Zavaros a víz

A víz paraméterei (GH, KH, pH stb.), vízminőség romlása és javítása.

Re: Zavaros a víz

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2014.02.02. 19:28

Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt!
http://www.akvakertesz.hu/
De itt is találsz választ a kérdéseidre,de ha elakadsz kérdezz nyugodtan!
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: havri » 2014.02.03. 12:14

Köszi! Már lesem is.
Tegnap neomagnoloztam a vizet, ez szépen letisztította, és ma csináltam egy 40%-os vízcserét.
Viszont 2 halon észrevettem, hogy valami nem stimmel..
2 lány guppy. AZ egyik napok óta nem eszik, csont sovány, és csak úgy "van".
A másik, tegnap vagy tegnapelőtt fialt, és azóta elég érdekesen úszkál. Görbe a háta, és mindig a szűrő tetejére "fekszik".
Be fogok üzemelni egy rendes szűrőt, még nem döntöttem el, hogy egy jobb belsőt, vagy egy nagyon jó külsőt. Tervezem egy nagyobb akvárium beüzemelést majd a közeljövőben, tehát egy jó minőségű külső kelleni fog.

Csináltam pár képet, szerintetek?

http://kepfeltoltes.hu/140203/031_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/140203/042_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/140203/039_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

És a másik algaevő, aminek nem tudom a nevét:

http://kepfeltoltes.hu/140203/050_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
havri
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2014.02.03. 13:42

A guppid "öregségi ferdülésben" szenved. Sajnos a guppik annyira kitenyésztettek már, hogy ramaty a génállományuk, ezért sokszor előfordul, hogy idősebb korukra ferde lesz a gerincük, általában így, lefelé. Nem befolyásolja általában a hal életét, csak a látványt rontja, és talán kicsit ügyetlenebb úszók lesznek. Ha viszont a szűrőn pihen csak, akkor valószínűleg más baja is lehet. A másik guppin Én nem látok semmi problémát.
Az algaevőd nem egy aymonieri véletlenül?
http://diszhal.info/Gyrinocheilus_aymonieri.php
Ha már tudod, hogy mekkora lesz a nagyobb akvárium, akkor szívesen ajánlunk a méret függvényében külső szűrőt (a belső szűrők semmire sem jók sajnos, semmiképp se vegyél olyat), és szűrőanyagot is bele.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: havri » 2014.02.03. 14:16

Így van, ez az algaevő :)
Köszi az infót, úgy vettem észre, hogy most fialás után lett ilyen, de lehet csak a stressz :)
A másik nem tűnik túl vékonynak? A harmadik 8nincs kép) olyan beles hozzá képest..mind1, remélem túlélik ezt a kis kalandot.
Nézelődöm akvárium téren, 200 liter környékét céloztam meg, bár még konkrétan a méreteket nem néztem.
Az ár is mérvadó, nem szeretnék 200e-t költeni erre.
Állvány, akvárium, és szűrő.
Reálisan kell látnom, mennyiért lehet kihozni.
A belseje már más, azt lehet lassan apránként :)

havri
havri
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2014.02.03. 16:24

Ilyen összeghatárral már simán tudsz venni szinte bármilyen márkájú új, gyári akváriumot, bútorral együtt, valamint mellé egy normális, pl egy tetra EX 1200-as külső szűrőt, vagy valami szép darab Eheim remekművet, és bele jóféle szűrőanyagot.
Gyári szetteknél Én csak a juwel rio szériánál láttam, hogy nagyjából a növényeknek is elfogadható világítást pakolnak a tetőbe, de ha komolyabb gazmennyiséget szeretnél a későbbiekben, akkor ezt is illik bővíteni. Sajnos ezek a szettek már nem az olcsó kategóriába esnek, míg a legtöbb webshop kínál "sajátmárkás" szetteket is töredék árért.
Az akvarista.hu oldalon az apróhirdetésekben is biztosan találsz méretben és árban is megfelelő akváriumot, sokszor állvánnyal (bútorral) és szűrővel együtt, de ezek könnyen lehetnek karcosak, leharcoltak, úgyhogy jól meg kell nézni, miről van szó (Én inkább újat vettem)!
Ha tudnánk, hogy merre laksz (kitölthetnéd az adatlapodon), még talán ajánlani is tudnánk, illetve ha kinézel valami szettet/szűrőt, akkor szívesen mondunk róla véleményt.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: havri » 2014.02.03. 17:06

Én ennek töredékéért szeretnék csak venni majd, nem ennyiért :)
Nézegettem, 20-30e között 100x50x50 méretűeket, ez kb pont elég is. (ez 250l, az sok már?)
Viszont a világítás ill a tető ami nem fér a fejembe. Létezik, hoyg egy műanyag tető meg bele 2 lámpa szintén 20-30e?

Mindjárt kitöltöm a profilt, csak meg kéne keresnem :D
havri
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2014.02.03. 17:39

Töredék áron is megoldható a dolog, nézz körül webshopokban, vagy vegyél használtan.
A tető tényleg ugyanannyiba kerül kb, mint maga az üveg, hiszen ha belegondolsz, akkor az akvárium "csak" néhány üvegtábla összeragasztva, a tetőben viszont van maga a tető, fénycső, foglalat és előtét is, amik pénzbe kerülnek. De lehet nyitott akváriumod is, és függesztett armatúrád, ami sokak számára szebb megoldás (de kicsivel drágább is általában).
A méret az relatív. 250 literre van, aki azt mondja, hogy kicsi, van, aki azt, hogy hatalmas, szerintem pedig az egyik legjobb méret. Egy ekkora akváriumot nagyon szépen be lehet rendezni, és ebbe már lehet halakat is tenni szép számmal. Az biztos, hogy minél nagyobbat veszel, annál egyszerűbb dolgod lesz vele, mert egyre stabilabbak lesznek a paraméterek. Természetesen a jó szűrés alapfeltétel! Ha a szűrésen spórolsz, akkor mindig szenvedni fogsz a vízminőséggel és az algákkal, és könnyen elmehet a kedved ettől a szép hobbitól.
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: havri » 2014.02.03. 20:23

Köszi, körbenézek.
Ma lecseréltem a felét a víznek, megetettem őket du, erre most megint olyan, mintha egy pohár tejet öntöttem volna bele:(
Rossz nézni, le is kapcsoltam a lámpát..
Tényleg nem tudom mit kezdjek ezzel most.
Instaláljam újra?
Tegyek bele még egy neomagnolt?
havri
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2014.02.03. 22:18

Etess kevesebbet!
Ne bolygasd szerintem!Amíg nem csökken a halak száma és nem áll be a szűrőd addig ködös is lesz!
Tegyél a vízhez Sera nitrivecet vagy más baktériumkultúrát és legyél türelmes és olvass sokat!
Nekem 220l-es az akim de néha ezt is kicsillem! [098.gif]
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: havri » 2014.02.04. 00:26

Ó, minél többet olvasok, annál bizonytalanabb leszek [icon_hang.gif]
Várok, és ajándékozom a halaim sorban [icon_peace.gif]
És ebbe meg rakok valami normális szűrőt, de 10k max, drágábbat nem szeretnék már ebbe venni.
havri
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Víz az akváriumban