Zavaros a víz

A víz paraméterei (GH, KH, pH stb.), vízminőség romlása és javítása.

Re: Zavaros a víz

HozzászólásSzerző: mini » 2011.09.02. 21:29

Szia!
Szerintem meg pont az a baj, hogy 2 naponta cseréled a vizet, azért pipálnak jobban a halaid!!! Az hogy vizcsere után zavaros lett a víz, az természetes de nem törvényszerű! Ha zavarossá válik a vized nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, mert ez általában 2-3 nap és magától letisztul!!! Én is így jártam most a nagy aksimmal, és lám mára már kristálytiszta a vizük!!! [045.gif] Úgyhogy nyugalom, és hagyd abba az állandó vizcseréket, mert csak rosszabb lesz!!!
Azt mondják, elmebajban szenvedek... De én nem szenvedek, élvezem minden percét...:)))
http://www.facebook.com/Afrikancichlids
mini
Cápa
Cápa

HozzászólásSzerző: tibicuk » 2011.09.02. 22:18

Mikor indítottad az akit és mennyit etetsz?
Szerintem erről van szó:
http://www.haziallat.hu/akvarium/gondoz ... rium/2558/

http://akvarisztika.info/index.php/viz/ ... varos.html

Ezt javaslom.Ez egy régi akvarista könyvben is benne van.Többször próbáltam anno és mindannyiszor hatásos volt.Nem volt negatív hatása.
Ez az akvarista.hu-n is le van leírva,onnan az idézet.Én még annyit tennék hozzá,hogyha a zavarosodás eltűnt, másnap cseréj vizet.
De ha ezt nem szeretnéd kipróbálni,a halas boltban kapsz rá valami szert-

"
Megoldás:

Neomagnol!

Kép
Gyógyszertárban kapható, klór alapú fertőtlenitő, kis mennyiségben halak és növények számára se káros, Sőt gyógyszer.

"
De kezdjük az elején tudnivalók terén.:
-A neomagnol mindenféle baktériumot,válogatás nélkül elpusztít,tehát a lebontó baktériumokat is.
(-Ahogy a többi halgyógyszer is-Ezért csak kis mennyiségben alkalmazandó/alkalmazható az akváriumban.)
-Hatását 3 nap alatt elveszti, tehát pótolni kell.- Ahogy a többi halgyógyszert is-.
-A legtöbb parazitás és bakteriális betegségnél is hatékonyan használható.
-Adagolás: 100liter vízhez 1 tabletta.
-Infuzoriummal 1 nap alatt végez
.

-A víz zavarosságát (opálosodás) is megoldja.
-Gátolja az algák, moszatok, és penészgombák szaporodását.
-4-5Liter vízhez 3-4 tablettával fertőtleníthetjük:
Gyökerek
kövek
tárgyak
talaj
-Növényt is lehet vele fertőtleníteni.:5 liter vízhez 1-2 tabletta.1óránál tovább a növény ne legyen ebben a vízben.
-Sokan (akik használnak Neomagnolt halak esetében) bármilyen fellépő betegségnél használják 100liter/1tabletta arányban a megfelelő gyógyszer mellett.
(Volt, akinél 2nap alatt meggyógyította a darakóros halát.)

-100L/1tabletta arányt a halak jól viselik. A csigák viszont kis mennyiséget sem tolerálják.
-Nagyon súlyos betegség esetén a maximum adag:100L/2db,viszont a kényesebb halakat, és harcsákat ilyenkor ki kell vennünk az akváriumból.
-A Neomagnolos kezelés adagjait be kell tartani és csak indokolt esetben szabad használni.
-A kezelés során, és utána pár napig az etetéssel csak óvatosan, hisz a lebontóbaktériumainknak behúzza a féket a Neomagnol.
-A Neomagnol, ugyan úgy, mint a jódmentes konyhasó, akvaristák körében vitatott dolog. Neves akvaristák érvelnek mellette vagy ellene. Mindenki saját felelősségre alkalmazza ezt a szert.
"
Forrás:
http://#/?oldal=42&uid=1 ... ow&id=1855
tibicuk
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: tssaba » 2011.09.04. 07:16

