekete hátúszó felső fele, nagyon jópofák.
feca101
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: mini » 2011.02.20. 01:52

És valóban, bár én egyenlőre csak két változatot találtam! Ime:
P.nigripinnis  Blue neon   Kambwimba.jpg
P.nigripinnis Blue neon Kambwimba.jpg (10.27 KiB) Megtekintve 1369 alkalommal.
P.nigripinnis  Blue neon   Chituta.jpg
P.nigripinnis Blue neon Chituta.jpg (6.92 KiB) Megtekintve 1369 alkalommal.

Szia Feca!
Neked is köszi a választ, igen irigyellek is a brieni "Velifer" miatt! Nekem is nagyon tetszik és tartani is akarok majd belőle! [045.gif]
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Fox » 2011.02.20. 11:52

Szia Mini!
Mint írtam nagyon minimális különbség van a változatok között.Mint pl a kék-sárga szín aránya/élénksége vagy az úszósugarak megnyúltsága.....Ez lehet a fő ok amiért nincsenek ilyen határozottan elkülönítve a variánsok.
Üdv.:Fox
Fox
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Imre2396 » 2011.02.20. 23:16

Citromsügéreknek (Neolamprologus leleupi) milyen bújkálók kellenek mert nekem bent van egy fél kókuszdió van bejárat vágva(halas boltban vettem)és abba nem akarnak belemenni,talán túl sötét? Nincs valakinek valami ötlete?Csigaház tényleg jó nekik?Csak abból nagyobb kell gondolom.
Üdv:Imre
Imre2396
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: mini » 2011.02.21. 00:15

Fox írta:Szia Mini!
Mint írtam nagyon minimális különbség van a változatok között.Mint pl a kék-sárga szín aránya/élénksége vagy az úszósugarak megnyúltsága.....Ez lehet a fő ok amiért nincsenek ilyen határozottan elkülönítve a variánsok.

Szia!
Ok!! Vettem az adást! Értem!
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: mini » 2011.02.21. 00:19

Imre2396 írta:Citromsügéreknek (Neolamprologus leleupi) milyen bújkálók kellenek mert nekem bent van egy fél kókuszdió van bejárat vágva(halas boltban vettem)és abba nem akarnak belemenni,talán túl sötét? Nincs valakinek valami ötlete?Csigaház tényleg jó nekik?Csak abból nagyobb kell gondolom.
Üdv:Imre

Szerintem vagy valamilyen virágcserepet vagy egy halom kővel próbáld meg, úgy hogy közte elférjenek! Szerintem a csigaház nem jó nekik, ők nem csigasügik!
mini
Cápa
Cápa

ElőzőKövetkező

Vissza: Halak fotói