32 literes akvárium

Mutasd be akváriumodat, akváriumaidat.

32 literes akvárium

HozzászólásSzerző: drbudai » 2012.08.09. 16:59

Sziasztok!

Beni javaslatára hoztam létre az új témát. Az akváriumom 32 literes (sajnos elég kicsi), Nagyszemű kavics az aljzat, két műnövény van benne, atman at-a 1500-as motor, hozzá egy sima szivacsos szűrő. A vízmelegítő márkáját nem tudom mert úgy kaptam használtan. A halállomány 4 pink dánió, 2 zebra dánió, egy páncélos harcsa, 1 guppy, egy félcsőrös csuka, és egy vitorlás hal (aki elajándékozásra vár). A világítás egy egyszerű kis lámpa 9 wattos izzóval. Az első eresztéshez képest teljesen kicserélődött a halállományom, sok elpusztult. Későbbiekben amint pénzem lesz rá berendezek egy nagyobb akváriumot, de addig is a segítségeteket szeretném kérni, hogy ezt a kicsit rendesen tudjam kezelni és lehetőleg a halaim túléljék. Mindenféle jótanács jöhet mindent megfogadok, mert eddig csak jót tapasztaltam. Előre is köszi [signthankspin.gif]
drbudai
Kis hal
Kis hal

Re: 32 literes akvárium

HozzászólásSzerző: Csuvi » 2012.08.09. 21:39

Szia!
32 literrel is lehet gazdálkodni, a lényeg, hogy ne vegyél újabb halakat egyelőre. Továbbá a műnövényeket cseréld le igaziakra. Egy belső szűrőcske nem ártana a nagy úszó részecskéket összeszedni.

Amikor bemész a boltba, hogy lecseréled egy nagyobbra az akváriumodat, akkor amit elképzeltél, azt duplázd még. Na, onnantól felfele nézegess dolgokat.

Egy ilyen: http://aquaimpex.hu/webshop/product/kom ... teres-1319
Vagy ha fokozatosan, akkor: http://aquaimpex.hu/webshop/product/szo ... riumok-143
Itt jó árakra lelhetsz...
... inkább csak nézelődöm...
Csuvi
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: Tibor » 2012.08.10. 08:56

Csatlakozom Csuvi által leírtakhoz. Célszerű a lehető legnagyobb akváriumot megvenni amit csak tudsz, amit a pénztárcád és a rendelkezésre álló hely megenged.
Fontos odafigyelni, a jó szűrésre, megvilágításra, stb. Azt tanácsolom, tudd, hogy mit akarsz mielőtt belépsz egy szaküzletbe, érdemes eldönteni milyen és hány halat szeretnél, azoknak mik az igényeik (vízmennyiség, vízminőség, hőmérséklet, medence megvilágítás, társíthatóság, minimális csapatlétszám) tudd, hogy milyent típusú növényt szeretnél (az élő növény nem csak a dekorációt szolgálja). Járd körül jól a témát mert különben a szép akvárium álma rémálom lesz.
Szép hobbit választottál, de légy körültekintő és alapos, mert élőlényekről van szó. [icon_super.gif]
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: drbudai » 2012.08.10. 12:42

Köszönöm a tanácsokat! A nagy akváriummal az a baj, hogy a 72 liter még megengethető de az is csak pár hét. Egyébként milyen időközönként lehet 100%-os vízcserét csinálni? A kérdés azért merült fel bennem mert ezek a nagyszemű kavicsok nem igazán váltak be és le akarom cserélni. Kb. 3 hete volt utoljára teljes vízcsere. Ja és még egy, hogy ha most mondjuk megcsinálom nem lesz baj a túl nagy változástól?
drbudai
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: papi » 2012.08.10. 12:47

Szerintem a 100% vízcerét kerülni kell, hacsak valami egetverő indok ezt nem támasztja alá. Ha talaj csere miatt leengeded az akvárumot a vízből amennyit csak tudsz tarts meg, legjobb lenne min. a fele. Egyébként valamibe addig úgy is tartani kell a halakat. Minnél kevesebbet bolygatod őket annál jobb.
papi
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: drbudai » 2012.08.10. 15:43

Akkor végül is a talajcserét biztonsággal meg lehet csinálni, ha megtartom a víz lehető legnagyobb részét. Amúgy ezt azért akarom nagyon megcsinálni mert már két kishalam pusztult el úgy, hogy azóta se találtam meg őket. [icon_hang.gif] Gondolom a nagy kavicsok alatt lehetnek valahol, és félek, hogy valami bajt is okoznak a bomlás miatt.
drbudai
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.08.11. 08:34

100%-os vízcserére elméletileg sosincs szükség, legfeljebb valami extrém mérgezés esetén, bár ott is inkább azt mondanám, hogy 2-3x egymás után 80%-os, mert akkor nem kell kiszedni a halakat, meg még lehet utána is cserélgetni naponta...
Ha nincs ilyen jellegű probléma, akkor viszont elég 30-50%-ot cserélni. Kicsi akváriumoknál, mint a Tiéd nem túlzás a heti 2x sem, az "átlagos" méretűeknél a heti egy, míg 3-400l körültől kétheti, 1000 l felett meg elég akár csak havonta. De persze ez sem szabály, mint szinte semmi ebben a hobbiban, és rengeteg tényező befolyásolja.
Talajcsere esetén szerintem 1-3mm körüli szemcsenagyságot keress, ha maradsz kavicsnál, ha égetett agyag lesz, akkor lehet kicsit nagyobb is.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: drbudai » 2012.08.11. 10:20

Most már megcsináltam a talajcserét. Ezt a fajtát amit beleraktam, kimondottan akváriumhoz vettük csak egy kicsit nagyon is sok lett. A vizet 100%-ig megtartottam így nem lett vízcsere csak egy kis fertőtlenítőt öntöttem bele. Úgy néz ki a halak túl fogják élni. Tegnap egy kicsit megijedtem mikor rákapcsoltam a világítást azt vettem észre, hogy a harcsának és a vitorlásnak mintha véraláfutásos lenne a szája körül egy kis rész. Remélem, hogy rosszul láttam de ha mégsem ezt mi okozhatja?
drbudai
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: drbudai » 2012.08.13. 14:34

Sziasztok! Egy újabb kérdés. Megfogadtam a tanácsokat és kitettem a műanyag növényeket az akváriumból. Vettem bele két élőt, majd képet megpróbálok felrakni mert a beazonosításhoz úgy is kelleni fog és én meg nem tudom a nevét és az igényeit egyik növénynek se. A kérdés a következő: Ahogy beleraktam a növényeket észrevettem, hogy legalább 4 csigát is kaptam mellé, és arra lennék kíváncsi, hogy ezek a csigák ártalmasak lehetnek vagy meg lehet hagyni őket?
drbudai
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: papi » 2012.08.13. 14:51

Kérdés, hogy milyen csigák? De nagyon valószínű, hogy valami "nemes" csigafajról lehet szó, úgyhogy szerintem táolítsd el őket minnél hamarabb. Mert ha elszaporodnak nehéz lesz megszabadulni tőlük (főleg ha ez az apró barnahélyú csiga).
papi
Növendék hal
Növendék hal

Következő

Vissza: Akváriumok bemutatása