Gond van a növényeimmel!

Növények fajtái, tartásuk és igényeik.

Re: Gond van a növényeimmel!

HozzászólásSzerző: Tibor » 2012.02.07. 09:48

Guzsvány írta:... ha nem a halak eszik meg a növényt, akkor mitöl kell gyakran ujjat venni??? mert már csak 1 növényem van.. de ez is kezd elcsunyulni és kicsinyülni :( [signthankspin.gif]

Ennek sok oka lehet, elsősorban tápanyag- és megfelelőfény-hiány, de a víz kémiai összetétele és hőfoka is befolyásolja a növények fejlődését.
Ezek a paraméterek növényenként eltérőek lehetnek így általánosságba nem lehet elmondani, hogy mire van szükséged. Kérlek próbáld leírni, hogy milyen növényeid vannak vagy milyet szeretnél (egy fotó is sokat segít), ill., hogy milyen világításod van és mennyit világítasz, valamint a víz paraméterek is sokat segítenek elsősorban pH és keménység, a legfontosabb, nyilván a többi sem mellékes de kezdetnek az is jó.

ui. nézd át ezt a Témát itt is találsz jó pár hasznos dolgot. [great.gif]
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2012.02.07. 17:44

Guzsvány írta:köszi:) elolvastam, és pár kérdésre segitettek is a dolgok. de megkérdeznem akkor az is érdekelne még, hogy ha nem a halak eszik meg a növényt, akkor mitöl kell gyakran ujjat venni??? mert már csak 1 növényem van.. de ez is kezd elcsunyulni és kicsinyülni :( [signthankspin.gif]

Kizárt,hogy a halak eszik meg a növényeket.Kivéve,ha sügereid vannak.De azok sem eszik meg,hanem kitúrják,szétcincálják.
Tápozod valamivel a növényeket?Van táptalaj az általános talaj alatt?
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Guzsvány » 2012.02.07. 20:55

szivesen feltennék képeket, ha az sokat segitene a tanáccsadásban. csak nemtudom hogyan kell ?! nincs táptalajom csak egy kis ,,plasztika pohárba" van a növény. nemhinném hogy az nagyon jó. az akvárium alja tele kövekkel de nem kicsik, hanem kb5cm egy drb. a szürést, levegöztetöt és az oxigént egész nap hagyom dolgozni, míg a villanyt éjszakára kikapcsolom. nemtudom , hogy ez jó e?! a villany fajtáját nemtudom. (árammal müködik és asztali lámpába is megy) arra is idövel rájöttem, hogy nemjó ha nem töltöm tele az akváriumot, mert nagyon csörög vagyis hangosan folyik a víz. amit irtok mindent elolvaasok és nagyon köszönöm hogy segitetek :)
Guzsvány
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Guzsvány » 2012.02.07. 20:57

Ui. milyen az általános talaj?
Guzsvány
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: calbus » 2012.02.07. 21:07

A nagyobb méretű kavicsok nem hiszem hogy jók lennének,mert közöttük leülepszik a kaja maradék, halürülék.Talajnak jó a tisztára mosott folyami homok.Világításnak meg elég a 8-10 óra.A többit az algák fogják hasznosítani.
Képeket meg a "csatolmány feltöltése"-nél tudsz.Ráklikkelsz , utánna tallózás gomb, kiválasztod a képet, majd az "állomány hozzáadása".(Balra lent találod ).
calbus
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2012.02.07. 21:15

Általános talaj a 3-4mm-es kavics,homok,alatta van a táptalaj.A a nagy kövek nem jók,valami apró szemű kellene.A cserépből ki kell venni a növényeket és elültetni.
Általános talaj: http://www.tropus-szeged.hu/kavicsok,-aljzatok
Táptalaj: http://www.tropus-szeged.hu/index.php?csoportkod=01126
Növénytápok: http://www.tropus-szeged.hu/akvariumi-novenytapok
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: mojszi » 2012.03.11. 19:46

sziasztok
kezdö akvarista vagyok. a növényekkel van egy kis gondom a levelük külsö szélétöl befele elkezdett barnulni .mikor beletettem öket az aksiba akkor tettem alájuk tablettát(sera florenetta A) és néha locsolok be (sera florenát).de egyre szélesedik a barna csik a leveleken ez igaz az összes növényekre .sajnos a nevüket nem tudom fejböl ..de késöbb megkeresem ha segit.
valaki tudna segiteni?
mojszi
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: calbus » 2012.03.11. 20:41

Sziasztok!
Ez van nekem is.A vízi hortenzia levelei kezdtek el barnulni, miután elkezdtem a tápozást.Előtte semmi bajuk nem volt.
calbus
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: zolikAAAAA » 2012.05.21. 21:33

olyan problémám van hogy a növényeim időről idöre kirohadnak,fény van rendesen co2 tablettát is használok növényi tápot is de még is rogadnak. [089.gif]
zolikAAAAA
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.05.22. 06:35

Írj le minden paramétert pontosan, hátha rájövünk a gondra (méret, szűrés, világítás, tápozás, növények, stb).
Állítólag a CO2 tabletta semmit sem ér, inkább csak ront a helyzeten a hirtelen CO2 szint változással.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Növények az akváriumban