Gond van a növényeimmel!

Növények fajtái, tartásuk és igényeik.

Re: Gond van a növényeimmel!

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2011.09.19. 20:47

Én csak csapvizet használok!
Tesztjeim nincsenek lehet csak összezavarnának!
Ha anyagilag megengedheted akkor ajánlom a Ga tápot!
Nagyon jó!
Én 1000ml-s velnesz csomagot használom és 6hónapig elég!(napi 8ml adok 220l/nap)
Vízelőkészítőt nem használok!
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2011.09.20. 09:30

tevfik írta:
Tibor írta:....

Igen, volt időszak amikor csapvizet kaptak vizelőkészítővel indításnál aztán vicserénél sima csapvizet. Akkor a mondottak alapján bőven 8-10 körül mozgott a ph. Ez tápsóval csak több lett majdnem több mint 10 és környéke!! [eusa_think.gif]
Ijedtemben desztillált vízre váltottam ami bevált ph-t illetően de sok minden hiányzik ezek szerint belőle amire nekem szükségem lenne.
Tehát azt mondod, hogy csapvíz + tápsó -> magas ph- amit elvileg csökkenteni tudok. Mivel és hogyan működik ennek csökkentése kérlek írd meg neked mi a tapasztalatod. Köszönöm

viewtopic.php?f=25&t=1317&start=0
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: GixerImi » 2011.11.20. 12:32

Sziasztok!
Elég sok növény van az akváriumban,amik csak akkor szépek mikor elhozom a boltból,utána szép lassan kipusztulnak!!
??? MIÉRT ???
Az ültetés: Tropica növénytáptalaj kb. 1-1.5kg,utána növények,és arra Manadot!! A vízbe co2 tabletta,sera florena,és növénytápsó (neptun)
Világítás: Egy kifejezetten növényeknek való osram neoncső+ egy hagyományos(fehér színű) neoncső (60cm/db)Akvárium mérete:88cm hosszú,45cm magas,42cm széles
Van amelyik növény levele elkezdett sárgulni,és van olyan is ami a szélétől befelé elkezd foszlani! A világítás napi kb 4-5 órát "megy"
Olvastam itt valamilyen káliumról is, de fogalmam sincs hogy mi az?:)
Kérem aki tud segítsen,mert kezdem feladni......
Köszönöm előre is!
Üdv.Imi
GixerImi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2011.11.20. 13:08

Használj valami jó minőségű folyékony tápot.
Ebben biztosan nem fogsz csalódni.
A kettőt együtt használd.
http://www.greenaqua.hu/green-aqua-macr ... 00-ml.html
http://www.greenaqua.hu/green-aqua-micr ... 00-ml.html

Hány watt a világítás,4-5 óra mindenképpen kevésnek tűnik.
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: GixerImi » 2011.11.20. 13:40

2x18 watt!!
Ilyen green aqua macro-micro növénytápot hol tudok beszerezni legközelebb??
Mert ahová én járok ott főként sera-s cucc van!
GixerImi
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2011.11.20. 13:46

Internet , webshop,posta.
Vegyél nagyobb kiszerelést,az jobban megéri(a posta miatt)
Amit belinkeltem webáruház.
Vagy szegedi Trópus Szeged Webáruház.

Vagy keverj magad tápot olcsón.

Legalább 9-10 órát világíts.
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: andrashodi » 2011.11.20. 15:31

Jó lenne tudni, hogy pontosan milyen növényekről is van szó, de ha már a (fény)igénytelenebbeket kihagyjuk, így látatlanban is azt mondom, hogy 8-12 óra (vagy a kettő közt valahol) megvilágítás mindenképpen ajánlott (persze függ a fénycsőtől is nagyban), (márcsak azért is, hogy tudj gyönyörködni a művedben).
Ez önmagában elég lehet ahhoz, hogy az általad említett (hiány)tüneteket produkálják a növényeid.

A CO2 tablettáról, pumpás rendszerekről, ásványvízről stb. növényes akvarista körökben nem sok jót írnak, akkor már inkább érdemes szinte fillérekből összebarkácsolni egy kétpalackos (zselés) élesztős CO2 rendszert egy diffúzorral. Persze -állítólag- a jól behangolt nagynyomású palackos rendszer az igazi, ha van rá egy-két havi fizud.

A tápozással kapcsolatosan annyit megjegyeznék, hogy egy darabig a táptalajból is képesek elegendőt felvenni a növényeid (főleg, amelyik gyökéren keresztül veszi fel a tápanyagokat) ahhoz, hogy fejlődjenek, utána az előttem szólók által ajánlott tápoldatokat célszerű alkalmazni, de van aki az indítás utáni intenzív tápozásban hisz. Kiegészítőnek egy kis easy-carbo-t célszerű adagolni még, ez azért is jó, mert algaölő hatású is és némileg pótolhatja a CO2-t is, illetve - kvázi low-tech akváriumban gondolkodva- helyettesítheti is azt.
Ezeket a szereket legközelebb Szegeden leled meg, esetleg weben... :lol:
Szerintem.

Olvass, nézelődj A tematikus fórumon, közben pedig ne dőlj be a marketing által túlmisztifikált dolgoknak és türelem, türelem!

Továbbá tudnod kell azt is, hogy a növények a szállítás/ültetés/vízparaméterek megváltozása stb. által ugyanúgy sokkot kap(hat)nak, mint más élőlények, nem lesz egyből minden buja, az algákkal pedig várható, hogy lesz még pár csatád, de ne add fel! :wink:
"Mindig két lehetőség van. Vagy nincs..."
andrashodi
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Lory86 » 2011.11.24. 11:20

Nekem az lenne a gond a növényekkel hogy a friss hajtások nagyrészét megrágta valami.
2db sziami ormányosmárna(SAE),2db neritina ruby és jo pár barna csiga van amikre tippelek.A levelek közepe egynek sincs kilyukasztva/megrágva csak a széle ezért gondoom h nem a csigák lesznek a vétkesek..

Kékkel kereteztem a megrágott részt.Ami pirossal van keretezve arrol mi a vélemény mitől lehet?

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Lory86
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: papi » 2011.11.24. 11:40

Nem tudom pontosan, hogy mi, de ez inkább hiánytünetnek tűnik. Szerintem keress rá a hiánytünetekre.
papi
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Rasbora » 2011.11.28. 19:19

Sziasztok!
Lehet, hogy nagyon buta kérdést teszek fel, és akkor előre elnézést kérek amiért ezzel fárasztok mindenkit!
Valamelyik nap vettem egy Anubias nana-t az akváriumomba. Tudom, hogy úgy kell elültetni, hogy a főgyökere kint maradjon, de egyszerűen nem sikerül... :S Kb 30 percen keresztül, ha nem több ideig próbálkoztam a heti vízcsere közben, hogy rendesen el tudjam ültetni a növényt, úgy hogy a főgyökere kinn maradjon, de nem ment. Folyamatosan úszott fel, ami következtében most úgy van elültetve, hogy a gyökerének a kb. 1/3-a kint van a földből... Ettől lehet nagy baja, és próbálkozzak tovább, vagy ettől nem lehet komoly baja? Előre is köszönöm! :)
Rasbora
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Növények az akváriumban