Homályos a víz

A víz paraméterei (GH, KH, pH stb.), vízminőség romlása és javítása.

Re: Homályos a víz

HozzászólásSzerző: zsisza » 2008.01.22. 17:16

Én is azt hiszem, de már nem tudok mire gondolni! :cry:

Hogy álltok Zsolti akváriumjával? Mondja , hogy te csinálod a hátteret. Találtam egy akit a Lencsésin 500 literes és csak 140 cm de magas, ez nem lenne jó neki!
Szabolcs
zsisza
Növendék hal
Növendék hal

Re: Segítség kérése problémák esetén

HozzászólásSzerző: akva-x » 2010.11.27. 09:36

Szevasztok! Részleges vízcsere után opálos marad a vizem napokig.A vízcserénél a belső szűröt is kitisztítottam(a levett vízben)A vizem napokig állt akvatannal kezeltem és mégis.Mi lehet az oka?Bosszantó.
akva-x
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: papi » 2010.11.27. 12:11

Szia X!
Vagy felkavarodik az aljzatod, vagy még nem érettbe az akváriumod, vagy mindkettő. De könnyen előfordulhat, hogy a szűrőd sem tökéletes az akváriumhoz.
A legrosszabb variáció mindhárom együtt.
Szerinted?

papi
papi
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: ettike25 » 2011.02.17. 18:01

Kedves fórumozok! Nemrég regisztráltam magam,és a párommal nagyon meg vagyunk ijedve, mivel tegnapelőtt óta nagyon behomályosodott a víz. Lassan egy éve van nálunk az akvárium, és vagy 10 szer teljes vízcsere volt. , és a legutóbbinál fordult elő a homályosodás. Ma kiengedtem 80%-ig a vízet és kivettem a halakat és betettem egy lavor langyos vízbe. Ja hozzáteszem, hogy tegnap este sajnálatos módon elpusztult a kedvenc garnélákunk:(:( olyan ártatlan szegény, nem kellett volna elpusztulnia...!!!! Szóval a behomályosodott víz miatt pusztult el, ebben tisztában vagyok! De a kérdésem mitől homályosodott be????
Vízcsere: teljes, csapvízből langyos, hideggel-meleggel vegyesen tettük bele.
Szűrő: rendszeresen használjuk éjjel-nappal
Etetés : naponta egyszer ( hozzáteszem, hogy néha ott maradnak lent az apró kaják a kavicson, amit majd később ismét megeszik)
Világítás: van, minden este kaja előtt szoktunk bekapcsolni.
Fok: 25 körül szokott

Most lavorban vannak, de mindjárt hazajön a párom és akkor a kavicsokat kiveszi az akvárium aljából és átmossuk újra, majd beletesszük és aztán feltöltjük csapvízzel ahogy szoktunk, szűrőt bekapcsoljuk, aztán megkérem a páromat h várjunk vele kb 20 percet és akkor tegyünk bele a halakat.

Halaim: 4 db neon hal, 7 db molly, 2 db platti, 1 db algaevő, 1 db csigaevő (imádom őket :) )

Kérem minél előbb válaszoljatok , hogy teljes mértékben megnyugodjunk. Ja, a 3 db nővényt nem tesszük bele, hanem holnap vesszünk újakat. Jó ötlet?

Minden jót, és várom a tanácsokat nagyon!

Előre is köszönöm!!!
ettike25
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2011.02.17. 19:35

Tévhit : Jó alapos takarításra van szükség…

Ez szorosan kapcsolódik előzőhöz, ugyanis a kisméretű nem jól karbantartott akváriumok vize hamarabb „tönkremegy” és kezdőként nagyon sokan úgy tisztítják az akváriumot, hogy megvárják azt a pillanatot, amikor már szinte zavaros és rosszabb esetben már szagos is az akvárium vize.

Ekkor jön az igazi megpróbáltatás a bentlakók részére…

Kitelepítés, kipakolás, kisúrolás körömkefével, zutty bele a klóros hidegvíz, majd halak gyorsan vissza…

Nagy hiba a teljes vízcsere és az akvárium tisztára mosása, mert ezzel megölöd, eltünteted a vízben és a szűrőben lévő hasznos baktériumokat is, amelyek segítenek a víz biológiai szűrésében. Lebontják a káros anyagokat és hasznos szerves anyagokat képeznek a növények számára.

Nem szabad megvárnod azt a pillanatot, amikor már annyira rossz az akvárium vize, hogy azt teljes egészében cserélned kelljen. (Ez kisméretű akváriumoknál könnyebben elérkezik.)

Az a legjobb, ha az akvárium vizét rendszeres időközönként nem cseréled, hanem frissíted. Ezzel nem fogod a fent leírt sokknak kitenni a halaidat.

Az akváriumod vizét úgy kell frissítened, hogy a képen látható „porszívóval” felszívod a talajon lerakódott ürüléket és ezzel együtt az akvárium vizének hozzávetőleg 10-30%-át is eltávolítod, majd csak ezt pótolod.

Létezik sok más hasonló elven működő termék, a cél, hogy a talajra, növényekre lerakódott szennyeződést távolítsd el.

Ezzel a módszerrel, nem fogod hirtelen egy steril klóros környezetbe bevinni a halaidat, drasztikus változás nélkül folyamatosan tisztíthatod a vizet.
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ettike25 » 2011.02.17. 21:13

Szia! Nagyon köszönöm a tanácsodat, sokat segítettél! :)

A kérdésem még az lenne, hogy hogy érted a képen látható "porszívóval" ? ne haragudj h nem értem a mondatodat. , tuti kezdő vagyok az biztos!!!

Mi csak akkor cseréltünk vízet mikor éreztük a szagot, és láttuk hogy a talajon sok a maradék . , illetve a víz kezd "piszkossá" válni . De algásodás nem volt ,max a kavics alján a sarokban. De megfogadom a tanácsodat hogy időközönként frissíteni fogjuk., és nem lesz teljes vízcsere.

Még egy panasz: szűrővel kapcsolatban mikor kitisztítjuk úgy két nap múlva már nem buborékol, ez miért van? tele van a szűrő kosszal és azé állt le a buborékolás?

Még egyszer köszönöm a tanácsot! Üdv.! [signthankspin.gif]
ettike25
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2011.02.17. 21:21

Bocsi,valahonnan bemásoltam,ott volt egy kép is. [mik_wink.gif]
Így néz ki a jószág:
Kép
ettike25 írta:
Még egy panasz: szűrővel kapcsolatban mikor kitisztítjuk úgy két nap múlva már nem buborékol, ez miért van? tele van a szűrő kosszal és azé állt le a buborékolás?

Valószínű kicsi a szűrőd és gyorsan eltömődik.
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: ettike25 » 2011.02.17. 21:25

[041.gif] [041.gif] [yahoo.gif] [yahoo.gif]

Nagyon köszönöm szépen még egyszer a tanácsod és hallgatunk rád! :) Jaj de jó,úgy örülök!

Majd még visszatérek!

Üdv. Eszti
ettike25
Friss hal
Friss hal

Előző

Vissza: Víz az akváriumban