Ez az aksi már több mint 2 éve megy eddig nem volt vele semmi gond, vizet azért cseréltem mert, mert pipáltak és nem fordítva. A leírások alapján a Tibicuk meglátása szerintem teljesen ráillik a jelenségre. Az igazság az, hogy lehet kicsit túletettem mostanában.
tssaba
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2011.09.04. 07:43

Hát igen, ebben az estben jó esély van az infuzóriumok elszporodására. A Neomagnol alkalmazása jó megoldás. Ha betartod az utasítást minden rendben lesz.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: tssaba » 2011.09.07. 20:16

Sziasztok!
Köszönöm a segítséget, ez a Neomagnolos kezelés tényleg bejött rövid idő alatt letisztult az akim vize. [great.gif]
tssaba
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2011.09.07. 20:29

Szia!
Azt még elfelejtettem írni, hogy érdemes kezelés után a baktériumkultúrákat pótolni, erre szerintem bármelyik ma kereskedelmi forgalomba kapható szer alkalmas.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: havri » 2014.02.02. 13:03

Sziasztok!

Nagyjából átolvastam a fórumot, és leírom a tapasztalatomat.
54L-es akváriumról beszélünk, kezdő szettben vettem a gyerekek és magam szórakoztatására, hobby céllal.
Fűtőtest egy automata 50W-os ha jól emlékszem.
Belső szűrő egy AQUA SZUT PAD mini
Világítás AQUA SZUT aqua4start 11W
Műnővények, fehér sóder, és sok hal..
Sajnos itt hibáztam, mert sok mindent vásároltam bele.
20 db neon, 2 molly, 3 xifo, 2 leopárd dánió, 3 hím - 3 nőstény guppy, 1 anci,2 páncélos harcsa, 2 algaevő ( nem tudom a nevét sajnos, nagyon szépek :) ), 2 db vörös garnéla rák.
Lefialt 2x az egyik guppy, így most van kb 30 db pici hal egy ivadék hálóban..

A kezdést elrontottam, mert 3 napot állt az akváriumban a friss víz, de bevegyszereztem az eladó tanácsára egy ún JBL NANO-Biopotol csodaszerrel.
A víz zavaros lett pár nap után, és lecseréltem a 40%-át.

Rendre behomályosodik a víz, nagyjából 1 héten belül.
Úgy vettem észre, hogy a kajával van összefüggésben.
Szárazat kapnak : JBL lemezes tápot, szárított szúnyoglárvát, illetve az ivadékok ivadéktápot, a harcsák meg süllyedő 4es méretű tápot.
Minden nap mást, egy csipetnyit, ami kb 20mp alatt elfogy, mert egyből megeszik..tehát nem rohad be.

Megelégeltem, és kitakarítottam az akváriumot.
Teljesen. Halak ki, víz le, követ átmosni, szrőt kimosni.
Immáron vegyszer nélkül, 1 napot állt az akvárium (vegyszer nélkül), és utána tettem vissza a halakat.
kb 2-3 hét múlva, ismét homályos a víz, és olyan, mintha apró porszemcsék úszkálnának benne.
A szűrő elég ritka szövésű szivacsból volt, így vettem sűrű szivacsot rá, de nem az a baj..
Olvastam, hogy a túlnépesedés miatt lehet zavaros, és fertőzés alakulhatott ki.
Tettem bele most sót (10l/1 kávéskanál), és egy fél tabletta naomagnolt.
Mintha kezdene letisztulni, de még csak pár óra telt el.

