Gond van a növényeimmel!

Növények fajtái, tartásuk és igényeik.

Re: Gond van a növényeimmel!

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2013.10.21. 21:01

http://www.akvakertesz.hu/forums/akvarium-vilagitas/
Itt nézz körül!
Érd el legalább a 0,5wl-t!
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2013.10.21. 21:02

http://www.akvakertesz.hu/forums/alga/
Alga ügyben egy kis segítség!
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: bolint97 » 2015.11.06. 20:07

Sziasztok!
Még újonnan kezdtem bele az akvarisztikába. Az akváriumom egy 22l kis akvárium benne 4 növénnyel. Nemrég rendeztem be, hétfő óta üzemel.
Amikor beültettem a növényeket, nyomtam a táptalajba JBL kugeln golyót mindegyik növény gyökeréhez 1-1et, Hetente 2,5ml Profito Kalium-potassiumot teszek a vízbe és naponta 2-3 csepp Carbo Green-t, halak egyenlőre még nincsenek. Mégis azt látom, hogy a növények nem érzik jól magukat, a talajhoz közel lévő leveleik bebarnulnak. Nem tudjátok esetleg mi lehet a gond? A 22L akváriumhoz egy 7W-os világításom van, lehet, hogy egyszerűen csak az a kevés?
bolint97
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: díszmárna » 2015.11.09. 09:30

díszmárna
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: dobsapeter » 2015.12.03. 22:35

https://www.youtube.com/watch?v=vgh98M9PYJc Videó az aksiról

Sziasztok! Van egy 112 literes édesvizi akváriumom. Eheim 2012-es belső szűrővel, a világításom ODYSSEA DUAL T5 DP (2X24W), aquael fűtővel. Manado aljzattal, pár kővel (elég algásak). Van benne pár szál valiznéria, ami most kicsit haldoklik, pár darab tündérhínár, hm-es előtér ami eléggé vérszegény, valamit egy pár echinodorus. Halaim neonok, mollyk, szifók, dániók, guppik, pandaharcsák, csikhalak stb. Kicsit összevissza, de nekünk tetszik, ja és rengeteg csiga. Profito növénytápot használok, ami mostanában kicsit kimaradt, viszont most már megint jobban figyelek rá. Szeretnék komolyabb növényzetet, ami erősebb is. A jelenlegi eléggé algásodik és sárgul . Carboval próbálkozzak hátha jobb lesz valami? A víz egy picit kemény. Próbálok videót felrakni róla. Várnám az építő jellegű kritikákat, mivel komolyabb akváriumot szeretnék dúsabb növényzettel és szebb összképpel. Mivel gyerek is van a házban igy van benne három darab legofigura is ideiglenesen, remélem ezért nem ítéltek el.
dobsapeter
Friss hal
Friss hal

Előző

Vissza: Növények az akváriumban