Algák

Növények fajtái, tartásuk és igényeik.

Re: Algák

HozzászólásSzerző: szija61 » 2012.03.18. 21:11

Sziasztok Akvaristák!
Már több mint 15 éve van egy 175 literes akváriumom amivel voltak már gondok ,de az utóbbi időben állandóan problémás. Most tanácstalan vagyok , nem ismerem ezt az alga fajtát és ,hogy miképpen lehetne kiirtani? Már az ősszel kezdődtek a bajok a fodros vizi kalász el kezdte hullajtani a leveleit az ünnepek közt teljesen kitakarítottam új sóder kifőzve minden leforrázva lesikálva .A feltöltés után sokáig zavaros volt a víz ,de nem tudom mitől? Raktam a belső szűrőbe szén betétet, a víz kitisztult de elkezdődtek ezek az algák szaporodni .Már olyan mértékű,hogy a hányinger elkap ha rá nézek ,de tanácstalan vagyok . Rakok fel képeket ,ha valaki tudja az ellenszerét kérem sürgősen irjon: Köszönöm!!! Sajnos a képeket nem tudtam felrakni . Olyan szürkés fekete szálas alga telepről van szó ami a növényeket beborítja
szija61
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2012.03.19. 09:57

Üdv!
Ez bizony ecsetalga v. más néven szakállalga ez egy elég agresszív algafaj. Ennek a fő oka, hogy az akváriumban (tápanyag, fény, terhelés) az egyensúly felborult, ez a te esetedben köszönhető az alapos tisztításnak, mivel ezzel a baktétrumflóra szinte teljesen eltűnt a vízből, ezért is zavarosodott a víz. A alga eltüntetésének leggyorsabb módja a Sziámi ormányosmárnával - Sziámi algaevő - (Crossocheilus Siamensis) az egyetlen ismert halfaj, mely fogyasztja ezt a típusú algát. Hosszútávú megoldás az egyensúly helyreállítása megfelelő fény és tápanyag biztosítása a vízinövények számára, megfelelő szűrés és szellőztetés, halak egyedszámának optimális mennyisége, rendszeres karbantartás (heti részleges vízcsere).
http://akvarisztika.info/index.php/novenyek/algak.html
search.php?keywords=ecsetalga
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: calbus » 2012.03.19. 14:21

Szia!
Nekem is ilyen volt.Teljesen benőtte a hátteret,köveket mindent.Tiszta fekete volt az akvárium.Elég kemény akciót csináltam.Kitisztítottam, benövényesítettem, 250 bruttó literre adtam 160 w fényt.Ja és a 10 sügér helyett most csak 11 neon van.Egyenlőre semmi.Régebben ebbe az akiba kevesebb fény volt, 25 sügér, pár növény, mégis rendben volt.Egy anubiásszal vittem be.
calbus
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: andrashodi » 2012.03.19. 20:29

Talán még érdemes a blackout (keress rá a gooleban a blackout és alga szavakra) módszerrel próbálkozni, egy próbát megér... Én hasonló cipőben járok, de még nem szántam rá magam erre. Ha kipróbálod, várjuk a beszámolót a hatásról!
Ekkora akiban vegyszerrel egy vagyon lenne próbálkozni (amúgy sem egészséges) és az algaevők is lehetnek ehhez kevesek...
"Mindig két lehetőség van. Vagy nincs..."
andrashodi
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2012.03.19. 21:58

Vizet leereszteni,Easy Carboval ecsetelni a problémás részeket,majd pótold a vizet .3-4 nap múlva nyoma sincs az algának.
Vagy fecskendővel leállított szűrők mellett közvetlen az algára nyomni a Carbot.
Lehet,hogy Liquid Carboval is működik.
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2012.03.20. 04:11

tibicuk írta:Zsuzsi a tavaszi hosszabb nappalok az oka az algásodásnak.Próbáld csökkenteni a megvilágítást.

Köszi, próbálkozok, sokkal jobb nem lett, de legalább nem rosszabb :-) (erről most Pepe nagypapája jutott eszembe: "ha már nem áll, legalább lógjon szépen")
Pár hete vannak sziámi algaevők is, bár ők is csak a friss "hajtásokat" eszik, de hátha az is elég lesz.
Ma hozott Pestről még 6 db-ot Jani és Peti (maximális köszönet), remélem lesz látszatja.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

Előző

Vissza: Növények az akváriumban