Mit tanácsoltok?
Melyik és mennyi halat szedjek ki belőle?
A kaja lehet rossz?
Nem alakultak ki a lebontó baktériumok, és ezért zavarosodik?
Minden tanácsot szívesen fogadok!

Köszönöm!

havri
havri
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2014.02.02. 15:46

Szia!
Ebbe az akiba max 5-10db halat raknék!
2 naponta etetnék de ami a legfontosabb a szűrésedet bővítsd!
Vegyél egy külsőt vagy rakjál a jelenlegi mellé még egy belsőt és valami jó biológiai szűrőanyaggal töltsd meg!
Amíg a szűrés nem lesz jó addig csak küszködni fogsz!
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2014.02.02. 16:17

Rengeteg a hal!!! [093.gif] [icon_hang.gif] [shock.gif]
Vennék a helyedben (ha nincs nagy keret akár használtan is) egy külső szűrőt. Ahogy nézem a szűrődet, a teljes szűrőfelületed összesen 160 cm3, ami nevetségesen kevés ennyi halhoz, és ennyi vízhez, úgyhogy itt biztosan van baj, de van még más gond is. Neonhalat és ancit sem kéne ekkora akváriumban tartani, ezeket eladnám, elajándékoznám a helyedben, már ettől is sokat javulna a helyzet. Aztán olvasom, hogy műnövények vannak, na azokat is cserélni kéne igazira. Sajnos nem töltötted ki, hogy hol laksz, de érdemes lenne körülnézned az akvarista.hu oldalon, biztos találsz ingyenes növényeket is a környékeden (rokonokat, munkatársakat is meg lehet kérdezni, hátha van valakinek akváriuma, és tud adni valami élő növényt).
Ezen kívül a szűrőszivacsot csak akváriumvízben szabad kimosni, és akkor sem teljesen tisztára, csak annyira, hogy még színezze a vizet.
A leírtak alapján az etetéssel szerintem nincsen gond. [great.gif]
És persze ami a legfontosabb: olvass sokat! Itt van néhány link kiindulásnak:
http://akvarisztika.info/index.php/akvariumok/
http://akvarisztika.info/index.php/berendezes/
http://akvarisztika.info/index.php/viz/

Végezetül még annyit, hogy ha mész egy "halas boltba", akkor mindig tartsd észben, hogy ott sajnos eladók vannak, akik eladni akarnak, és nem akvaristák/állatvédők, akiket érdekel az eladott élőlények sorsa!
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: havri » 2014.02.02. 18:41

Helló!

Először is, köszönöm az infókat.
Első körben a szűrést szeretném optimalizálni. A külső szűrőt már sok helyen olvasom, de igazából halvány lila f-gom sincs hogyan is működhet.
Régen volt egy kerti tavam, ott volt hasonló. Hordó, benne minden féle okosság (különböző kőzetek, tőzeg stbstb), és egy szivattyú forgatta a vizet. Vegyszermentesen évekig gyönyörű szép tiszta volt. Gondolom itt is hasonló elven működhet. Viszont a kialakítás miatt, nem tudom elképzelni, hogyan lehet. Nekem nem sok hely van az akvárium mögött, no meg a csöveknek nem is tudnék helyet a tetőn, tehát fúrni kéne a tetőt..
Olvasgatok, meglátom.
A levegő kompresszoros szűrők csak "dísznek" jók? Olyat gondoltam még esetleg e mellé...
A kis guppykat amint szállítható állapotba lesznek, el is passzolom.
Legközelebb nem szedem ki őket, talán ritkább marad az állomány ha bent maradnak.
Növény téren kicsit skeptikus vagyok. Biztos bennem van a hiba, de nekem mindig elpusztultak..vagy berohadt, vagy elhalt szépen lassan, és inkább csúnya volt, mint szép :(
De biztos vagyok benne, ha találok sok infót itt, belevágok :)

[signthankspin.gif]
havri
Friss hal
Friss hal

ElőzőKövetkező

Vissza: Víz az akváriumban